resim sergisi

Bu köy bildiğiniz köylerden değil, burası ‘SÜSLÜ KÖY’

Duvarlara resimleri çizenlerin atölyelerine doğru giderken duvarlardaki her bir resmi fotoğraflıyorum. Öyle güzel süslemişler ki boş evleri, her bir eve her bir duvara bir ruh katmışlar.

Gazeteci, Ressam Medya Üren: Êzidî kadınların bir çığlığı, sesi olmak istedim

Êzidî Katliamı’nın 5. yılında Êzidî kadınları anlattığı bir sergi açan Gazeteci, Ressam Medya Üren ‘Sanat masumdur ezilenlerin sesi olmalıdır. Resimlerimle yaşanan acıyı hissettirmeye çalıştım’ dedi.

GÜNÜN SERGİSİ: Ve Tüm Kadıların Saçları Bir Başka Tarandığında

Berivan Doğan’ın ‘Ve tüm kadınların saçları bir başka tarandığında’ adlı ilk resim sergisi 3 Temmuz’da açıldı. Kadıköy’deki Zapata Bakery’de gerçekleştirilen sergi, 2 Ağustos’a kadar ziyarete açık.

GÜNÜN SERGİSİ: Modern zamanların göçebe ressamı Mihri

Mihri: Modern Zamanların Göçebe Ressamı sergisi, Mihri’nin yerleştiği ülkelerde zamanın ruhuna göre yeniden kurguladığı kimliği ve hayatına odaklanıyor. Sergi 9 Haziran’a kadar Salt Galata’da.

Bir dayanışma sergisi: Kadınlar Yaşasın Diye

Yaşamın her alanında şiddete, cinsel istismara, baskıya maruz kalmış kadınların hikayelerinin anlatıldığı ‘Kadınlar Yaşasın Diye’ dayanışma sergisi yarın açılıyor.

‘Şehir Hikayeleri’ sergisinde kadın yaraları da görünür oldu

Ankara’da sanatseverlerle buluşan ‘Şehir Hikayeleri’ fotoğrafları sergisi kadın yaralarını da görünür kıldı.

10 kadın 10 fırça 10 yaşam

Hepsi farklı alanlarda çalışan 10 kadın. Onları bir araya getiren ise resim. Birbirini tanımazken Melike Küçüksu öncülüğünde bir araya gelen ressam kadınların resim serüvenine ortak oluyoruz.

‘Başkalarının Acısını Taşımak’ sergisi

Gül Ünlüçay’ın ‘Başkalarının Acısını Taşımak‘sergisi, 19-27 Mayıs tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda görülebilir.

GÜNÜN GÜZELLERİ: Dört Kadın Dört Renk

Aydın’da resme merak salan farklı branşlardan 4 emekli öğretmen, 'Dört Kadın Dört Renk' oluşumunu kurup sergi açtı.

Gerçek hayatlarından sıyrılıp hayallerindeki olan kadınlar

Sema Yayla’nın ‘Plüton’da Bir Koloni’ sergisi güneş sisteminde gezegen olmaktan çıkarılan Plüton’u var olma hikayesiyle birlikte ele alıyor ve bunu kadınlarla birleştiriyor.

Kadının varolma çabası Plüton’da

Hacettepe Üniversitesi Resim Bölümü yüksek lisans öğrencisi Sema Yayla, bitirme tezi için hazırladığı ‘Plüton’da Bir Koloni’ adlı sergisini Tosca Art&Desing’de açtı.

Bursa’da ‘kadına yönelik şiddete karşı’ resim sergisi

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin kadına yönelik şiddete karşı hazırladıkları resimler ve şiirler bir sergi ile gösterime sunuldu.

GÜNÜN BAŞARISI: 102 yaşındaki Carmen’den renklerin cümbüşü

Çocukluğundan beri resim yapmasına rağmen 89 yaşında ünlenen 102 yaşındaki Carmen Herrera’nın eserleri Almanya’da ilk kez sergilendi.

Günay’ın sergisinde direnç, umut ve dayanışma karanlığı parçaladı

10 Ekim katliamı’ndan yaralı kurtulan ve bir bacağını kaybeden Günay Karakuş ilk resim sergisi olan ‘Ekinoks’a ilişkin konuştu.

‘Ekinoks’ başlıyor

10 Ekim 2015’te Ankara Garında Barış Mitingine düzenlenen bombalı saldırıda bir bacağını kaybeden Günay Karakuş resim sergisi açmaya hazırlanıyor.

Kaf Dağı’nın ardı neresi!

Arap ve Fars kozmolojisinin efsanevi Kaf Dağı’ndan ilham alınarak hazırlanan sergi Canan: Kaf Dağı’nın Ardında. İnsan ruhunun bastırılmış yönleri de var bu sergide, düzene kafa tutma da.

‘Çocuk istismarına hayır!’ sergisi

Bu sergi başka bir sergi, tüm gerçeği yüzümüze vuracak cinsten. 800 çocuk istismarı dosyasında yer alan mağdur ve sanık ifadelerinden oluşan bir sergi açıldı.

Uykusuza Masallar

Ressam Feyza Gürleşen İlkyaz'ın 6. kişisel sergisi Uykusuza Masallar'la Deyat Sanat'ta. Feyza İlkyaz bu sergisinde edebi metinlerden okuyucusuna akan fantastik görsel çözümlemeler öneriyor.