rakamlarla çocuk istismarı

AKP döneminde çocuk işçiliği yüzde 20 arttı

2018 yılının iktidar tarafından “Çocuk İşçiliği İle Mücadele Yılı” ilan edilmesine rağmen çocuk işçiliğini önlemek bir yana daha da yaygınlaştı. AKP döneminde çocuk işçiliğinin yüzde 20 arttı.

CHP’li Ali Şeker ‘çocuk gebe’ sayısını açıkladı: 18 ayda 22 bin ‘çocuk anne’

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker’in çocuk hamileler hakkında CİMER’e yaptığı bilgi edinme başvurusuna göre 18 ayda 21 bin 957 gebe çocuk hastanelere kayıt yaptırdı.

Çocuk istismarını aklatmayacağız!

Bu karanlık tablonun daha fazla çocuğun hayatına kast etmesini engellemek için, yetkililere gerçek sorumluluklarını hatırlatmak için taleplerimizin takipçisi olacağız.

GÜNÜN RAKAMI: Dünyada her iki saniyede bir çocuk zorla evlendiriliyor

Girls Not Brides’ın yayımladığı rapor erken yaşta zorla evliliklerin korkunç boyutunu ortaya koyuyor.

Ülke çocuklar için cehenneme döndü, hükümet çocuk istismarını aklama derdinde!

“Artık yeter” demeyecek misin? Her gün bir yerden çocuk istismarı haberleri gelsin istemiyorsan, çocukların geleceği konusunda kaygı duyuyorsan, ses ver...

Türkiye tablosu: Kadın ve çocuklar için insan hakları yok!

Dünya insan hakları gününde Türkiye’de kadın ve çocuk hakları: Öldürülüyorlar, temel hizmetlere ulaşımları engelleniyor, haklarını kullanmasına izin verilmiyor…

Türkiye’nin çocuk karnesi her geçen gün daha kötü

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde dünyanın çocuk karnesi iyi değilken Türkiye’de tablo daha da kötüye gidiyor. Devlet verilerinden kitle örgütü raporlarına kadar ortaya çıkan rakamlar korkunç.

GÜNÜN RAKAMI: Türkiye'de çocuk hakları tablosu

Dünya Çocuk Hakları Gününde Türkiye tablosu: Evlenen her 100 kişiden 18’i çocuk, 15 bin 51 çocuğa istismar davası açıldı, 56 çocuk iş cinayetine kurban gitti, 2 bin 106 çocuk cezaevine girdi.

Çocuk evliliklere tepkiyi azaltan ne?

Araştırmalar, erken yaşta evlilikleri onaylayanların son 3 yılda inanılmaz oranlarda arttığını gösteriyor. Sosyolog Tuba Demirci Yılmaz, toplumun bu duruma nasıl getirildiğini anlatıyor.

Çocuk istismarı yüzde 700 arttı

2016 yılı Çocuk İstismarı Raporunu açıkladı. Rakamlar Türkiye’deki tabloyu ortaya koyuyor: Son 10 yılda çocuk istismarı vakaları yüzde 700 arttı!

Çocuk istismarı 3 kat arttı! Davaların neredeyse yarısı cezasızlıkla sonuçlandı

Adalet verileri, yılda ortalama 8 bin çocuğun cinsel olarak istismar edildiğini ortaya koyuyor. Bu, günde 21 çocuk demek! Artık yeter!