Sakarya

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davasında 5 tutuklu sanıktan biri tahliye edildi

Sakarya Hendek’te 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikası patlaması davasında mahkeme İş Güvenliği Uzmanı Aslı Bozkurt’un tahliyesine karar verdi.

Avukat Gülşen Uzuner: Büyük Coşkunlar’da patlamanın her an olabileceği ortaya konuldu

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davası avukatlarından Gülşen Uzuner; ‘Sanıklar, Bizim hatamız değil, savunusu yaptı ancak işçilerin anlatımları patlamanın her an olabileceğini ortaya koydu.’ dedi.

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davasında karar yarın verilecek

Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin iş cinayeti davasının ikinci duruşmasının 4. gününe sanık beyanları ile başlandı.

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davasının 2. duruşmasında 3. gün sona erdi

Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin iş cinayeti davasının ikinci duruşmasına üçüncü gününde devam ediliyor.

İşçi kadınlar Hendek’te yaşanan iş cinayeti bir daha yaşanmasın istiyor

Hendek iş cinayeti davasında kadın işçiler anlatıyor...

Kadın işçilerin haykırdığı gibi: Sakarya’ya adalet gelecek

Suçluların hak ettikleri cezayı almalarını, bu cinayetlerin bir daha yaşanmamasını sağlamak, ‘Buraya adalet gelecek’ haykırışlarına karşılık vermekle, gerçek adalet için mücadele etmekle olanaklı.

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davası: Sağ kurutulan işçi savcılık ifadesini değiştirdi

Sakarya’nın Hendek ilçesinde, 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin açılan davaya Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde devam ediliyor.

Hendek davası | İşçi kadınlar ‘Haline şükret’ diyen patrona karşı adalet istiyor!

Hendek Davası bugün. Coşkunlar havai fişek fabrikasında çalışan ve patlama sırasında çalışan kadın işçiler yaşadıkları süreci, adalet mücadelelerini ve şimdiki yaşamlarını anlatıyor.

Coşkunlar havai fişek fabrikası patlaması davası: Ailelerin yürüyüşü engellendi

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında 7 işçinin hayatını kaybettiği patlamaya dair ilk davanın ilk duruşmasında ailelerin yürüyüşü ve mahkeme salonuna girişleri engellendi. Dava 15 Mart’a ertelendi.

Sakarya’da saldırıya uğrayan işçiler: Yakılmakla tehdit edildik

Sakarya’da maruz kaldıkları ırkçı saldırıyı anlatan Kürt işçiler, eşyalarıyla birlikte yakılmakla tehdit edildiklerini ve aramalarına rağmen jandarmanın gelmediğini dile getirdi.

Sakarya’daki patlamada yaralanan işçi: Her gün o kapıdan Allah’a emanet giriyordum

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamadan yaralı kurtulan işçi Müzeyyen Topaloğlu, ‘Her gün o kapıdan ‘Allah’ım sana emanet’ diyerek giriyordum’ dedi.

Patlayacağız diye söyledik, çalışmaya devam edilmesi yanlıştı

Sakarya’daki fabrika patlamasında yaralanan işçi Gülizar Erdoğan patlamanın ‘Çin mahallesi’ isimli torpil çeşidinin depolarda ısınması nedeniyle yaşandığını söyledi.

SAKARYA’DA İŞ CİNAYETİ: Biri kadın 4 işçi hayatını kaybetti, 3 işçi enkaz altında!

Sakarya Hendek’teki havai fişek fabrikasında yaşanan patlamada ölen 4 işçiden ikisinin kimliği belirlendi. Çoğu kadın işçinin çalıştığı fabrikada 3 işçi ise enkazın altında aranıyor.

Çalıştığı firmada kreş olmayınca kadın işçi işinden ayrılmak zorunda kaldı

Sakarya’da entegre tavuk eti tesisinde kalite teknikeri olarak çalışan Derya Bal, işyerinde kreş olmadığı için iş yerinden ayrılmak zorunda kaldı.

Başörtülü bir kadın soruyor

‘Başörtüsü ile yaptığı haksızlıkları örtmeye çalışan, bunu simge olarak kullanan, bir dönemin mağduru şimdi haksızlık yapmaktan çekinmeyen kadınlar da kız kardeşim mi?’

13 yaşındaki çocuğu istismar eden şoför için en ağır ceza verilsin

Sakarya’da 13 yaşındaki çocuğa istismarda bulunan otobüs şoförü hakim karşısına çıktı. Sanık avukatı medya ve toplum baskısıyla yeterli delil olmadan sanığın tutuklandığını iddia etti.