Sevda Karaca

Özak Tekstil direnişinden notlar: Kadın işçilerin haysiyet mücadelesi

Özak Tekstilde direnişte olan işçileri ziyaret eden Emek Partisi Antep Milletvekili Sevda Karaca ‘Haysiyetimiz, onurumuz için çıktık’ diyen kadın işçilerin direnişine dair yazdı.

Sevda Karaca 'Savaşlar Dünyasında Kadın Olmak' panelinde ODTÜ'lülerle buluştu

Yayın kurulu üyemiz, EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, ODTÜ'lülerle buluştu. Karaca, Türkiye'de kadın mücadelesi ve Türkiye'den Filistin'e bir kız kardeşlik köprüsü kurmanın önemini vurguladı.

Bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek talebi Mecliste: Bütçeden çocuklarımızın hakkını istiyoruz

Yayın kurulu üyemiz, EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, 2024 MEB bütçe görüşmeleri öncesi, 1 öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek için bütçe talebini Meclis gündemine taşıdı.

Ezgi Alya Yiğit davası| ‘Bıkmadan, usanmadan burada olmaya devam edeceğiz’

Antep’te 12 Nisan 2022 tarihinde arkadaşı işe scooter sürerken ehliyetsiz sürücü O.S’nin araçla çarpması sonucu hayatını kaybeden Ezgi Alya Yiğit davasının duruşması başladı.

‘Lazer fabrikaları kapatıldı artık kör olabilirsin!’

EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, ‘lazer fabrikaları kapatıldı’ gerekçesiyle tedavi edilmediği için görme yetisini kaybeden hasta tutuklu Selver Yıldırım ile ilgili bir soru önergesi verdi.

AKP’li Keşir, kadınların kaygılarına ‘sefil kurgu’ dedi: ‘Sefil kurgu dediği milyonlarca kadının gerçeği’

Haklarına sahip çıkan kadınları ve kadın örgütlerini hedefe koyan AKP kadın kolları başkanı ve milletvekili Ayşe Keşir’e EMEP milletvekili Sevda Karaca ve Avukat Yelda Koçak’tan cevap geldi

Karaca, kadın haklarına dönük saldırıları Meclise taşıdı

Karaca:"Hakları tartışmaya açıldığı için yasayı uygulaması gerekenler ayak sürüdüğü için şiddete maruz kalmaya devam eden hatta canından olan yüzbinlerce kadının vebalini ödeyebilecek mi bu vekiller?"

EMEP Milletvekili Sevda Karaca Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde kadınlarla bir araya geldi

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde kadınlarla bir araya gelen EMEP Milletvekili Sevda Karaca, katılımcılarla bir öğün ücretsiz sağlık yemek kampanyası, iş kazaları ve yoksulluğu konuştu.

Okullarda 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek talebi yeniden yükseliyor: ‘Elimizi taşın altına koymalıyız’

Okullarda 1Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek mücadelesi devam ediyor. EMEP Milletvekili Sevda Karaca: "Artık bu kampanya hepimizin"

Siyasette kadın liderler artıyor ama…

Yıllar geçtikçe siyasette yönetici kadınların sayısı gittikçe artıyor. Kadınlar otuz bir ülkede devlet ve/veya hükümet başkanı olarak görev yapıyor ama kadınların hakları aynı ölçüde artıyor mu?

Sevda Karaca, kadın kamu çalışanlarına dair Bakan Işıkhan'a sordu: Kaç tane kreş, emzirme odası, yaz okulu var?

Sevda Karaca, kamuda çalışan kadın emekçilere ilişkin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a cevaplanması talebiyle soru önergesi verdi.

EMEP Antep Milletvekili Sevda Karaca: Kışanak’a yapılan işkencenin sorumluları açığa çıkarılsın

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, Kandıra Cezaevinde tutuklu bulanan kadın siyasetçileri ziyareti sonrası ablasının taziyesine giden Gültan Kışanak’ın adeta bir işkenceye maruz kaldığını duyurdu.

6 aydır ne su ne güvenlik ne barınma!| 21 m²’de kur kurabilirsen yaşamı!

Sevdiklerini kaybetmekten, su bile bulamamaya kadar her türlü sorunu yaşayan kadınlar 21 metre karelik konteynerlarda yaşamlarını yeniden kurmaya çalışıyor.

Sevda Karaca’dan AYM’nin Kadirova kararına tepki: Yargı katmerli ayrımcılık zırhını parlatıyor

Emek Partisi Milletvekili Sevda Karaca eski AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde yaşamını yitiren Nadira Kadirova’nın yaşam hakkının ihlal edilmediği kararına tepki gösterdi.

Abkelen Ormanı’nda ağaç kesimi devam ediyor, kesime karşı direniş sürüyor

Akbelen Ormanı'nda, Limak Holding'in ağaçları katletmesine karşı direniş 4. gününde sürüyor. Emek Partisi Milletvekili Sevda Karaca ve parti heyeti Akbelen direnişine katılarak destek verdi.

EMEP Milletvekili Sevda Karaca: Çocukların beslenme hakkını verin!

EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca çocukların beslenme sorununu Mecliste gündeme getirdi, Meclis kürsüsünden Ekmek ve Gül’ün başlattığı Okullarda 1 Öğün Ücretsiz Yemek kampanyasını hatırlattı.

Antep’te kadınlar piknikte bir araya geldi

Gaziantep, Vatan ve Düztepe mahallelerinde yaşayan kadınlar piknikte buluştu. Pikniğe katılan kadınlar hem mahalledeki sorunlarını ve neler yapacaklarını konuştu.

EMEP Milletvekili Sevda Karaca Mücella Yapıcı’nın sağlık hakkının engellenmesi ile ilgili soru önergesi hazırladı

Emek Partisi Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca Gezi davası tutuklusu Mücella Yapıcı’nın sağlık hakkının engellenmesi ile ilgili Adalet Bakanı tarafından yanıtlanmak üzere soru önergesi hazırladı.

EMEP Milletvekili Sevda Karaca: Doğru talepler, mücadele ve politika hattı cendereyi kıracak

Kadınlar, İzmir Ekmek ve Gül Grubu çağrısıyla Yayın Kurulu üyemiz, EMEP Antep Milletvekili Sevda Karaca’nın katıldığı söyleşide buluştu.

Sevda Karaca, Ezgi Alya Yiğit'in duruşmasına çağrı yaptı

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, "Ezgi Alya Yiğit için adalet mücadelesini büyüteceğiz" dedi