sevgi soysal

Her kadına tanıdık gelen kadın: Tante Rosa

Sevgi Soysal, toplumun kadına giydirmeye çalıştığı geleneksel düzenin bütün rollerini reddederek kendi doğrularının peşinden gitmeyi seçen Rosa’yı neden yaratmıştır?

Kadın Muhasebeciler Derneğinden bir buluşma!

Kadın Muhasebeciler Derneği, 23 şubat cumartesi günü Clara Zetkin’i ve Sevgi Soysal’ı konuşacakları bir etkinlik gerçekleştirecek.

GÜNÜN KİTABI: Tekliğin türküsü

Tekliğin Türküsü Sevgi Soysal’ın kitaplarına girmemiş hikaye, çeviri, eleştiri yazısı gibi edebi metinleri ve kendisiyle yapılmış söyleşilerden oluşuyor.

Sevgi Soysal Öykü Ödülü başvuruları başladı

Bursa Nilüfer Belediyesinin 2013 yılında Sabahattin Ali ile başlattığı geçen yıl Orhan Kemal’e adadıkları “Yılın Yazarı” serüveni bu yıl Sevgi Soysal’la sürecek.

Sevgi Soysal’ın ardı sıra yürümek

Yürümemiz için yolumuzu açar Sevgi Soysal; yeniden, usanmadan yeniden başlamak için irade göstermemizde bu yolda Elâ ve Rosa bize hep eşlik eder.

DEVRİMİN KADINLARINA BİR İADE-İ İTİBAR ÇALIŞMASI: Kadınlar Hep Vardı

Tarih boyu kadına yüklenen “annelik” rolünü reddeden, eril iktidarın sunduğu “kadınlık” hallerini ellerinin tersiyle iten on “güzel” kadının hikâyesini bulacağınız bir çalışma: Kadınlar Hep Vardı.

Tante Rosa kadın futbol takımıyla sahnede

Futbol erkek işidir diyenlere inat sahaları bırakmayan kadın futbolcular sahnelerin tozunu da attırdı. Konak Belediyesi Kadın Futbol Takımı Sevgi Soysal’ın Tante Rosa eserini sahneledi.