pembe trambüs

‘Ayrı vagon’ neymiş canım! Bursalı kadınlar kazandı

Bursa’da haziran ayında uygulamaya koyulan ‘bayanlara ayrı vagon’ uygulaması kısa bir süre önce sonlandırıldı. Uygulamaya aylarca itiraz eden kadınlar nasıl mücadele ettiklerini anlattı.

GÜNÜN GÜZEL HABERİ: Bursa’da ‘pembe vagon’ tarihe karıştı

Kadınların tepkisine rağmen Bursa’da uygulamaya konan ‘pembe trambüs’ uygulaması kaldırıldı.

Belediyeler kadınların sokakta güvenli yaşamasını sağlamalıdır

Malatya’da uygulamaya giren pembe trambüs uygulamasına karşı Malatya Demokratik Kadın Platformu açıklama yaptı.

Tepki de alsak trambüsleri kullanmayacağız

Pembe trambüs Malatya’da tartışmalarla uygulamaya başladı. Savunan da var uygulamayı, ayrımcı bulan da. Kadınlar en çok ayrıştırıcı olmasına tepki gösteriyor. ‘Tepki de alsak kullanmayacağız’ diyor.

Pembe trambüs çözüm değil ayrımcılıktır

Biz üniversiteli kadınlar pembe trambüsü asla kullanmayacağız. Çünkü çözüm toplumdaki erkeklerin zihniyetini düzeltmektir, bizi pembe trambüs ile ayrıştırmak değil.

Kadınlar pembe trambüs değil eşitlik istiyor

Kadınlar için ayrımcılığın yeni hali pembe trambüsler. Malatya’da yeni eğitim öğretim yılı ile başlayacak uygulamaya kadınlar karşı çıkıyor. Çözümleri ise eşitlik.

Pembe trambüste belediye ısrarcı, kadınlar tepkili

Pembe trambüs, pembe taksi, ayrıcalıklı vagon... Kadınlara dayatılan bu uygulamalar, çözümü değil daha çok ayrımcılığı getiriyor. Peki kadınlar bu uygulamalara ne diyor ?

Kadınlara pembe şiddet

Kadınlar şiddetin her rengini, her türünü gayet iyi tanır. Kamusal alandan uzaklaştırılmaları için otobüs veya vagon şeklinde açılan bu pembe koridorların cehenneme uzandığını da bilirler.

‘Ama kadınlar da pembe otobüs istiyor'culara bir çift söz

Sevda Karaca, kadınların ‘koruma’ adı altında ayrı vagon, otobüs, trambüs gibi ayrımcı uygulamalarla toplumdan tecrit edilmeye çalışılmasını yazdı...

Bursalı kadınlar: Ayrı vagon uygulamasını kabul etmiyoruz!

Belediye Başkanı'nın ayrı vagon uygulama isteğine kadınlardan cevap var. Kadınlar projenin gerçekleşmesine ve bu ayrımcılığa izin vermeyecek!

Malatya’da kadın öğrenciler pembe trambüs değil kalıcı çözüm istiyor

Malatya’da kadınların karşı çıktığı pembe trambüs uygulamasının yakında başlayacağı ilan edildi; hem de birçok kadının tepkisine rağmen. Peki kadınlar trambüse niye tepki gösteriyor? İşte cevaplar…