Malatya

Malatya Ören’de 7 aydır tek bir aşama kaydedilmedi: Kaderimize terk edildik

Maraş merkezli depremlerin üzerinden 7 ay geçmesine rağmen sorunlar hâlâ çözülmüş değil. Malatya, Akçadağ, Ören Mahallesi’nde kaldırılmayan enkazlar hastalık saçarken yurttaşlar duruma tepkili.

Malatya konteyner kentte sorunlar bitmiyor

Deprem sonrası Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Ören Mahallesinde kurulan konteyner kentlerde yaşam gittikçe zorlaşmaya devam ediyor. Birçok sorunla boğuşan depremzedelerle yaşananları konuştuk.

Baykan Denim işten attığı kadın işçiyi icraya verdi: İcra borcunu ödemek için ev temizliğine gidiyor

Baykan Denim’de çalışırken gerekçesiz, tazminatsız işten atılan, aldığı avans nedeniyle borçlandırılan kadın işçilerden Meryem, borçlarını ödeyebilmek için ev temizliğine gidiyor.

Baykan Denimde kadın işçilerin sorunları bitmiyor| Baskı, iftira, hakaret… Ne ararsan var!

Malatya’da dünyaca ünlü markalara üretim yapan Baykan Denim’de çalışan kadın işçiler çalışma koşullarını anlattı: Baskı, hakaret, taciz hadsafhada. hamile işçiler kontrolleri için bile izin alamıyor.

Depremzede işçiler ve aileleri fabrikada 20 metrekarede yaşam mücadelesi veriyor

Barınma sorunu yaşayan Baykan Denim işçileri, fabrikaya kurulan 20 metrekarelik konteynerlerde kalıyor. Temel ihtiyaçlarına erişemeyen işçiler, konteynerlerdeki zorlukları anlattı.

Uçuşan kayısılardan, uçuşan faturalara kısa yolculuk…

Malatya’da depremin ardından işçi, emekçi ve emekli kadınlar toplu faturalarla karşı karşıya. Kalamadıkları evlerin faturalarını ödemek kadınlara zul gelse de umutları dayanışma.

Depremin 5. ayı: Sorunlar hâlâ devam ediyor

Depremin üzerinden 5 ay gibi büyük bir zaman geçmesine rağmen normalleşmeyi bırakın, birçok temel ihtiyacı vatandaşa çok görüyorlar. Toplanan vergiler, gelen yardımlar, nereye gidiyor görebiliyoruz.

Depremzede öğrenciler yüz yüze sınava çağrılıyor: ‘Kalacak yerimiz, bilet alacak paramız yok’

Malatya’da İnönü Üniversitesi, Hemşirelik Bölümünün final sınavlarını yüz yüze yapma kararı aldı: ‘Zorunlu staj için geldiğimizde bile çadırlarda kaldık. Bir an önce bu uygulamadan vazgeçilmeli’

Malatya’da sağanak yağmur yine depremzedeleri vurdu: Bu çileyi çektikten sonra devleti ne yapayım

Malatya Cemal Gürsel Mahallesi’nde çadırları yine su bastı, depremzedeler mağdur oldu. Bornova Belediyesine ait çadırlarda kalan depremzedeler yaşadıkları zorluklara isyan etti.

Malatya’dan kadınlar: İlk turda bitiremedik ama ikinci turda göndereceğiz

Cemal Gürsel Mahallesi’nde bulunan çadır kentte kalan kadınlarla sohbet ettik: ‘Tek adam iktidarını ilk turda bitiremedik, ama ikinci turda göndereceğiz’

Yine Malatya’da yine yağmurda depremzedeler yalnız bırakıldı

Ne branda verildi, ne konteyner... Malatya'da sağanak yağmur çadırda kalanları yine etkiledi. Medine bu duruma tepkili...

Baykan Denim zehirlenen işçileri çalıştırmaya devam etti

Baykan Denim’de ütü paketleme, dikimhane ve makine bölümünde çalışan işçiler dün öğlen yemeğinde yedikleri yemekten zehirlendiler. İşçiler sağlık sıkıntılarına rağmen bugün çalıştırılmaya devam etti.

Malatya Ekmek ve Gül Grubu: İçme suyu en temel ihtiyaçken neden hâlâ suya erişim mümkün değil?

Malatya Ekmek ve Gül Grubu depremin üzerinden 76 gün geçmesine rağmen hâlâ temiz suya erişememelerine tepki gösterdi, AFAD 'a 'Depoları aç, ihtiyaçlarımızı karşıla' çağrısını yaptı.

Malatyalı depremzedeler: ‘Suya muhtaç bırakanlar oy beklemesinler’

Malatya’da seçimlere günler kala çadır kentlerde görüştüğümüz depremzede yurttaşlar, ‘Bu süreç gerçek yüzlerini gösterdi. Bundan sonra da bizden oy istemesinler’ diyor.

Malatya'da depremzedeler hâlâ temiz suya ulaşamıyor!

Malatya Ekmek ve Gül, depremin üzerinden 2 ayı aşkın süre geçmesine rağmen hâlâ temiz su sorunun çözülmemesine, içme suyuna ulaşamamalarına karşı buluşmaya çağırıyor.

Deprem 2 ayı geride bıraktı: Devlet yok, hiçbir şey yok

Malatya Cemal Gürsel Mahallesi’nde kurulan Bornova çadırlarında yaşayan kadınlarla konuştuk. Depremin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen hâlâ pek çok sorunla boğuşan kadınlar, artık çözüm istiyor.

İş Güvenliği Uzmanı Fidan: Artık değişim istiyoruz

Malatya Organize Sanayide iş güvenliği uzmanlığı yapan Fidan’la çalışma yaşamından, çadırda yaşamaya, depreme, seçimlere dair pek çok konuyu konuştuk.

'Çakıl istedik bize kum gönderdiler, hani devlet?'

Malatya'da sağanak yağışın ardından çadırkentleri su bastı, depremzedelerin çadırları su aldı, eşyaları ıslandı. Depremzede kadınlar 'Suyun altındayız, çocuklarımız perişan oldu' diye tepki gösterdi.

Dersimli kuaförler Malatya’da depremzede kadın ve çocukların bakım ihtiyacını giderdi

‘Kız Kardeşlik Köprüsü ile Hayatı Yeniden Kuruyoruz’ çağrımıza cevap veren Dersim’de yaşayan kuaförler Malatya’da depremzede kadın ve çocukların öz bakım ihtiyaçlarını giderdi.

Depremin üzerinden iki hafta geçti koşullar iyileşmiyor: Çadır, tuvalet, su acil ihtiyaç

Depremlerin üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen sağlığa ulaşımın halen sağlanmadığı, tuvalet ve hijyen sorunların depremin başından beri devam ettiği küçük bir çadır kentte depremzedeler anlatıyor.