kadın katliamı

Güzeltepe’de bir kadın evli olduğu erkek tarafından katledildi

Fatma Akdeniz alkollü bir biçimde evinin sokağına gelen ve kendilerine hakaretler yağdıran Tekin Akdeniz’i durdurmak için müdahale ettiği sırada eşinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti.

Bir kadın daha eşi tarafından sokakta katledildi

Arnavutköy’de yaşayan Hatice Çelik , eşinin silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitirdi.

‘Annem Fatma ve teyzem Habibe için adalet istiyorum’

Cezaevinden ‘izinli’ çıkarak iki kadını öldürdü Göksel Sağlam. Teyzesi ve annesi öldürülen Figen Akta dava öncesi dayanışma çağrısı yaptı: ‘Annem Fatma ve teyzem Habibe için adalet istiyorum.’

Şengül Karaca davasında keşif kararı

Şengül Karaca’yı evinin camından iterek öldürmekle suçlanan Hasan Aydın’ın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında mahkeme, suçun tespiti ve olayın netleştirilmesi açısından keşif kararı verdi.

KKTC’de kadınlar şiddeti önleyici tedbirler istiyor

Aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet KKTC’de de kadınların en büyük sorunu. Kadın örgütleri Cumhuriyet Meclisine giren 9 kadın vekilin şiddeti sonlandıracak önlemler almasını bekliyor.

GÜNÜN KISA FİLMİ: 'Kadın Soykırımını Durduracağız'

TJA, “Direneceğiz. Kadın soykırımını durduracağız ve yaşamı özgürleştireceğiz” diyerek bir kısa film hazırladı. Filme en yakınları ve devlet tarafından katledilen kadınlar anlatılıyor.

Violet ve Beatrice için adalet

2016 yılında iki erkek tarafından tecavüze uğrayan ve öldürülen Violet Nantaba'nın cinayet davasının 3. duruşmasına kadınlardan dayanışma çağrısı var.