şiddet

Sanatçı İklim Tamkan, Fırat Tanış tarafından şiddete uğradığını söyledi

Oyuncu Fırat Tanış tarafından psikolojik şiddet, tehdit ve takibe maruz kaldığını açıklayan Sanatçı İklim Tamkan, Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldı.

Şiddet uygulayan eşini öldüren kadına müebbet hapis isteniyor

Kayseri'de kendisine şiddet uygulayan eşini öldüren kadına, ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. Hazırlanan iddianamede kadının 'Ben onu öldürmesem o beni öldürecekti' ifadesi yer aldı.

Medeni Kanun'da değişikliğe değil kadını güçlendirici bütüncül politikalara ihtiyaç var

Kadınların nasıl koşullarda yaşadığını ve Medeni Kanun’da yapılmak istenen değişikliklerin kadınların hayatını nasıl etkileyeceğini SHUDER İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Tek ile konuştuk.

Esenyalı’da bir yılda 4 bini aşkın yoksulluk ve şiddet başvurusu: Devlet kadınları yarı yolda bırakıyor

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği’nin 2023 yılı raporu, kadınların içine itildiği yoksulluk ve şiddet gerçeğini gözler önüne serdi.

Hastanede cinsel saldırı davası için çağrı

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesinde görev yapan sağlık emekçisi kadına yönelik cinsel taciz davasının karar duruşması 25 Ocak’ta görülecek.

Kayyumlar sonrası Hakkâri: Kadınlar aşiretlere ve tarikatlara mahkum

Hakkâri’de geçtiğimiz yerel seçimlerden bu yana atanan kayyum ilk olarak kadınlara yönelik geliştirilmiş politikaları hedef aldı, belediyenin kadın birimini kapattı.

İstiyorlar ki kadınlar katillerinin ayağına gitsin!

Devletin ve ailesinin yalnız bıraktığı Ayşe, her şeye rağmen çocuklarını geri almak ve kendi hayatını kurabilmek için mücadele ediyor, sesinin duyulmasını istiyor.

Esenyalı Kadın Derneğinden çocukların şiddet gördüğü okul önünde protesto

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, Ergenekon İlkokulu ve Ortaokulunda öğrencilerin uğradığı fiziksel ve psikolojik şiddete karşı basın açıklaması yaptı.

Ergenekon okulunda çocuğa şiddet: ‘Seni buraya gömerim, kemiklerin bulunmaz’

Ergenekon ilkokulu ve ortaokulunda çocuklara yönelik şiddete tepki gösteren velilere ve Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği'ne polis engel olmaya çalıştı.

DEM Parti Milletvekili Özgül Saki: 'Şiddeti ifşa eden değil icra edenler yargılanmalıdır'

DEM Parti Milletvekili Özgül Saki, kadın ve LGBTİ eylemlerine yönelik saldırı ve tacizleriyle gündeme gelen Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Hanifi Zengin'i İçişleri Bakanına sordu.

Boşandığı erkeğin ailesi kadına şiddet uyguladı

Şiddet nedeniyle bir yıl önce boşanan kadın, boşandığı erkeğin ailesinin saldırısına uğradı. Erkeğin kendisini hala tehdit ettiğini söyleyen Kaya, 'Devletin beni korumasını istiyorum' dedi

Voleybol maçında kadın oyunculara saldırı

Nicer Hotel Voleybol ve Adana İmamoğlu Belediyesi takımı arasında gerçekleşen voleybol maçında, Nicer Hotel oyuncuları saldırıya uğradı. Yaralanan sporculardan biri hastaneye kaldırıldı.

Şiddetin karşısında kadınlar yoksulluğa terk

İsimleri aynı, yaşamları benzer üç kadının Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğine başvuruyor, Türkiye’de binlerce aynı yaşamı paylaşan kadının hikayesini dinliyoruz.

Boğaziçili kadınlar ve LGBTİ'ler 'şiddete karşı kadın zinciri'ne çağrıyor

'25 Kasım haftasında şiddete, yoksulluğa savaşa karşı yan yana gelmeye devam ediyoruz. 20 Kasım saat 17.00'de Kuzey Kampüs'te şiddete karşı kadın zincirinde buluşalım, el ele, sırt sırta verelim'

Yeldeğirmeni'nden kadınlar: Şiddete uğrayan kadınlar kendini mücadelede var ediyor!

Yeldeğirmeni Ekmek ve Gül Grubu, 25 Kasım'a giderken kadına yönelik şiddeti, medeni haklarımıza yönelik saldırıları ve bunların karşısında örebileceğimiz mücadeleyi tartıştı.

Depremzede, işçi, sendika temsilcisi Halime Sancak: Şiddete karşı çıkış kapılarını zorlamamız gerek

25 Kasım öncesi konuştuğumuz BİRTEK-SEN Malatya Temsilcisi Halime Sancak, Organize sanayi bölgesindeki fabrikalardan, konteynerlere kadına şiddetin ayyuka çıktığını anlattı.

'Bu sefer 3 çocuğumla mutlu bir yalnızım'

‘Baba yadigarı ev elden gitti bu süreçte. O evi hayatım karşılığında o adama verdim. Artık elinde bir valiz ve 3 çocukla her zamanki gibi yine yalnızdım. Ancak bu defa mutlu bir yalnız.’

Eyüpsultan'da tehdide karşı barikat kuran kadın: Umutlarım tükenmek üzere

İstanbul Eyüp'te eski dini nikahlı eşine şiddet uygulayan ve sürekli tehdit eden Ahmet Çelik'in tutuklanması ya da elektronik kelepçe takılması talebini mahkeme reddetti.

Ece Ronay boşandığı erkeğin şiddetini sosyal medyada anlattı

Şarkıcı Ece Ronay, boşandığı Mehmet B. tarafından şiddete uğradığını sosyal medya hesabında anlattı. Ronay, 'Başıma gelecek her şeyin sorumlusu eski eşimdir.' dedi.

Milli Voleybolcu Hande Baladın'ı tehdit eden sanığa tahliye

Sosyal medya hesabı üzerinden Milli Voleybolcu Hande Baladın'ı arabasını taramak, yüzüne asit atmak gibi fiillerle tehdit eden Mustafa Neşeli ilk duruşmada tahliye edildi.