Şule Çet davası

Tepki çeken Şule Çet raporunu hazırlayan doktora men cezası kesinleşti

Türk Tabipleri Birliği, Şule Çet davasında ‘Bir kadın bir erkekle tenha bir yerde içki içmeyi kabul etmişse cinsel ilişkiye rıza göstermiş sayılır’ diyen doktora verilen meslekten men cezasını onadı.

Şule Çet’i öldüren Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın cezalarındaki indirime itiraz

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Şule Çet’e cinsel saldırıda bulunduktan sonra öldüren Çağatay Aksu ve Berk Akand’a verilen cezalarda indirime gidilmesine itiraz etti.

Avukat Umur Yıldırım: Takdiri indirimine gerekçe sunulmamış

Şule Çet Davası’nın gerekçeli kararını değerlendiren Av. Umur Yıldırım cinayetin 117 sayfalık kararda en açık biçimiyle anlatıldığını, ancak takdiri indiriminin gerekçelendirilmediğini söyledi.

Şule Çet davasında gerekçeli karar: Cinsel saldırıda bulunup, pencereden attı

Şule Çet’in cinsel saldırı sonrası Çağatay Aksu tarafından darbedildiği, öldüğü kanaatine varıldıktan sonra aşağıya atıldığı belirtildi.

Şule Çet cinayeti sonrası deliller karartılmış

Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Hakan Kar, Şule Çet cinayeti sonrası olay yerinde inceleme yapan ekibin çok önemli delilleri kararttığını açıkladı.

Şule Çet davasında kadınların mücadelesi sonuç getirdi

Şule Çet’in ölümünü ‘İki erkekle lüks plazaya girdi sonrası…’ başlığı ile duyuran medyaya ve olayı ‘basit bir intihar meselesi’ olarak anlatan sanıklara karşı kadınların mücadelesi kazandı.

Sanıklar Şule Çet’in adıyla elveda mesajı yaratmaya çalışmış

Çağatay Aksu'nun, Berk Akand'dan Şule Çet’in adıyla "Elveda, kendinize iyi bakın" mesaj görüntüsü yaratmasını istediği ortaya çıktı.

Şule Çet davasında savcı sanıkların ikisi için de ceza istedi

Şule Çet davasında savcı mütalaasını açıkladı: Sanık Çağatay Aksu hakkında kasten öldürme, cinsel saldırı ve hürriyeti tahdit suçlarından, Berk Akand için de yardım suçundan ceza istendi.

Şule Çet davası avukatlarından sanığın annesinin iftiralarına cevap

Şule Çet davasının avukatları Umur Yıldırım, Ferhat Gebeş ve Onur Tatar, sanık Çağatay Aksu’nun annesinin iftira ve ithamlarına cevap verdi.

Şule Çet dahil o gün ölenlerin listesini göndermişler!

Şule Çet'in ölümünden yaklaşık bir saat sonra Sanık Berk Akand’ın nişanlısına gönderdiği mesajlar ortaya çıktı. Akand’a bakanlığın ölüm bilgi sistemi kaydındaki listenin gönderildiği de ortaya çıktı.

Şule’nin transkripti ile intihar iddiası güçlendirilmeye çalışıyor

Şule Çet cinayetine ilişkin davada sanık Çağatay Aksu’nun Avukatı Levent Ekmen, hukuka aykırı şekilde Şule Çet’in transkriptine ulaşarak dosyaya sundu.

Cinsel saldırı bulgusu olay yerinde yok ama Şule Çet'in bedeninde var

Şule Çet'in şüpheli ölümüyle ilgili görülen davada, olay yerinde bulunan halı ve koltuklardaki lekelerin Çet'e veya sanıklara ait olmadığı belirlendi.

ŞULE ÇET DAVASI: Bilirkişi de intihar iddiasını çürüttü

Ankara’da bir plazanın 20’nci katından şüpheli bir şekilde ‘düşerek’ yaşamını yitiren Şule Çet’in ölümüne ilişkin görülen davanın dördüncü duruşması görüldü. Dava 20 Kasım’a ertelendi.

Şule Çet duruşması yarın: Dünden bugüne neler yaşandı?

Berk Akand ve Çağatay Aksu tarafından cinsel saldırıya maruz bırakıldıktan sonra bir plazanın 20’nci katından atılarak katledilen Şule Çet davasının 4’üncü duruşması yarın görülecek.

Şule Çet için adalet demeye devam ediyoruz

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet, 29 Mayıs 2018’de Ankara’daki plazanın 20’nci katından düşerek yaşamını yitirmiş, olayla ilgili Çağatay Aksu ve Berk Akand tutuklanmıştı. 4. duruşma yarın.

Şule Çet davası Çarşamba günü: Sanıkların intihar savı çöktü

Dördüncü duruşma öncesi Şule Çet davasında son durum: Gazi Üniversite raporu ile ‘intihar’ savı çöktü. Duruşmada Erciyes Üniversitesinin raporu sunulacak ve sanıkların konuşmaları çözümlenecek.

Şule Çet’in SGK kayıtları geldi| ‘Bu rapor psikolojisinin bozuk olmadığını gösterecek’

Psikolojik durumuna dair rapor istenen Şule Çet'in SGK raporları geldi. Çet'in hiçbir ithal ilaç kullanmadığı bildirildi. Av. Yıldırım: Bu rapor Şule’nin psikolojisinin bozuk olmadığını ortaya koydu.

Şule Çet’in hayatını kaybettiği plazada inceleme yapıldı

Üniversite öğrencisi Şule Çet’in düştüğü söylenen plazada biyolojik lekelerin tespiti için bilirkişi eşliğinde inceleme yapıldı.

Prof. Dr. Özdemir: Şule Çet’in 4 metre ileri düşmesi için atılması gerekir

Şule Çet davasında mahkemeye sunulan rapora göre, düştüğü yer ile bina arasındaki 4 metrelik mesafenin kat edilebilmesi için Çet’in atılmış olması gerektiği belirtildi.

Şule Çet davası 16 Ekim 2019’a ertelendi

Şule Çet davasının 3. duruşması görüldü. Sanık Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tutukluluk halinin devamına, duruşmanın 16 Ekim’e ertelenmesine karar verildi.