Kocaeli Üniversitesi

Kocaelili üniversiteliler… Bu çağrı size!

‘Kocaeli Üniversitesi'nde okuyan kadınlar olarak yan yana geliyoruz. Kocaeli Üniversitesi'nde okuyan tüm arkadaşlarımızı da bizimle birlikte görmek, şiddetin karşısında beraber durmak istiyoruz.’

Bir ucunu tutsak diğerini elimizden kaçırıyoruz

Üniversite öğrencisi kadınlar barınma sorunu yaşıyor, harçlıklar giderlere yetmezken bir de zamlarla fiyatlar arttıkça artıyor.

Kaygı ve geleceksizlikten başka şey vermeyen bir sistem

Yeni mezun Üniversiteli bir kadın gelecek kaygısı ile dolu. Onu bu kaygıya iten ise hepimizin yakından tanıdığı bir tablo: İşsizlik, aile baskısı ve dahası...

‘Sıra bana, bir başka kadına, başka bir çocuğa gelmeden...’

Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencileri çocukların istismar edilmesine tepki göstererek, son dönemde vakalarda artış yaşandığını ve caydırıcı cezaların verilmesi gerektiğini söyledi.

‘Etek giyerken kimse bakar mı diye düşünüyorum’

Şiddet her yaştan her kesimden kadının sorunu. Üniversitede de tablo aynı genç kadınlar da en yakınlarının, erkek arkadaşlarının şiddetine maruz kalıyor.

İki saatlik okul yolu, hem cebi yakıyor hem ruhu

Üniversiteli kadınlar dertlerini yazıyor. Okurken aynı zamanda çalışmak zorunda olduklarını anlatıyor. Canlarını en çok sıkan şey de her gün artan boyutlarla yaşadıkları taciz.