kayseri

10 yıl boyunca şiddet gören Ayşe: Şiddet karşısında güçlü olmaktan başka çaremiz yok

‘Kaçmasam ya öldürülecektim ya da zorla istemediğim birisiyle evlendirilecektim’ bu sözler şiddeten kaçan Ayşe’nin, hikayesi sistematik şiddete maruz kalan kadınlarla benzer…

EMEP’li kadınlardan AKP Kayseri vekili Hülya Atçi Nergis’e tepkİ

AKP’li Kayseri vekili Hülya Atçı Nergis’in ‘erkekler kadınlardan daha çok ölüyor’ sözlerine Emek Partili kadınlardan yanıt: ‘Yapılan açıklama cinayetleri meşrulaştırmaktır!’

Kadın sağlık çalışanı: Dünyada tek istediğim eşitlik

Eşinden ayrıldıktan sonra çocuğuyla birlikte yaşayan sağlık işçisi kadın güçlü ve bağımsız olunması gerektiğini belirterek; ‘8 Mart'ta Eşitlik istiyoruz. Benim dünyadan isteğim budur’ diyor.

25 Kasım umut ışığı oldu

‘Kadınların yaşadığı eşitsizliğin, ötekileştirmenin çoğumuz farkındayız.

Salgında kadınların yükü daha da ağırlaştı

Kayseri’de yaşayan ve normalleşme sürecini değerlendiren kadınların hem yoksulluk hem de virüsle imtihanı devam ediyor...

Şiddet gören kadın pansiyonda mahsur kaldı

Salgından kaynaklı gidecek yeri olmadığı için pansiyonda kalan M.Y, mahsur kaldığı Kayseri'den çıkmak istediğini ancak başvurduğu kurumlardan yanıt alamadığını belirterek, yardım talebinde bulundu.

Kayseri’de 8 Mart etkinlikleri

Kayseri’de kadınlar 8 Mart’a giderken bir dizi etkinlikte buluşuyor.

İstismar davasında D.A.’yı kadın dayanışması yalnız bırakmadı

Kayseri’de kızı D.A.’ya, 9 yaşından bu yana cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla C.A.’nın yargılandığı dava görüldü. Davadaki kadın dayanışması D.A’nın yalnız olmadığını gösterdi.

Kadınların yükü katlandı, bıçak kemiğe dayandı

Kayseri’de krizin hayatlarına nasıl yansıdığını konuşmak için buluştuğumuz kadınlar arasında öfkesini dile getiren ve ‘İnceldiği yerden kopsun’ diyen çok. Bu da, bıçağın kemiğe dayandığını gösteriyor.

Kayserili kadınlardan 25 Kasım çağrısı

Kayserili kadınlar 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Gününe çağrı yaptı.

İşten atılan Makro-Taze Market işçileri: Kayseri’deki kadın işçilerin desteğini bekliyoruz

Makro-Taze Market’in konkordato ilanından sonra işten atılan 400 civarında işçi, Kayseri’de ‘Mağduriyetimiz giderilsin, bir imza da sen at!’ sloganıyla imza standı açtı.

Çocuğunu kimseye bırakamadığı için ayakkabı boyacılığı yapıyor

2 yaşındaki oğlu Abdullah Mert ile sokakta boyacılık yapan Aypınar işinin zor olduğunu söylüyor. “Başka iş yapamam” diyen Aypınar’ın bu işi seçmesinin nedeni oğluna bakacak bir yerinin olmaması.

Kayseri’de kadın işçi tacizci servis şoförünü bıçakladı

Kadın tacize sessiz kalmayınca tartışma çıktı, taciz zanlısının ilk iddiası ‘ortada bir şey yokken bana saldırdı’ oldu!

Kayseri’de kadınların 1 Mayıs’ı

Kadınlara neden 1 Mayıs’a katıldıklarını sorduk. İşte yanıtlar: Eşit işe eşit ücret vermiyorlar, ezilen biz oluyoruz. İş güvencesini elimizden almak istiyorlar. Cinsiyet ayrımcılığına maruz kalıyoruz.