Kocaeli Üniversitesi Ekmek ve Gül Atölyesi

‘Kadına yönelik şiddete ve istismara sessiz kalma!’

KOÜ Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Atölyesi 25 Kasım’ın ardından peş peşe yaşanan şiddet, taciz ve istismar olaylarına tepki göstermek için üniversitenin farklı noktalarına yazılar astı.

Yan yana gelelim, birlikte öğrenelim

Kocaeli Üniversitesi Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Atölyesi boşanmalarda arabuluculuk sistemiyle ilgili düzenlediği etkinlikte kadınların kazanımlarını gasbeden yasaları konuştu.

Üniversiteli gençler tartışıyor: Müftülere nikah yetkisi ne getiriyor?

Kocaeli Üniversitesi Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Atölyesi müftülüklere nikah yetkisi veren Nüfus Hizmetleri Kanununu tartıştı.

Kocaelili kadınlardan çağrı

Kocaelili kadınlar, illerindeki tüm kadınları, meclis’e sunulan Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısını konuşmak ve tartışmak üzere buluşmaya çağırıyor.

Yurtta kalanlara bir dokun, bin ah işit

Memleketinden dönen arkadaşlarımızı arayıp, ‘Nasılsınız?’ diye sorduk ‘Ah’ işittik. Hem hasret giderdik hem de yurtlarına dair dertlerini size yazalım dedik. Gelin onların dertlerine kulak verelim.

Kocaeli Üniversitesi Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Topluluğu Ekmek ve Gül'de

Üniversiteli kadınlar topluluk çalışmalarını, üniversitelerde yaşananları ve gündemi canlı yayında konuşuyor. Siz de sosyal medya hesaplarımıza yaptığınız yorumlarla sohbetimize ortak olabilirsiniz.

Kadın oyunları birçok gerçeğe dayanıyor

Kocaeli Üniversitesi Ekmek ve Gül Atölyesi Dario Fo'nun Kadın Oyunları eserini sergiledi.