Petrol-İş

Novares Fabrikasında 8 Mart kutlaması

Petrol-İş Sendikasının örgütlü olduğu Novares fabrikasında Ekmek ve Gül’ün katılımıyla 8 Mart etkinliği düzenlendi. Kadın işçilerin taleplerini toplu sözleşme süreceine de taşıyacaklarını vurguladı.

Petrol-İş üyesi kadınlar 25 Kasım’da bir araya geldi

Petrol İş üyesi kadınlar, kadına yönelik şiddetin, çifte ezilmişliğin, sömürünün son bulması için mücadelede en kararlı ve en önde olacaklarını dile getirdiler.

Flormar direnişi 130’uncu gününde: Hakkımızı almadan gitmeyeceğiz

Direnişlerinde 130 günü geride bırakan Flormar işçileri yaşananları ve taleplerini anlatıyor.

Ahh Ayfer abla ahh….

Petrol-İş Araştırma Bölümü yöneticisi, eski TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, Kamu İşletmeciliğini Geliştirme Merkezi (KİGEM) Kurucusu Ayfer Eğilmez her daim mücadelenin içinde yer aldı.

KESK üyesi kadınlardan Flormar önünde eylem

KESK İstanbul Kadın Meclisi sendikalaştıkları için işten atılan ve direnişlerini sürdüren 115 Flormar işçisine destek olmak için yarın Şişli’deki Flormar mağazası önünde eylem yapıyor.

FLORMAR İŞÇİSİ SELDA KUŞÇU: İşçiden yana olmayana oy yok!

AKP üyesi Flormar işçisi: Onlar işverene bu kadar destek çıkmasalardı patronlar işçiyi bu kadar ezemezdi. Artık Erdoğan’a oy yok!

Devleşen Flormar’da çoğunluğu kadın 83 işçi işten atıldı!

Flormar’ın reklamlarında ‘Biz kızlar istersek her şeyi yaparız’ deniyor ancak mevzu işçi kadınların istekleri olunca karşılığı işten atılmak oluyor!

İyi ki mücadelenin bir parçasıyım

PETKİM Aliağa’nın en büyük tesislerinden biri ve çok az kadının istihdam edildiği bir yer. PETKİM’de odyolog olarak çalışan Ebru Er ise tesisteki az sayıda kadından biri.