onur yürüyüşü

Yarına duyduğumuz umut, birbirimizden aldığımız cesaret ve dayanışma

Mücadelelerin ortaklığı gösteriyor ki bugün salt bir alanda mücadele vermek yeterli olmayacaktır. Ne yalnızca LGBTİ+ mücadelesi ile kimlikçiliğe sıkışmalıyız ne de burayı görmezden gelmeliyiz.

Eşitlik Topluluğu'nun Onur Haftası pikniğine gerici saldırı, 26 öğrenciye ters kelepçeyle gözaltı!

İstanbul Üniversitesi Eşitlik Topluluğu'nun Onur pikniği toplanan gerici grupların linç tehdidi nedeniyle iptal edildi. Okulda bekleyen 26 öğrenci ters kelepçeyle gözaltına alındı.

Berlin'de LGBTİ hakları için 80 bin kişi yürüdü

Cumartesi günü Berlin'de on binlerce kişi LGBTİ hakları için yürüdü.

Ankara Onur Yürüyüşü'nde 20 gözaltı

Ankara Kuğulu Park’ta okunan basın açıklamasının ardından polis, Ankara Onur Yürüyüşü’nde 20 kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Onur Yürüyüşü'nde engele, gözaltılara rağmen Beyoğlu'nun her yeri eylem alanına çevrildi

İstanbul'da Beyoğlu Kaymakamlığı'nın yasak kararını gerekçe gösteren polis, LGBTİ+ Onur Yürüyüşü'ne biber gazı ve plastik mermiyle müdahale edip çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Antalya Kadın Platformu: Tüm yasakları yasaklayalım aşkım

Antalya Valiliği Onur haftası etkinliklerini yasakladığını duyurdu. Valiliğin yasak kararı sonrası açıklama yapan Antalya Kadın Platformu, ‘Tüm yasakları yasaklayalım aşkım, biz buradayız!’ dedi.

İzmir Valiliği, LGBTİ etkinliklerini yasakladı

İzmir Valiliğince LGBTİ topluluğunun 17- 23 Haziran’da kentte düzenlemeyi planladığı etkinliklere izin verilmeyeceği duyuruldu. Gerekçe: ‘Milli güvenlik, kamu düzeni…’

LGBTİ+ Onur Haftası: ‘Yasakları tanımıyoruz'

İstanbul’da İstiklal Caddesinde yapılmak istenen Onur Yürüyüşü’nde Valiliğin ve polisin engelleme çabalarına tepki vardı: ‘İstanbul Valiliği ayrımcılık uygulayarak suç işliyor.’

İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne yine yasak!

İstanbul Valiliği, İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nü yasakladı. Onur Haftası Komitesi karara tepki gösterdi.

Onur yürüyüşçülerinden yasakçılara: Siz değişirsiniz, biz kalırız

12 yıl boyunca gerçekleşen yürüyüşe tepki gösterilmesinin ve yasaklanmasının sebebinin 'nefret' olduğunu söyleyen Onur Haftası Komitesi 'yürüyüşümüzden vazgeçmiyoruz' diyor.

GÜNÜN FİLMİ: Pride / Onur

Sene 1984. İngiltere, Margaret Thatcher’ın muhafazakar politikalarının etkisi altındadır. Bu politik atmosfer içinde ezilen başlıca gruplardan biri eşcinsellerdir. Bir diğeri ise; maden işçileri...

Sen de yürümeyi özlemedin mi?

Onur Haftası 19 Haziran'dan bu yana devam ediyor ve 25 Haziran'a kadar sürecek. Onur Haftası Komitesinden Oğul Can, Onur haftası mücadelesini, tarihini ve bu yılki temasını anlatıyor...

Strasbourg’da binlerce kişi cinsiyet eşitliği için yürüdü

Strasbourg’da düzenlenen 16. LGBTİ Onur Yürüyüşü’nde binlerce LGBTİ birey cinsiyet eşitliği talep etti.