karma eğitim

Sadece kendi kardeşim için değil, tüm kız kardeşlerim için…

Sadece kendi kardeşim için değil, adını bilmediğim ama duygularıyla konuştuğum ve anlaştığım tüm kız kardeşlerim adına da özgür ve adaletli bir eğitim sistemi istiyorum.

İktidarın ‘keyfine göre’ eğitim

Yasa ve yönetmeliklerin uygulanmayışı hayatın her yerinde olduğu gibi eğitim ve çocuk bakım hizmetleri alanında da karşımıza çıkıyor.

Ücretsiz, nitelikli eğitim hakkından vazgeçmiyoruz

Bütçe laik, bilimsel, nitelikli ve parasız eğitime ayrılsın demek önümüzdeki dönem bütçe görüşmeleri başlamadan da önemli bir yerde duruyor.

HÜDA PAR yine karma eğitimi hedef aldı: ‘Gençler birbirini taciz edebilirler’

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, yine karma eğitimi hedef aldı ve müfredatı da dini değerler ile sil baştan değiştirme çağrısında bulundu.

Mudanya Güçlü Kadınlar Derneği: Kadınların ve kız çocuklarının haklarının gasbına izin vermeyeceğiz

Mudanya Güçlü Kadınlar Derneği, Kadına yönelik şiddete ve karma eğitimin tartışmaya açılmasına karşı açıklama yaptı.

Sahip çıkmamız gereken bir gelecek var!

Tehlikenin sorumluları, yaratmış oldukları şiddet ortamını kullanarak yine kadınlara saldırıyorlar.

‘Kadın için ideal meslek’ söylemine teslim oldum

Kız öğrencilerin eğitim gördüğü bir okulda çalışan, aynı zamanda orta, lise, üniversite eğitimini kadın okulunda yapmış biri olarak bu konuda görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

Cinsiyete dayalı okullar halkın talebi mi?

Ankara’dan bir eğitimci, kendi öğrencilerinin okuldan kopuşuna dair gözlemlerini ve Milli Eğitim Bakanının karma eğitimi hedef tahtasına oturtmasına dair öğretmen arkadaşları ile sohbetlerini yazdı.

Engel karma eğitim değil!

Siyasi iktidar ve temsilcisi Milli Eğitim Bakanı, harem selamlık bir eğitim sistemini topluma dayatarak tek tip toplum yaratma arzusunu yaşama isteğini dile getirmektedir.

Kız okuluna da manevi danışmana da artık yeter!

Kız okulları tartışmasından, okullara manevi danışman olarak din personellerinin atanmasından kız çocuğu olan Dersimli kadınlar rahatsız.

Eşitlik İçin Kadın Platformu: Kız çocuklarını hayattan koparamayacaksınız

Kız okulları tartışmasına tepki gösteren EŞİK Platformu, kadın erkek eşitliğini yok etmeyi amaçlayan adımların hızlandığına işaret ederek, ‘Kız çocuklarını hayattan koparamayacaksınız’ dedi.

TTB 'kadın hastaneleri' söylemini değerlendirdi | ‘Cinsiyetçi uygulamaları normalleştirmek istiyorlar’

TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, TTB Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Kolu ve TTB Okul Sağlığı Çalışma Grubu ‘kadın hastaneleri’ söylemini değerlendirdi.

Karanlıkla mücadele etmekten vazgeçmek yok!

Adalet kimin için ve nasıl işliyor bu ülkede kocaman bir soru. Bu sorunun yanıtını ‘herkes için tartışmasız eşit’ biçiminde vermek yerine, her yerinden daha da tartıştıran bir iktidar karşımızdaki.

İKP: Gericiliğe inat okullardayız, sokaklardayız, buradayız

İzmir Kadın Platformu karma eğitimin hedefe konmasına karşı Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

Karma eğitim hedefteyken İTÜ karma yurdundan kadın öğrencileri çıkartıyor

Karma eğitim MEB tarafından hedefteyken İTÜ de karma yurdunu erkek yurduna çevirme kararı aldı. Yurttan çıkarılan bir kadın öğrenci ve Mimarlık Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Ekmek ve Gül'e konuştu.

Karma eğitime saldırıda gaza basıldı, kadınlar tepki gösterdi: ‘Karma eğitime sahip çıkmak herkesin sorumluluğu’

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, CHP Milletvekili Gökçe Gökçen, Havle Kadın Derneği Başkanı Rümeysa Çamdereli karma eğitim üzerinden başlayan tartışmaları değerlendirdi.

Dik gülüşlerimizi hatırlayalım

Gelin hep birlikte 2023 Türkiye’sinde neler oluyor bir göz atalım.

Karma eğitime saldırıda HÜDA PAR ve BBP el artırdı

Milli Eğitim Bakanının karma eğitimi hedef alması üzerine HÜDA PAR ve BBP el artırdı, Kız okullarının yanında kadın hastaneleri, kadın üniversiteleri de açılması gerektiğini söylediler.

EĞİTİM SEN: Kız çocukları eğitim hakkından eşit şekilde yararlanmıyor

Eğitim Sen’in paylaştığı veriler çocukların nasıl bir karanlığın içinde büyüdüğünü ortaya koydu. Çocuk istismarı, eğitimsizlik, erken yaşta evlenme gibi durumların sayısı azımsanmayacak kadar yüksek.

Karma eğitim kalkmadı deniyor ama...

Eğitim yap-boz tahtası değildir, en küçük bir değişikliğin bile sonuçları bilimsel yöntemlere dayandırılarak yapılmalı. Çünkü birisini bile feda edecek kadar değersiz değildir bu ülkenin çocukları.