Mamaklı kadınlar

Mamak’ta 32 dernekten ortak açıklama: Patron, iktidar kol kola emeğimize göz koymuş

Mamak’ta Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği'nin çağrısıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için 32 dernek bir araya gelip ortak açıklama yaptı.

12 Eylül: Kadınların mayası bozulmaz bir mücadeleyle direndiğini hatırla!

Tescilli işkencecilerden Raci Tetik’in, ‘Kadınları ölü balık gözüne çevirmeyi başaramadık’ itirafında ifade edildiği üzere baş eğmeyen kadınların mücadelesi bugün her yerde!

Mamak’ta yaşayan kadınlar: ‘Pandemiyle işyerinde baskı arttı’

Ev işinin artması, çocuk bakımının zorlaşması, işyeri şartlarının ağırlaşması gibi zorluklarla mücadele eden Mamaklı kadınlar, sorumluyu gösteriyor, çözümün örgütlenmek olduğunu biliyorlar.

Mamak’ta kadınlar barış ve mücadele sözünü yükseltti: Artık yeter, kabullenmiyoruz

Ankara Mamak’ta Tuzluçayır Kadın Dayanışma Derneğinin çağrısıyla kadınlar bir araya gelerek ‘Krize, şiddete, eşitsizliğe ve savaşa artık yeter’ dedi.

Mamaklı kadınlar ekonomik krizi tartıştı

Ankara'nın Mamak ilçesinde yaşayan kadınlar, 8 Mart yaklaşırken Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinde düzenlenen panelde ekonomik krizi tartıştı.

Mamak’ta kadınlar CHP’li adaya taleplerini imzalattı

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğindne kadınlar taleplerini bir sözleşmeye yazarak CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Adnan Demirci’ye imzalattı.

‘Krizin olmadığını söyleyenler gelsin de bizi görsün’

Mamak’ta kışlık hazırlığı yapan kadınlarla sohbet ediyoruz. Bu yıl her zamankinden daha fazla hazırlık yaptığını söyleyen kadınlar, ‘Krizin olmadığını söyleyenler bizi dinlesin bir de’ diyor.

Mamaklı kadınlar bayramlarını anlatıyor...

Bu bayram kadınlar ne kendilerinin ne çocuklarına ihtiyaçlarını karşılayabildi. Her şeyin ateş pahasını olduğunu söyleyen Mamaklı kadınlar, ‘para yok hiçbir şey alamadık bu bayram’ dediler.

Mamaklı kadınlar 8 Mart’ı şenlikle karşılıyor

“Her gün 8 Mart, her gün mücadele” şiarı ile şenliklerine tüm kadınları çağıran Mamaklı kadınlar, davul zurna eşliğinde 8 Mart’ı kutlayacak.

GÜNÜN DAYANIŞMASI: Mamaklı kadınlar için kadın kitaplığı

Ankara’da HÜKÇAT tiyatro ekibinden kadınlar Mamaklı kadınlar için oyun sergiledi. Geliri ile Mamaklı kadınlara ‘kadın kitaplığı’ kurulacak.