Konya

Düşmanlığa engel olup kız kardeşlik bağını örmek için

Kız kardeşlik diyoruz ya biz aramızdakine; nefretin, düşmanlığın olmadığı dayanışmanın hüküm sürdüğü bir şey bu. O nedenle ırkçılığa karşı mücadele daha da omuz vermemiz gereken şey.

İntern Dr. Merve Mercan Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi intern doktor Merve Mercan Konya'da 45 gündür tedavi gördüğü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Çavuşçugöl köyünde kömür ocağı yapımına kadınlar tepkili!

Konya'nın Ilgın İlçesinde ekili durumdaki tarım arazilerinin kamulaştırılarak kömür ocağı yapılmak istenmesine köylü kadınlar tepki gösterdi.

Kadınlar koruma kararına rağmen ölümle burun buruna!

İstanbul ve Konya’da koruma taleplerine, şikayetlerine rağmen iki kadının ölümle burun buruna yaşayışı memleketteki kadınların göz göre göre öldürüldüğünü tekrar hatırlatıyor!

Konya’da bir kadın koruma kararına rağmen katledildi

Konya'da Münevver Şahin, boşanma davası açtığı ve koruma kararı aldığı Bayram Şahin tarafından çalıştığı hastanede başından silahla vurularak katledildi.

‘Yaz sıcağında çalışıyorsak yokluktan’

Yazın sıcağında sac önünde yufka ekmek açarak geçimini sağlayan kadınlar, ekonomik krizin işlerini etkilediğini anlattı.

Bir ev işçisi kadın daha camdan düşerek hayatını kaybetti

Ev işçileri güvencesizlik içinde yaşıyor ve bu durum yaşamlarına mal oluyor. Yine bir ev işçisi kadın alınmayan güvenlik önlemleri yüzünden cam silerken pencereden düşerek hayatını kaybetti.

Şiddetin izlerine rastlanmayan Çatalhöyük

Savaş aletlerinin bulunmadığı, şiddete yabancı bir toplum. Kadınları saçlarından sürükleyen erkeklerin olmadığı ve ana tanrıça fikrinin ilk doğduğu yere yolculuğa hazır mısınız?