Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği

Kocaeli Ekmek ve Gül: Şiddetsiz, sömürüsüz ve eşit bir dünya için mücadeleye!

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneğinden 8 Mart buluşması: Şiddetsiz, sömürüsüz, eşit bir dünya talebimiz ile tüm kadınları ortak mücadelemize çağırıyoruz. Biz kadınlar birbirimizin çaresiyiz’

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği: ‘Şiddetsiz yaşam ve eşitlik için buluşuyoruz’

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, kadınları ‘güvenceli iş, şiddetsiz yaşam ve eşitlik için’ 6 Mart Cumartesi günü 14.00'te Yenikent Muhtarlık önüne buluşmaya çağırıyor.

Pandeminin getirdiği: Eğitime erişememe, yoksulluk, sıkışmışlık

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği yükü artarak süren pandemi döneminde kadınların sıkıntılarını ve taleplerini yazdı.

Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği: Şiddete karşı çözüm örgütlü mücadele

Yenikent Muhtarlığı önünde 25 Kasım açıklaması yapan Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, şiddete karşı İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını isterken, kadınları örgütlü mücadeleye çağırdı.

Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği 25 Kasım açıklaması

‘Şiddet her yerde, çözüm örgütlü mücadelede’ diyen Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, kadınları 25 Kasım açıklamasına çağırıyor.

Yaralarımızı birlikte sarmak için...

İzmir’de yaşanan deprem sonrası Bornova Kadın Dayanışma Derneğinin çağrısına kulan veren Ekmek ve Gül Kadın Kadın Dayanışma Derneği, Kocaeli’den İzmir’e dayanışma ve kız kardeşlik ağlarını ördü.

Dr. Hülya Odabaşoğlu Kaya: Her sekiz kadından biri meme kanseri

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, Meme Kanseri Farkındalık Ayında Op. Dr. Hülya Odabaşoğlu Kaya ile meme kanserini, risk faktörlerini, erken tanı için alınması gereken önlemleri konuştu.

Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği: Öğrencilere ücretsiz internet ve bilgisayar sağlansın

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, online eğitimde, her öğrenciye ücretsiz internet ve bilgisayar sağlanması, okullarda önlemlerin artırılması için imza kampanyası başlattı.

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği: Mücadeleye, örgütlenmeye çağırıyoruz

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği kadın cinayetlerine tepki göstererek iktidarın İstanbul Sözleşmesini hedef almasına karşı birlikte mücadele etme çağrısı yaptı.

‘Kadın Bakanlığını kaldıran AKP oldu’

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği yaptığı açıklamayla, ‘Kadın kelimesi bizimle var oldu’ diyen AKP’li Zengin’e ve AKP yönetenlerine cevap verdi.

Esnaf kadınların korona çilesi: ‘Dükkanlar kapandı, borçlar birikti, yoksulluğumuz arttı’

Kocaeli’de esnaf kadınlar korona sürecinde yaşadıkları zorlukları anlattı. Dükkanını kapatmak zorunda kalan kadınlar, geçim kaynağı olmadığı gibi bir de büyüyen borçlarla baş başa kaldı.

‘Güzel günler sana gelmez, biz güzel günleri örgütlemedikçe…’

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneğinden Selda Arslan, salgın dolayısıyla başlattıkları dayanışma kampanyasını anlattı.

Biz her nerede isek 1 Mayıs orada

Fiziki mesafe gereği meydanlarda olamasak da, iş yerlerimizden, evlerimizden, balkonlarımızdan, sosyal medyadan, her nerede isek oradan haykıracağız daha güzel ve yaşanabilir dünya talebimizi.

Kocaeli’de Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneğinden film gösterimi

Kocaeli’deki Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği “Kız Kardeşler” film gösterimiyle kadınlarla bir araya gelecek.

Kocaeli’de kadınlar, kadına yönelik şiddetle mücadeleyi tartıştı

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği çocuk istismarından, 6284 sayılı Yasa’ya, İstanbul Sözleşmesi’nden nafaka hakkına pek çok konuyu kadınlarla tartıştı.

Kocaeli’de kadınlar ‘kadına yönelik şiddetle mücadeleyi’ tartışacak

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği çocuk istismarından, 6284 sayılı Yasa’ya, İstanbul Sözleşmesi’nden nafaka hakkına pek çok konuyu kadınlarla tartışacağı bir etkinlik düzenliyor.

Kocaeli’de kadınlar haklarına saldırıları konuştu: Bizim yaşamamızı istemiyorlar!

Kocaeli’de kadınlar bir araya geldikleri etkinlikte, İstanbul Sözleşmesi, 6284, Çocuk istismarına evlilikle af, ve nafaka hakkına saldırılara ilişkin konuştu.

Kocaeli’de kadınlardan ‘Bu son olsun’ eylemi

Derince’nin Yenikent Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde yaşanan istismara Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği sokağa çıkarak tepki gösterdi.

‘Serap öğretmenin intiharının arkasında baskı var’

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, 15 Eylül günü intihar ederek hayatına son veren öğretmen Serap Yılhan’ın ölümü üzerine basın açıklaması yaptı.

Baharı karşıladığımız kahvaltımız bize güç verdi

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, baharı karşılamak, kadınların kendilerine zaman ayırmasına olanak sağlamak ve dayanışmak için kadınlarla kahvaltıda buluştu.