Sevda Karaca

Karaca Sağlık Bakanı'na sordu | Şiddete uğrayan kadınları nasıl koruyacaksınız?

Yayın kurulu üyemiz ve EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Sağlık Bakanı'na şiddetin önlenmesi ve şiddete maruz kalan kadınların korunması için yapılan çalışmaları sordu.

EMEP Milletvekili Sevda Karaca Bakan Yerlikaya’ya kadınların yaşadıklarını sordu

EMEP Milletvekili Sevda Karaca KEFEK toplantısında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya sorular yöneltti.

Sevda Karaca Meclis kürsüsünü işçilere bıraktı: 'Patates-soğan değiliz, işçiyiz'

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Gıda-İş Genel Başkanı Olcay Ozak ve sendika üyesi işçiler, kamu hastanelerinin yemekhanelerinde çalışan taşeron işçilerin taleplerine dair basın toplantısı düzenledi

EMEP Milletvekili Karaca: 'Tasarruf diyerek sağlık emekçisinin hakkını gasbedenlere karşı bir aradayız'

Dergimizin yayın kurulu üyesi EMEP Milletvekili Sevda Karaca, SES'in hemşirelik mesleğinin sorunlarını gündem etmek için bir araya geldiği Sağlık Bakanlığı önünde sağlık emekçileriyle buluştu

EMEP Milletvekili Karaca: 'Annelere sözümüz mücadele gücümüz!'

EMEP Antep Milletvekili Sevda Karaca Anneler Günü vesilesiyle iktidarın eşitsizlik ve adaletsizliklerin üzerini anneliği kutsallaştırarak örtmeye çalışmasını eleştirerek mücadele çağrısı yaptı.

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Onur Yürüyüşü’ne dönük saldırıları gündeme getirdi

EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca; 2022 senesinde Gaziantep’te düzenlenmesi planlanan Onur Yürüyüşü’ne dönük saldırı ve tehditlerin cezasız bırakılmasını Adalet Bakanı’na sordu.

TBMM'de 23 Nisan oturumu: Çocuklara en büyük hediyemiz gelecek için mücadelemiz olacak

TBMM'de 23 Nisan özel oturumunda, AKP ve MHP’den yeni anayasa çağrıları gelirken, partiler adına milletvekilleri kürsüde söz aldı.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği ‘yılın kadınları’nı seçti

SES Yılın Kadınları 2023 Ödül Töreni düzenlendi. Yılın siyasetçisi ödülü Emek Partisi Milletvekili Sevda Karaca’ya verildi.

Özak direnişinde 18. gün| EMEP’li Milletvekillerinden Urfa Valisi ve Jandarma hakkında suç duyurusu

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Özak işçilerine saldırı emri veren Şanlıurfa Valisi Şıldak hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sevda Karaca, Sağlık Bakanına sağlıkta şiddeti sordu

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Gaziantep’te Dr. Kamile Berfin Çevik’in bir hasta yakını tarafından darp edilmesi üzerine, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sağlıkta şiddet verilerini sordu.

Sevda Karaca’nın TÜGVA sorusuna Bakan Tekin'den cevap: MEB 56 İlde TÜGVA ile dini eğitim protokolü yaptı

EMEP Milletvekili Karaca’nın, TÜGVA yaz okulu için Antep’te 135 okul tahsis edilmesine dair verdiği soru önergesine Milli Eğitim Bakanı yanıt verdi: TÜGVA ile 56 ilde dini eğitim protokolü yapıldı.

Sevda Karaca Özak Tekstil işçisi kadınların seçme hakkını gündeme getirdi

‘Sözüm AKP’li vekillere ve bakanlara… Ağzınızı bir kere de Özak tekstil işçilerin hakları için açabilecek misiniz? İkiyüzlüsünüz!’

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Özak direnişini Meclise taşıdı: Türkiye bir patron devletidir

Kölelik düzenine karşı direnişe başlayan Özak işçilerinin mücadelesini Meclis gündemine taşıyan EMEP Milletvekili Sevda Karaca, ‘Türkiye bir patron devletidir’ dedi.

Özak Tekstil direnişinden notlar: Kadın işçilerin haysiyet mücadelesi

Özak Tekstilde direnişte olan işçileri ziyaret eden Emek Partisi Antep Milletvekili Sevda Karaca ‘Haysiyetimiz, onurumuz için çıktık’ diyen kadın işçilerin direnişine dair yazdı.

Sevda Karaca 'Savaşlar Dünyasında Kadın Olmak' panelinde ODTÜ'lülerle buluştu

Yayın kurulu üyemiz, EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, ODTÜ'lülerle buluştu. Karaca, Türkiye'de kadın mücadelesi ve Türkiye'den Filistin'e bir kız kardeşlik köprüsü kurmanın önemini vurguladı.

Bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek talebi Mecliste: Bütçeden çocuklarımızın hakkını istiyoruz

Yayın kurulu üyemiz, EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, 2024 MEB bütçe görüşmeleri öncesi, 1 öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek için bütçe talebini Meclis gündemine taşıdı.

Ezgi Alya Yiğit davası| ‘Bıkmadan, usanmadan burada olmaya devam edeceğiz’

Antep’te 12 Nisan 2022 tarihinde arkadaşı işe scooter sürerken ehliyetsiz sürücü O.S’nin araçla çarpması sonucu hayatını kaybeden Ezgi Alya Yiğit davasının duruşması başladı.

‘Lazer fabrikaları kapatıldı artık kör olabilirsin!’

EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, ‘lazer fabrikaları kapatıldı’ gerekçesiyle tedavi edilmediği için görme yetisini kaybeden hasta tutuklu Selver Yıldırım ile ilgili bir soru önergesi verdi.

AKP’li Keşir, kadınların kaygılarına ‘sefil kurgu’ dedi: ‘Sefil kurgu dediği milyonlarca kadının gerçeği’

Haklarına sahip çıkan kadınları ve kadın örgütlerini hedefe koyan AKP kadın kolları başkanı ve milletvekili Ayşe Keşir’e EMEP milletvekili Sevda Karaca ve Avukat Yelda Koçak’tan cevap geldi

Karaca, kadın haklarına dönük saldırıları Meclise taşıdı

Karaca:"Hakları tartışmaya açıldığı için yasayı uygulaması gerekenler ayak sürüdüğü için şiddete maruz kalmaya devam eden hatta canından olan yüzbinlerce kadının vebalini ödeyebilecek mi bu vekiller?"