kadın düşmanlığı

‘Boşanmayın ikinci eş alın’ diyen başhekim yardımcısı görevden alındı

Çok eşliliği savunan ve Medeni Kanun'un kaldırılmasını isteyen GATA'nın tarikatçı başhekim yardımcısı Ali Edizer görevden alındı

Memur-Sen ‘Aile Kongresi’nde İstanbul Sözleşmesini hedef aldı!

Memur-Sen’in ‘Aile Kongresi’ katılımcılarının ve konuşmacılarının yüksek çoğunluğu erkek oldu. Konuşmalarda ise İstanbul Sözleşmesi hedef alındı. Burcu Yıldırım’ın izlenimleri…

Diyanet, eşcinsellik, darbe, aile vd...

Yükselen kadın düşmanı, homofobik, ırkçı ve sermaye dostu hareket, ‘aileyi ve çocukları dinsizliğe, aile değerlerinin yok edilmesine, homoseksüelliğe karşı savunmak’ iddiasıyla bir ‘korkuya’ oynuyor.

Şarkıcı Fedon’dan kadın düşmanı sözler!

Şarkıcı Fedon katıldığı programda kadın cinayetlerini ve şiddeti haklı göstermeye çalışarak ‘Kadına çok tokat attım. Öyle kadınlar var ki kesilmeye bile layık’ dedi!

GÜNÜN KADIN DÜŞMANI: Brezilya Başkanı Jair Bolsonaro

Asker kökenli, aşırı sağcı Bolsonaro söylemleri ve skandallarıyla dikkat çeken bir isim. Bunlardan birisi de bir zamanlar kongre üyesiyken bir milletvekiline ettiği söz.

İHD’den OHAL’de kadın haklarına yönelik ihlaller paneli

İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi OHAL’de kadın haklarına yönelik İhlaller / Kadınların Dayanışma Ağları başlıklı bir panel düzenliyor.

Evet, sosyal ve kültürel iktidarınız sıkıntılı

Erdoğan’a tek adam olma gücü siyaseten sağlanmışken “hâlâ sosyal ve kültürel iktidarımız konusunda sıkıntılarımız var” dedirten şey o baş edemediği sosyal ve kültürel olanda gizli.