Seçim 2023

Kadınlar Birlikte Güçlü

14 Şubat’ta kadınlar sokağa çıktı: Öldüren sevgi istemiyoruz

14 Şubat’ta bir milyar kadının aynı anda dans ettiği Bir Milyar Ayağa Kalkıyor etkinlikleri için kadınlar Adana’da bir araya geldi. Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu da Kadıköy’de sokağa çıktı.

‘Kayyuma hayır’ diyen kadınlar yargılanıyor!

‘Kayyuma hayır’ dedikleri için polis şiddetine uğrayan kadınlar yargılandıkları davanın ardından okutulmayan basın açılamasını okudu, yine ‘kayyumlara, kazanımlarımızın gasp edilmesine hayır’ dediler.

Kadınlar Birlikte Güçlü: Kadın ve çocuk düşmanı yargı paketine hayır

Kadınlar Birlikte Güçlü'nün çağrısıyla kadınlar Kadıköy Süreyya Operası önünde eylem yaptı. Kadınlar, kadın ve çocuk düşmanı yargı paketine izin vermeyeceklerini söyledi.

Kadıköy’de kadınlar ‘Kadın cinayetlerini acil önle’ dedi

Kadınlar Birlikte Güçlü’nün çağrısıyla, ‘Cinayet haberi okumaya tahammülümüz kalmadı’ diyerek bir araya gelen onlarca kadın #KadınCinayetleriniAcilÖnle kampanyasının startını verdi.

Kadınların kayyum protestosuna polis saldırdı: 20 gözaltı

Kadınlar Birlikte Güçlü’nün çağrısıyla Beşiktaş’ta yapılmak istenen kayyum protestosuna polis saldırdı. 20 kişi gözaltına alındı.

14 Şubat: Kadınlar ‘Aşkın kanununu yeniden yazıyoruz’ dedi

‘Bu 14 Şubat’ta da en büyük zenginliğimiz olduğunu bildiğimiz kadın dayanışmasıyla sokaklardayız. Aşkı, dayatmanın öbür adı kılan düzene isyanımız var’ diyen kadınlar çeşitli illerde eylemdeydi.

Türkiye Kadın Buluşmasının ardından...

İlke Işık Kadınlar Birlikte Güçlü buluşmasında ve sonrasında yürüyen tartışmaları yazdı: Ne oldu, ne olmadı?

KADINLAR BİRLİKTE GÜÇLÜ | Kadınları karda kışta yollara düşüren neydi?

Yerellerdeki kadın mücadelesini güçlendirip daha örgütlü bir hale getiremezsek, kadınlar olarak hak alıcı eylemleri örgütlememizin de mümkün olmayacağı hepimizin farkında olduğu bir gerçek.

Türkiye Kadın Buluşması’nda Kadınlar Birlikte Güçlü sesi

Kadınlar Birlikte Güçlü çağrısıyla 40 ilden 800 kadının gerçekleştirdiği Türkiye Kadın Buluşmasında kadınlar kadın hareketinin mücadele gündemlerini ve birlikte nasıl yol alacaklarını tartıştı.

22 Aralık’ta, direnişin 222. gününde Flormar işçileriyle dayanışmaya

Kadınlar Birlikte Güçlü çağrısıyla Türkiye’nin farklı illerinden kadınlar, Flormar direnişine ses olmak; Flormar ve Yves Rocher’u boykot etmek için eylemler yapıyor.

137 kadın ve LGBTİ+ örgütünden Türkiye Kadın Buluşması’na çağrı

137 kadın ve LGBTİ+ örgütünün imzaladığı metinle 5-6 Ocak’ta yapılacak Türkiye Kadın Buluşması’na çağrı yapan Kadınlar Birlikte Güçlü ‘Haklarımızdan, hayatlarımızdan, vazgeçmeye niyetimiz yok’ dedi.

FLORMAR DİRENİŞİ 213. GÜNÜNDE: Flormar işçileri haklarını istiyor

Kadınlar Birlikte Güçlü, direnişlerinin 211. gününde Flormar işçilerini ziyaret etmişti. Hem Flormar işçileri hem de Kadınlar Birlikte Güçlü direnişi anlattı.

Kadınlar Birlikte Güçlü’den Flormar için dayanışma çağrısı

‘Kadınlar üzerinden reklam yapıp, ardından kadın işçilerin işten çıkarılması karşısında kadınlar Flormar’ı boykota çağırıyor; çünkü evet, kadınlar isterse yapar!’

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Kadınlar Birlikte Güçlü Flormar direnişinde

Kadınlar Birlikte Güçlü, direnişlerinin 211. gününde Flormar işçilerini ziyaret etti. Ziyarette dayanışma, umut, birlikte mücadele fotoğraflara bu karelerle yansıdı.

Kadınlar Birlikte Güçlü’den Flormar’a: Direnişiniz bize umut veriyor

Kadınlar Birlikte Güçlü, direnişlerinin 211. gününde soğuk havaya ve engellemelere rağmen Flormar Fabrikası önünde bekleyen Flormar işçileri ile dayanışmayı büyütüyor.

Kadınlar Birlikte Güçlü Adana toplantısından birliktelik çağrısı çıktı

‘Kadınlar Birlikte Güçlü’ sloganıyla nasıl bir araya geleceklerini konuşan Adanalı kadınlar mücadele deneyimlerini aktarırken 25 Kasım’da birliktelik çağrısı yaptı.

İstanbul’da ‘Kadınlar Birlikte Güçlü’ buluşması

Kadınlar Birlikte Güçlü, tüm kadınları 28 Ekim günü İstanbul Buluşmasında bir araya gelmeye çağırıyor: ‘Kazanımlarımıza, haklarımıza, hayatlarımıza sahip çıkmak için…’

GÜNÜN ÇAĞRISI: Diyanet’i konuşalım

Kadınlar, fetvalarla, açıklamalarla kadın ve çocukların yaşamını etkileyen Diyanet’i konuşmaya devam ediyor. Tüm kadınları bu sohbete davet ediyorlar. Kadınlar Birlikte Güçlü’nün çağrısı şöyle...

Kadınlar Diyanete tepki için İstanbul’da sokakta

Diyanetin kız çocuklarının 9 yaşında evlenebilecekleri, gebe kalabilecekleri açıklamasına karşı Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu Kadıköy’de eylem yapacak.

Kız çocukları için cinsiyetçi izleri aşan bir kitap: Dream Big

Amerikalı Psikolog Stephanie Tabashneck hazırladığı boyama kitabıyla kız ve oğlan çocuklarına yönelik toplumsal cinsiyet rollerinin dayatılmasına karşı çıkıyor.