LCW işçisi kadınlar

LCW işçileri: ‘Asgari ücreti belirleyenler bu ücretle bir ay geçinsin de görelim’

2021 yılı için asgari ücretin 2 bin 825 lira 90 kuruş açıklanmasını LCW'den kadın işçiler değerlendirdi: 'Asgari ücret her arttığında enflasyon, zamlar, fırsatçılık da artıyor.'

LC Waikiki işçileri: Sağlığımız için ücretli izin

LC Waikiki'de çalışan bir işçi, fabrikadaki son durumu ve taleplerini yazdı.

Kadın işçileri sömürdükten sonra DeFacto ödül alsa kaç yazar!

‘Kadınların güçlendirilmesi ödülü’nü alan DeFacto işçileri, ‘DeFacto hangi şartlarda çalıştığımızı bile bilmiyor’ dedi. Kadın dostu seçilen LCW’nın çalışanı kadınlar da aynı sömürüyü yaşıyor.

LCW işçisiyim, kreş istiyorum!

LC Waikiki’nin mutlu reklamlarının ardı sömürü dolu. LCW işçisi bir işçi kadın hem çalışma koşullarını hem de kreş talebinin önemini mektubunda anlatıyor.

LC Waikiki’den atılan Seher Güllübudak: Bugün bana yapılan yarın size yapılacaktır

‘Kurallara uymadığı’öne sürülerek LC Waikiki'den atılan Seher Güllübudak adlı işçi, haksız yere işten atıldığını söyleyerek birlik çağrısı yaptı.

Hamile işçinin ‘sağlıksız güvencesi’

Boya kokusu tinerle karışmış, koku bütün fabrikaya yayılmış. En uç köşede hamile bir kadın çalışıyor doğumuna iki ay kalmış. “Güvencem olsun” diye çalışmak zorunda. Peki ne kadar sağlıklı bir güvence?

LCW işçisi kadınlar dertli: Kreş yok, taciz çok

Kadın işçiler yaşadıkları sorunları ve taleplerini dile getirmeye devam ediyor. LCW çalışanı kadınlar işyerlerinde yaşadıkları tacizi anlatıyor. Bir büyük dertleri daha var: Kreş.

Regl kanı pantolona geçene kadar çalıştırılan kadınlar

İşçi olmak, kadın olmak bir de üstüne regl olmak... LCW’da çalışan bir kadın işçi çalıştığı fabrikada yaşadıklarını anlattı.