şiddet

Şiddete uğradığı için 3 defa şikayetçi oldu, işlem yapılmadı: Benden önce karakoldan çıktığını öğrendim

Boşandığı Mustafa Osanmaz tarafından şiddet gören Fatma Çalışkan, 3 defa şikayet etmesine rağmen fail hakkında işlem yapılmamasına tepki göstererek, "Benden önce karakoldan çıktığını öğrendim" dedi.

İngiltere’de ev içi şiddet artıyor, dosyalar yargıya gitmeden kapanıyor

İngiltere’de ev içi şiddet şikayetleri artıyor ama bu şikayetler hakkında açılan davaların oranı 6 aylık zaman aşımına takıldığı için giderek artan bir hızla düşüyor.

Yargıtay’a göre erkeğin aşağılanması kadına şiddetten daha ağır suç!

Yargıtay, erkeğin “erkekliğinin aşağılanması”nı, kadına şiddetten daha ağır bir suç olarak gördü. Şiddet gören kadın suçlu çıktı!

Mor Çatı raporu: Şiddet normalleştiriliyor

Mor Çatı'nın kadına yönelik şiddetin boyutlarını ortaya konduğu raporunda, şiddet gören kadınların özellikle arkadaşlarından gördükleri destek ve dayanışmanın hayat kurtardığına dikkat çekiliyor.

Süheyla’ya sunulan seçenek: Şiddete dön

Bir sığınma evinde kalan Süheyla, şiddetin her türlüsünü yaşadığını, affetmeyeceğini söylüyor. Seda ısrar ediyor, 'Ama tövbe ettim diyor, değiştim diyor, bunlar senin için bir şey ifade etmiyor mu?'

Nilüfer Özalp’ten yardım çağrısı: Öldürülme haberlerimin çıkmasını istemiyorum

Urfa'da yaşayan dini nikahlı olduğu F.A. isimli erkek tarafından defalarca şiddete maruz bırakılan Nilüfer Özalp can güvenliği olmadığını belirterek sesini duyurmaya çalışıyor.

Kadına şiddet davalarının avukatı Umur Yıldırım hakkında kadına şiddet soruşturması

Öldürülen ve şiddet gören kadınların davalarına bakan Avukat Umur Yıldırım hakkında, eski sevgilisini darbettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Eski eşinin şiddeti sonrası hastanelik olduğu halde şikayeti alınmayan Avcı: 'Devlet kadını korumuyor!'

Yaşadığı yerde gizlilik kararı olmasına rağmen kendisini bulan B.E. tarafından saatlerce şiddet uygulanan Serap Avcı, kendisinin ve çocuğunun güvenliğinin sağlanmasını istiyor.

İşkence gören kadınların sayısı yüzde 10 arttı

TİHV Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri Raporu’na göre, işkence gördüğünü dile getiren kadınların sayısı yüzde 10 arttı.

Polisin darp ettiği iddia edilen hamile kadının raporuna el konuldu

İdil’de ev baskınında polisin şiddet uyguladığı iddia edilen ve hastaneye kaldırılan 8 aylık hamile Hatice Baykara’nın bebeğinin durumunun kritik. Polis hastanenin verdiği darp raporuna el koydu.

Uzaklaştırma kararına rağmen tehdit edilen kadın: Öldürülmekten korkuyorum

Adana’da uzaklaştırma kararı verilen eski erkek arkadaşı M.Ç.'nin tehdit ve şantajlarına devam ettiğini belirten A.M. 'Yeni bir kadın cinayetinin kurbanı olmak istemiyorum' diye seslendi.

Nafaka gaspı, arabuluculuk, uzlaştırma… Komisyondan yine haklara saldırı çıktı!

Meclis Komisyonunda şiddette arabuluculuk, uzlaştırma, nafaka hakkının kaldırılması ve tedbir kararı alınırken delile sahip olunmasına kadar kadınların pek çok hakkına göz diken öneriler sunuldu.

Soylu şiddet karşısında kolluk kuvvetlerinin ihmalini görmezden geldi

Soylu: "Bir kadın gidecek polise 'Ben sıkıntıdayım, yardım et' diyecek, polis ona 'Git müracaat et' dedikten sonra görevden alınmayla karşı karşıyadır. Savsaklama varsa hesabını sorarım."

KESK Kadın Meclisleri: Kadına yönelik şiddet tolere edilemez

Pandemi döneminde kadına şiddet olaylarındaki artışın tolere edilebilir olduğunu söyleyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık KESK Kadın Meclislerinin yaptığı açıklamalarla protesto edildi.

7 yıldır şiddet gören kadın sesinin duyulmasını istiyor

7 yıldır eski erkek arkadaşı R.K.’nin şiddetine maruz kalan R.D., şikâyet dosyanın emniyette bekletilmesine tepki göstererek, ‘Sesimiz duyulsun, bir an önce bu kişi için işlemler başlatılsın’ dedi.

Sahte mahkeme kararıyla tehdit

Birgül Avdan, boşanma sürecindeki Gül Hanım'ın hikayesini anlatıyor...

Sözleşme uygulanmadı, Zeliş yıllarca şiddet sarmalına hapsedildi

Zeliş’in yıllar boyunca yaşadığı şiddet kadınları şiddetten koruyan İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı Yasanın uygulanmasının ne kadar hayati olduğunu ortaya koyuyor.

Aliağa Belediye Başkanının evinde şiddete uğrayan göçmen kadın açlık grevinde

Aliağa Belediye Başkanının eşi Özlem Acar’ın yanında şiddete maruz bıraktığı iddia edilen göçmen kadın açlık grevine başladı.

Uyuşturucu için fuhşa zorlanan Ceyda bağımlılıktan kurtulup çocuklarını yanına almak istiyor

Evlendiği erkek tarafından uyuşturucu kullanmaya zorlanan Ceyda K., bir süre sonra da hırsızlığa ve fuhşa zorlanmış. Ceyda bağımlılıktan kurtulmak istiyor, çocuklarına kavuşmak için yardım bekliyor.

Hakkında cinsel saldırı iddiası olan İ.B'ye kadınlardan cevap

Yanında çalışan göçmen kadına şiddet uyguladığı iddia edilen Diş Hekimi İ.B.'nin manipülatif paylaşımlarına ilişkin Kadınlar Birlikte Güçlü açıklama yaptı.