kayyım

Kadınlardan kayyum atamalarına tepki: Kayyum değil hizmet istiyoruz

Van, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyum atamalarına tepki gösteren kadınlar hem iradelerinin yok sayılmasına karşı çıkıyor hem de eski kayyumların icraatlarını hatırlatıyor.

Kayyum müdürünün suçunu ‘basit’e aldılar!

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışanlara cinsel saldırıda bulunan ve fuhşa sürüklemeye çalışan eski polis memuru müdür hakkında hazırlanan iddianamede suç ‘basit cinsel saldırı’ olarak yer aldı.

Kışanak ve Tuncel davası: Düşünceleri kamuoyu ile paylaşmak suç unsuru

Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel’in yargılandığı dava görüldü. Bir sonraki duruşma ağustos ayına ertelenirken Kışanak ve Tuncel SEGBİS’le yargılamaya katılmayı reddetti.

Kadınlardan Kışanak ve Tuncel’in davası için destek çağrısı

Kadınların Mücadelesi Yargılanamaz İnisiyatifi adı altında bir araya gelen kadınlar 20 Haziran’da Malatya'da yargılanacak Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel’in davasını takip edecek.

Kayyımların el koyduğu kazanımlar, hepimizin!

Kayyım eliyle yıllara varan kadın mücadelesinin kazanımlarının yok edilmesine yönelik özel bir hedef olduğu açık. Üstelik bu yok etmeye eşlik eden bir “gasp” da var. Bu gasp hepimizin meselesi.

'Devam etmek lazım'

Mehtap Yörük KHK ile öğretmenlikten ihraç edildi. Şimdi tavuk pilav satıyor. Ebru Demir sosyal hizmet uzmanıydı, kayyım tarafından işten çıkarıldı, nohut dürüm satıyor. İşte bu iki kadının hikayesi...

Ekmek ve Gül'de bugün

Diyarbakır'dan iki kadının hikayesi Ekmek ve Gül TV'de sizinle. Denizli'den Ekmek ve Gül Atölyesinden kadınlar canlı yayında çalışmalarını anlatıyor. Kaçırmayın...

43 kadın kurumundan 37’si kapatıldı

Olağanüstü hal kadınlar için olağanüstü sonuçlar doğurdu. Kadınların yıllarca emek vererek kazandığı kurumlar kayyımlar eliyle tek tek kapatılıyor.