Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu

KCDP: Mayıs 2024'te 40 kadın öldürüldü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Mayıs 2024 raporuna göre 40 kadın öldürüldü, 20 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu.

Şubat ayında 36 kadın öldürüldü, 17 kadın şüpheli biçimde ölü bulundu

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, kadın cinayetlerinde 2024'ün Şubat ayı istatistiklerini yayınladı.

Ocak ayında 31 kadın öldürüldü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun 2024 Ocak raporuna göre 31 kadın öldürüldü. Öldürülen kadınlardan 21'i eşleri, partnerleri, ayrıldığı erkekler tarafından öldürüldü.

KCDP: 2023 yılında 315 kadın cinayeti, 248 şüpheli kadın ölümü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 2023 yılında 315 kadının erkekler tarafından öldürüldüğünü, 248 kadın ölümünün ise şüpheli olarak kayıtlara geçtiğini açıkladı.

KCDP’nin kapatma davasının 3.duruşması görüldü, dava ertelendi

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na açılan kapatma davasının üçüncü duruşması bugün Çağlayan Adliyesi’nde görüldü. Mahkeme tüm katılım taleplerini reddederek, davayı erteledi.

KCDP: 2022 yılında 1021 kişi başvuru yaptı

2022 yılında hak ihlaline, şiddete maruz kalan 1021 kişi KCDP’ye telefon hatları üzerinden birebir ulaştı.

‘Kapatma davası hakkını arayan herkesi susturmak için'

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği bugün kadın örgütlerinin, baroların da katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

KCDP Derneği kapatma Davası| Arkamızda kadın mücadelesi var

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneğine açılan kapatma davası Çağlayan Adliyesinde başladı. Dava öncesi kadınlar, kadın örgütleri, katledilen kadınların aileleri açıklama yaptı.

Keçiörenli kadınlar drama ile kadın cinayetlerine dikkat çekti

Keçiören Kadın Platformu üyesi kadınlar kadın cinayetlerine dikkat çekmek ve öldürülen kadınlar için adalet talep etmek için drama etkinliğinde buluştu.

KCDP’ye kapatma davası: Kadınların mücadelesi durdurulamaz!

KCDP neden kapatılmak isteniyor? Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri Temsilcisi Nurşen İnal ile konuşuyoruz.

KCDP Derneğine kapatma davası: Kadınlar susturulamaz, kadınların mücadelesi durdurulamaz!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneğine ‘kanuna ve ahlaka aykırı faaliyet yürütmek’ suçlaması ile fesih davası açıldı.

Kasım ayında 25 kadın cinayeti yaşandı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu raporuna göre kasım ayında 25 kadın cinayeti işlendi. 21 kadın şüpheli bir şekilde ölü bulundu.

Eylül ayında 26 kadın cinayeti yaşandı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun Eylül raporuna göre; 26 kadın cinayeti yaşandı, 19 kadın ise şüpheli şekilde yaşamını yitirdi.

Temmuz ayında 20 kadın katledildi

Temmuz ayı verilerini paylaşan KCDP’nin raporuna göre, 20 kadın katledildi, 12 kadın şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.

Mayıs ayında Bianet’e göre 18, KCDP’ye göre 17 kadın öldürüldü

Bianet’in basına yansıyan haberlerden derlediği verilere göre erkekler mayıs ayında en az 18 kadını öldürdü. KCDP raporunda ise ‘17 kadın erkekler tarafından öldürüldü’ dendi.

Nisan ayında katledilen 16 kadının 14'ü yakınları tarafından öldürüldü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun raporuna göre nisan ayında 16 kadın katledildi, 14 kadın ise şüpheli şekilde yaşamını yitirdi.

Bakanlığın kadına yönelik suçlara ilişkin verileri ne kadar gerçekçi?

Adalet Hizmetlerinde 2020 yılı verileri kadına yönelik suçlara karşı devletin etkin korumasının arttığını ve kadın cinayetlerinin azaldığını söylüyor. Peki Bakanlık verileri ne kadar gerçekçi?

2020’de 300 kadın erkekler tarafından öldürüldü 171 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun 2020 yılı raporuna göre, 300 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 171 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu.

Kasım ayında 29 kadın öldürüldü, 10 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun verilerine göre kasım ayında 29 kadın katledildi, 10 kadın şüpheli şekilde yaşamını yitirdi.

2020’nin ilk on ayında 397 kadın şiddet sonucu hayatını kaybetti

2020 yılının ilk on ayında 397 kadın erkek şiddeti sonucu yaşamını yitirdi. 151’i ‘şüpheli ölüm’ olarak kaydedildi. Kadınların 136’sı ateşli silahla yaşamını yitirdi.