öğrenci

Bu sefer tutmadı, çünkü…

Ayaklarına takılan gerçekleri, devletin her bir kurumunu ‘trolleştirerek’ kapatmaya çalışıyorlar… Dört bir koldan teröristleştirme ve itibarsızlaştırma girişimlerine, korkunç bir şiddete sarılıyorlar.

Üniversitelinin ‘uzaktan eğitim’i: Yatılı dadılığa mecburiyet

Yaşadığım şehirde iş bulma şansım çok az olduğu ve KYK yurdu kapalı olduğu için yatılı bir iş bakmak zorundaydım. Şu anda yatılı olarak 3. sınıfa giden bir çocuğa bakıcılık yapıyorum.

Yoksulun çocuğu eğitimden uzak

Ankara, İstanbul, Kocaeli ve Denizli’den uzaktan eğitim deneyimlerini paylaşan veliler internetin, bilgisayarın olmadığı, çocuklara babaannelerin baktığı bir süreçte bu kısıtlı imkanlara çare arıyor.

Pandemide ülkesine dönemeyen Türkmenistanlı öğrenci: Kendi başımızın çaresine bakmak zorunda kaldık

Tuana, Türkmenistan pandemi sürecinde sınırlarını kapatınca ülkesine dönemedi. Ailesi yoksul olduğu için korona sürecinde barınmak için çalışmak zorunda kalan Tuana yaşadıklarını anlattı.

‘Ailemin yanında kendimi hizmetçi gibi hissediyorum’

Ailelerinden uzakta okuyan, koronavirüsü sonrası ailelerinin evine dönmek zorunda kalan kadın öğrenciler neler yaşıyor? Fırat Üniversitesinde okuyan kadın öğrencilerden dinleyelim cevabı...

GÜNÜN RAKAMI: Okul masrafları cepleri yakıyor!

Yeni eğitim dönemi başlarken velileri en çok düşündüren yine masraflar oldu. Okuldan okula, bölgeden bölgeye masraflar değişse de değişmeyen tek şey masrafların velilerin cebini yaktığı.

GÜNÜN SORUSU: ‘Yaşasın, okullar tatil oldu!’ diyebiliyor musunuz?

Okulların kapanmasıyla birlikte anneler çocukların yaz dönemini nasıl geçireceğini kara kara düşünüyor.

Bir dönem daha geride kaldı, peki eğitimde durum ne?

Karneler alındı, uzun bir tatil bugün başladı. Peki geride bıraktığımız eğitim dönemi nasıl geçti, neler yaşandı? İşte bir dönemin özeti...

Bağış gönüllülük çerçevesi içinde olmalı

Okullarda yardım adı altında dayatmayla para toplanmasına tepki gösteriyor bir veli. Herkesi bu zorlamalara tepki göstermeye çağırıyor.