Somalı aileler

Soma’da eşlerini kaybeden kadınlar: Soma’nın hesabı sorulsaydı, Bartın faciası olmayacaktı

Cumhurbaşkanı’nın Bartın’da yaptığı açıklamalara tepki gösteren Soma katliamında eşlerini kaybeden kadınlar ‘Soma’nın hesabı sorulsaydı, bugün Bartın faciası olmayacaktı’ dedi.

Madenci eşi isyan etti: Orada kocamın yolunu keserlerse ben de 3 çocuğumla yürürüm

Somalı bir madenci eşi, işçilerin jandarma tarafından engellenmesine tepkili: ‘Hak istemek suçsa ben suçluyum. Kocamın önünü keserlerse ben de buradan 3 çocuğumla yürürüm, beni de tutuklasınlar.’

‘Adaleti göçük altından çıkaracağız’

Soma Katliamı’nın 5. yılında Soma’da eşini, oğlunu, kardeşini yitiren kadınlar konuştu: ‘Adaleti göçük altından çıkaracağız.’

GÜNÜN SERGİSİ: Aynı Göğün Düşleri

Sosyal Haklar Derneğinin Soma ve Aladağ’da düzenlediği yaz okullarına katılan çocukların yaptığı resimlerin sergilendiği ‘Aynı Göğün Düşleri’ sergisi 17 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezinde.

Somalı anne: Çocuklarımız huzur içinde yatmıyor

Soma’da oğlunu kaybeden Arzu Kılınç, mahkemedeki adaletsizliğe isyan ediyor: ‘Avrupa’ya kadar gideriz yeter ki adalet sağlansın. Çocuklarımız şu anda huzur içinde yatmıyor.’

Polis Ankara’ya giden Somalı ailelere saldırdı

301 madencinin can verdiği Soma Katliamı davasından çıkan cezayı protesto etmek için Ankara’ya yürüyen madenci ailelerine polis saldırdı. Polis ailelere biber gazı sıktı, aileleri kalkanlarla itti.

SOMALI ANNELER YOLA DEVAM EDİYOR: Adalet arayışımız devam edecek

Soma Katliamı’nda evlatlarını kaybeden annelerin “Soma için adalet” talebiyle başlattıkları “Adaleti yeryüzüne çıkarıyoruz” yürüyüşü sürüyor.

Somalı anneler, Çanakkale’den haykırdı: Adaleti toprağa gömdüler

Soma Katliamı davasından çıkan kararı protesto ederek Ankara'ya yürüyüş başlatan anneler, Çanakkale'deydi: Adaleti bir kez daha çocuklarımızla birlikte toprağa gömdüler

Somalı annelerden ‘Adalet’ yürüyüşü

Gülsüm Çolak, evlatlarını haksızca yitiren ve adalet talepleri susturulan annelerin sesine ses katmak, onlarla dayanışmak ve mahkeme salonlarına sıkışan seslerini sokağa taşımak için Ankara’ya yürüyor

Bir avuç kömürle Ankara’ya ‘adalet’ için yürüyüş...

Soma Katliamı’nda evladını yitiren Anne Gülsüm Çolak ‘adalet talebi mahkeme salonlarına sıkıştırılamaz’ diyerek Soma'dan bir avuç kömür alıp Ankara’ya yürüyecek.

BU NASIL ADALET: Soma'dan çıkan karar aileleri isyan ettirdi!

301 ișçinin yașamını yitirdiği Soma Katliamı'na dair davada kararlar açıklandı. Çıkan karara aileler isyan etti.

Soma davasında kadınlar ‘adalet’ nöbetinde

Ertelenen soma davası için oturma eylemi yapan kadınlar: Biz adalet nöbeti başlattık. Tüm Türkiye’nin adalet sarayları önünde adalet nöbeti tutulsun!

Somalı aileler kararı bekliyor!

Karar beklenen Soma Davası, üye hakimin rahatsızlığı gerekçe gösterilerek 11 Temmuz tarihine ertelendi. Buna tepki gösteren aileler 2 gün adliye önünde bekleme kararı aldı.

Soma’da babasını kaybeden kadın Erdoğan’a hakaretten ceza aldı!

301 işçinin öldüğü Soma Katliamı’nda adalet tecelli etmezken, katliamda ölen madencinin kızı, sosyal medyada paylaştığı mesaj nedeniyle Erdoğan’a hakaretten ceza aldı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Somalı ailelerden davaya çağrı

Soma’da 301 işçinin yaşamını yitirdiği katliamının yarınki duruşmasına Somalı Aileler dayanışma çağrısı yaptı.

Geriye kalan, mahalle baskısı ve hayatın yükü arasına sıkışan kadınlar

Eşlerini, çocuklarını, babalarını kaybeden kadınların bir taraftan aile-mahalle baskısı diğer taraftan hayatın tüm yükleri karşısında dayanma ve direnme gücünü tahkim ettiğini de görüyoruz.

Ankara’daki saraydan daha önemliydi oğlumla benim yaşantım

Soma Katliamı’nda yaşamını yitiren 301 madenci için ailelerin adalet talebi hiç bitmedi. Oğullarını yitiren Elmas Kaya ve Gülsüm Çolak ‘Ne yaparsa yapsınlar davamızdan vazgeçmeyeceğiz’ dedi.