Kızkardeşlik Köprüsü

Malatya konteyner kentte sorunlar bitmiyor

Deprem sonrası Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Ören Mahallesinde kurulan konteyner kentlerde yaşam gittikçe zorlaşmaya devam ediyor. Birçok sorunla boğuşan depremzedelerle yaşananları konuştuk.

Kalplerimizi saracak yeni bir yuva: Defne Kadın Derneği

Kız Kardeşlik Köprüsü kampanyası sürecine dahil olan kadınlarla bir arada olabilmenin aracı olur düşüncesiyle bir dernek kurmaya karar verdik.

Ekmek ve Gül çalışmaları örgütlüyor, çözüm sunuyor

Ekmek ve Gül'ün başlattığı “Bir Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek” ve “Kız Kardeşlik Köprüsü ile Hayatı Yeniden Kuruyoruz” kampanyaları somut talepler odaklı çalışmaların yürütülmesine örnek oldu.

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, deprem bölgesinde kadınlarla bir araya geldi

Yayın Kurulu üyemiz, EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, depremin 6.ayına doğru giderken farklı bölgelerde kadınlarla buluştu.

Malatya Ekmek ve Gül Grubu: İçme suyu en temel ihtiyaçken neden hâlâ suya erişim mümkün değil?

Malatya Ekmek ve Gül Grubu depremin üzerinden 76 gün geçmesine rağmen hâlâ temiz suya erişememelerine tepki gösterdi, AFAD 'a 'Depoları aç, ihtiyaçlarımızı karşıla' çağrısını yaptı.

Depremzede Çocukların 23 Nisan’ı raporu: Eğitim yok, koruma sistemi yok, çocuklar yoksulluk ve risk içinde

Depremzede çocuklar 23 Nisan’ı yoksulluk içinde, risk altında karşıladı. Depremzede çocukların yaşadıkları ve çocuklar için yapılması en acil yapılması gerekenler Ekmek ve Gül’ün 23 Nisan raporunda.

İzmir’de kadınlardan deprem söyleşisi: Rantı değil güvenli binalarda yaşamayı planlamalıyız

İzmir Ekmek ve Gül, "Kız Kardeşlik Köprüsüyle Hayatı Yeniden Kuruyoruz" kampanyası kapsamında deprem söyleşisi düzenledi.

Maltepe Ekmek ve Gül'den depremzede çocuklar için 23 Nisan hazırlığı

Maltepe Ekmek ve Gül Grubu, Maltepe Barış Manço Parkı'nda buluşup "Hükümet çocuklara sahip çıkmak konusunda da sınıfta kaldı" diyerek depremzede çocuklarla dayanışmak için 23 Nisan paketleri hazırladı

Depremzede Necla: Psikolojimiz çok kötü, profesyonel desteğe ihtiyacımız var

İskenderun Gültepe Mahallesi’nde üç çocuğuyla yalayan depremzede Necla Şenöz, deprem sonrası kadınların profesyonel yardıma ihtiyaç duyduklarını, kadınların psikolojisinin kötü olduğunu anlatıyor.

Gaziantep Milletvekili Adayı Sevda Karaca, göçmen kadınlarla buluşuyor

Emek ve Özgürlük İttifakı bileşeni olan Emek Partisinin Yeşil Sol Parti listesinden Gaziantep Milletvekili Adayı Sevda Karaca Kız Kardeşlik Köprüsü kampanyamız kapsamında göçmen kadınlarla buluşacak.

20 yıllık enkazı nasıl kaldıracağız, gelin birlikte tartışalım

İzmir Ekmek ve Gül Grubu, kadınları depreme dayanıklı sağlıklı kentleri nasıl kuracağımızı tartışmaya çağırıyor.

Kız Kardeşlik Köprüsü'nü emeğiyle büyüten kadınlar: Kadınlar Bornova'da bir araya geldi

Bornovalı kadınlar Kız Kardeşlik Köprüsü çalışmalarını sürdürüyor. ‘Biz bitti demeden bitmez’ diyen kadınlar, hesap sormak için 1 Mayıs’ta alanlara çağrı yapıyor.

Maltepe'de kadınlar kahvaltıda buluştu: Gündemimiz bol, yan yanayız

Maltepe Ekmek ve Gül Grubunun çağrısıyla İstanbul Maltepe'de yaşayan kadınlar Cumartesi günü Beşçeşmeler'de kahvaltıda buluştular.

Depremin ikinci ayında Antep ve Adıyaman’dan notlar: Emekçi kadınlar umudunu kız kardeşlerinden alıyor

Depremin üzerinden geçen 2 ayın ardından Adıyaman ve Antep'te depremzede kadınların yaşam koşulları ağır, yoksulluk had safha...

Malatya’da depremzede kadınlarla #KızKardeşlikKöprüsü buluşması: ‘Birlik olmalıyız’

Kız Kardeşlik Köprüsü ile hayatı yeniden kuruyoruz diyerek Malatya'da Kadın Dayanışma Merkezimizde depremzede kadınlarla bir araya geldik: Güya devlet var ama hani? Nerede?

Depremin 2. ayında çağrımız: Bizi ayakta tutacak olan, birliğimiz, dayanışmamız ve mücadelemiz

Depremin 2. ayında tüm kadınları işyerlerinde, mahallelerinde, çadırkentlerinde, okullarında Kız Kardeşlik Köprüsü’nü büyütmeye çağırıyoruz.

Antep'te depremzede kadınlarla buluştuk: ‘Tüm gün ceviz kır, oya yap, yine de geçineme’

Antep'te çocuklarına bakmaları gerektiği için ev eksenli çalışan, tüm gün ceviz kırarak karşılığında çocuğuna süt bile alamayan, dayanışmayla ayakta kalmaya çalışan depremzede kadınlar anlatıyor...

Antepli kadınların #KızKardeşlikKöprüsü buluşması| Yoksulluğa mahkum bir hayat istemiyoruz

Antep’te onlarca kadın Antep Ekmek ve Gül çağrısıyla ‘Kız kardeşlik köprüsüyle hayatı yeniden kuruyoruz’ diyerek bir araya geldi.

Maltepe’den Adıyaman’a Kız Kardeşlik Köprüsü: 'Dayanışmamız kız kardeşliğimizin bir köprüsü olsun'

“Biz bitti demeden dayanışma bitmeyecek” diyen kadınlar, Maltepe Ekmek ve Gül Grubu'nun çağrısı ile buluştu, depremzede kız kardeşleri için hijyen paketleri hazırladılar.

Jülide Kural, Ben Rosa Luxemburg oyununu Kız Kardeşlik Köprüsü için sahneledi

Kız Kardeşlik Köprüsüyle Hayatı Yeniden Kuruyoruz kampanyamızı büyütmek, depremzede kadınlarla dayanışmayı güçlendirmek için Jülide Kural, Ben Rosa Luxemburg oyununu sahneledi.