muhafazakarlık

Mesele yalnızca kendi hayatımız değil

Öfkemiz büyürken bunu birleştirmenin zorunlu olduğu zamanlardayız. Genç kadınlar şiddetin tam ortasında ancak buraya sıkışmak, mahkûm olmak zorunda değiliz.

Diyanet, eşcinsellik, darbe, aile vd...

Yükselen kadın düşmanı, homofobik, ırkçı ve sermaye dostu hareket, ‘aileyi ve çocukları dinsizliğe, aile değerlerinin yok edilmesine, homoseksüelliğe karşı savunmak’ iddiasıyla bir ‘korkuya’ oynuyor.

Dönemin tehlikeli figürü, Arda Turan

Devir, belinde silahla gezip, kadınları taciz eden ve hayatını aynen sürdüren adamlar devri. Muhafazakar dayatmalar, erkekliğin güçlendirilmesi böyle figürleri arttıracak. Arda Turanlar çok velhasıl.

Muhafazakar AVM’den izlenimler: Alışveriş de özgürlük de parası olana

Muhafazakar kadınlara hitap eden modanın giderek büyüdüğü bir pazar yaratılıyor. Siyasi atmosferin de etkisiyle büyüyen bu pazar muhafazakar ve kadın temalı AVM olarak karşımıza çıkıyor.

Kadınlar sağlık ve muhafazakarlığı konuştu

Türk Tabipleri Birliği Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Kolunun iki yılda bir düzenlediği Kadın Konferansı bu yıl Bursa'da yapıldı. Konferansta sağlık ve muhafazakarlık konusunu işlendi.

V. Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Kongresi

Türk Tabipleri Birliği Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Kolu ‘Kadın, Sağlık ve Muhafazarlık’ başlığı altında Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Kongresinin beşincisini düzenliyor.

Evet, sosyal ve kültürel iktidarınız sıkıntılı

Erdoğan’a tek adam olma gücü siyaseten sağlanmışken “hâlâ sosyal ve kültürel iktidarımız konusunda sıkıntılarımız var” dedirten şey o baş edemediği sosyal ve kültürel olanda gizli.