Nevin Yıldırım

Yargıtay, Nevin Yıldırım’ın müebbet hapis cezasını onadı

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, kendisine tecavüz, şiddet ve şantaj uygulayan Nurettin Gider’i öldürdüğü için müebbet hapis cezası alan Nevin Yıldırım’ın cezasını onadı.

Nevin Yıldırım için AYM'ye başvuru

Kendisine sistematik olarak tecavüz eden erkeği öldüren ve müebbet hapis cezasına çarptırılan Nevin Yıldırım için Avukat Meriç Eyüboğlu AYM'ye başvurduklarını anlatıyor.

Peşini bırakma!

En çok kadınlar biliyor galiba bu ülkede adaletin nasıl bir şey olduğunu. Şiddete uğradığında korkusuz, çekincesiz, sakince adli mercilere gidebileceğini söyleyen kaç kadın vardır acaba?

Nevin için adalet mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz!

Bursa Kadın Platformu, yayımladıkları basın metniyle Nevin Yıldırım için Yargıtay tarafından onanan karara tepki gösterdi.

Kadın cinayeti davalarında yargının durumu

Nevin Yıldırım kararı nasıl değerlendirilmeli? Mahkeme Name Öztürk için ne diyecek? Kadın davalarında yargı nasıl tutum alıyor? Avukat Diren Cevahir Şen ile konuşuyoruz...

Yargıtay oy çokluğuyla Nevin Yıldırım’ın hapis cezasını onadı

Kendisine sistematik şiddet uygulayan Nurettin Gider’i öldürmekten müebbet hapis alan Nevin Yıldırım’ın cezası Yargıtay tarafından onandı.

Dayanışma ile ayakta durmaya çalışıyoruz

Avukat İlke Işık, geçtiğimiz hafta tanıklık ettiği 3 kadın davasını yazdı: ‘Dayanışma ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Dayanışmanın gücüne inanalım kadınlar, elimizdeki en kıymetli şey o çünkü.’

Yargıtay Nevin Yıldırım kararını 23 Mayıs’ta açıklayacak

Yargıtayın Nevin Yıldırım’la ilgili daha önce bozduğu kararı yerel mahkeme tekrar onadı ve karar ikinci kez Yargıtaya geldi. Yargıtay kararını 23 Mayıs’ta açıklayacak.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Nevin Yıldırım’a özgürlük

Kendisine sistematik olarak tecavüz eden erkeği öldüren ve müebbet hapis cezaısna çarptırılan Nevin Yıldırım’ın davası bugün Yargıtay’da görülecek. Kadınlar, Nevin için özgürlük istiyor!

Örselenmiş kadın sendromu!

Nevin Yıldırım, yıllarca kendisine tecavüz eden kişiyi öldürdüğü için ikinci kez müebbet cezası aldı, Hindistanlı Kıranjit Ahluwaliaadlı yıllarca şiddete uğradığı kocasını öldürdü.

‘Tecavüzcülere iyi hal indirimi veren yargı Nevin’i görmedi’

21 Mart’ta Yalvaç adliyesinde, tecavüzcüsünü öldüren Nevin Yıldırım’ın karar duruşmasındaydık. Başından beri olayı takip edenlerdenim. 5 buçuk senedir kaç kere Yalvaç’a gittim bilmiyorum...

Nevin Yıldırım’a indirimsiz müebbet verildi

Kendisine 3 yıl boyunca tecavüz eden Nurettin Gider’i öldüren Nevin Yıldırım’a indirimsiz müebbet hapis cezası verildi.

GÜNÜN DAVASI: Nevin Yıldırım’a adalet

Yıllar boyu tecavüze uğradığı, tehdit ve baskılarına maruz kaldığı Nurettin Gider’i öldüren Nevin Yıldırım davasında karar aşamasına gelindi. Nevin 5 yılı aşkın süredir adalet bekliyor.

Nevin Yıldırım için savcı yine müebbet hapis istedi

Kendisine sistematik tecavüz eden erkeği öldüren ve Yargıtay tarafından müebbet hapis cezası bozulan Nevin Yıldırım’ın yargılanmasına devam edildi. Savcı Nevin için yine müebbet hapis cezası istedi.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Kadınlar Nevin için ‘özgürlük’ diyor

Maruz kaldığı erkek şiddeti karşısında ölmemek için öldüren Nevin Yıldırım'ın yargılandığı davaya kadınlar, ‘Nevin’e özgürlük’ diyerek çağrı yapıyor.

Nevin Yıldırım’ın ikinci duruşması

Kendisine tecavüz eden erkeği öldüren ve müebbet hapis cezasına çarptırılan Nevin’in yeniden görülmeye başlanan davasında 2. duruşma 24 Ocak’ta.

Nevin Yıldırım tahliye edilmedi

3 yıl boyunca kendisine tecavüz eden Nurettin Gider'i öldüren Nevin Yıldırım’ın müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulmuştu. Yıldırım bugün yeniden hakim karşısına çıktı.

Kadınlar Nevin Yıldırım için yürüdü

Kendisine tecavüz eden erkeği öldürdüğü için tutuklu bulunan ve yeniden yargılanmasına bugün başlanacak olan Nevin Yıldırım’a destek olmak için kadınlar dün eylemdeydi.

GÜNÜN TALEBİ: Nevin Yıldırım’a özgürlük

Kendisine tecavüz eden erkeği öldüren ve müebbet hapis cezasına çarptırılan Nevin Yıldırım için kadınlar ‘özgürlük’ talep etti. Nevin’in davası bugün görülecek.

Kadınlar ‘Nevin’e özgürlük’ demek için yola çıkıyor

Kendisine tecavüz eden erkeği öldüren ve müebbet hapis cezasına çarptırılan, eylül ayında cezası Yargıtay tarafından bozulan Nevin Yıldırım için kadınlar yarın sokakta, 3 Ocak’ta da Yalvaç’ta olacak