Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu: Zeynep Durgut’u serbest bırakın

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu, MA muhabiri Zeynep Durgut’un gözaltına alınmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. MKGP baskı ve gözaltılarla gazetecileri durdurmayacağını ifade etti.

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu: 12 kadın gazeteci 17 yıl hapis cezası aldı

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu 2021 raporu: Cezaevinde 6 kadın gazeteci bulunuyor. 13 kadın gazeteci hakkında dava açıldı, 12 gazeteciye de 17 yıl hapis cezası verildi.

Kadın gazetecilerden baskıya ve sansüre karşı mücadeleyi büyütme çağrısı

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı’na ilişkin ‘24 Temmuz bizler için bayram değil, her gün gibi mücadele günüdür’ dedi.

Kadın gazeteciler gözaltında, kadınlar dayanışmada

Ankara Kadın Platformu ve Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu ev baskınlarıyla gözaltına alınan kadın gazeteciler için ‘Gazeteciliklerine tanığız, tüm gazeteciler için özgürlük istiyoruz’ dedi.

Kadınların sesi OHAL’de de herhalde de susmayacak!

159 gazetecinin tutuklu olduğu 15 Temmuz darbesinin 1. yıldönümünde açıklama yapan Mezopotamya Kadın gazeteciler Platformu, kadınların sesinin hiç susmayacağını söyledi.

Kadınlardan bir dayanışma ağı daha: Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu

Kadın gazetecilerin yaşadığı sorunlara çözüm üretmek için Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu kuruldu. Platform’dan kadınlar Ekmek ve Gül’e konuştu.