Mirabal Kardeşler

25 Kasım’da biz varız, mücadelemiz var

İlk 10 ayda katledilen kadın sayısı 350’yi aştı. Hükümet koruyamadığı kadınları gerici yasalarla cendereye alma peşinde.

Minou Mirabal İzmir'de gazetecilerle buluştu

25 Kasım etkinlikleri kapsamında Mirabal Kız Kardeşler'den Minerva'nın kızı Minou Mirabal, İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen etkinlikte kadın gazetecilerle buluştu.

Minou Tavarez Mirabal’in katılımıyla İzmir’de 25 kadın sergisi açıldı

Minou Tavarez Mirabal, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında İzmir'de sergi açılışında kadınlarla bir araya geldi.

Mirabal Kızkardeşlerden Minerva’nın kızı Minou Mirabal Türkiye’de

Minou Tavarez Mirabal 25 Kasım etkinlikleri kapsamında Ankara, İzmir ve İstanbul'da yapılacak etkinliklerde kadınlarla buluşacak.

‘Kelebekler’in izinde

‘Kelebekler’in mücadelesini bugün hâlâ yaşatan kadınlar, kadın düşmanlarına gereken cevabı elbette yine mücadeleyle verecek; kadınlar asla haklarından da hayatlarından da vazgeçmeyecek.

Buralara benzer bir hikaye...

Çizilen sınırları aşan, diktatöre karşı mücadele için kanat çırpan ‘kelebekleri’ anıyoruz. Mirabal Kardeşlerin ülkesi bu coğrafyaya uzak olsa da yaşananlar ne kadar da benzer aslında...

‘Tek adam’ın sonuna kanat açan Kelebekler

Darbe ve türlü hilelerle Dominik Cumhuriyeti’nin başkanı olan Rafael Trujillo, seçmen sayısından daha çok oy alarak başkanlık koltuğuna oturdu . Ülkenin gelir getiren neyi varsa ya kendisinindi...

Yaşasın Kelebekler

Latin dünyasındaki özgürlük mücadelesinin simgesinin kadınlardır. Çünkü bunun bir tarihi var: 25 Kasım’a adını veren Mirabal Kardeşler’i tanıyalım.