Suriyeli çocuklar

4 mülteci çocuk öldü | Doğal gazı ödeyemedikleri için elektrikli soba kullanmışlar

Esenyurt’ta 4 Suriyeli çocuğun öldüğü evden yoksulluk çıktı. Ailenin doğal gaz faturasını ödeyemediği için elektrik sobası kullandığı, yangının da bu sebepten çıktığı ortaya çıktı.

12 yaşındaki Suriyeli: Benden değil, bize bunu yaşatandan hesap sorun

12 yaşındaki Suriyeli mülteci Ahmet, Altındağ’daki saldırıların ardından maruz kaldıkları ayrımcılığın arttığını anlattı: Böyle haberler duyduğumda evden çıkmıyorum. Korkudan parka gidemiyorum.

Suriyeli bebek, yoksulluk yangınında can verdi

Antalya Serik’te serada çalışan Suriyeli anne baba işe gittiği sırada konteynerde yalnız kalan 6 aylık bebek çıkan yangında hayatını kaybetti.

BM İnsan Hakları Konseyi Araştırma Komisyonu: Suriye’de beş milyon çocuk kayıp

BM İnsan Hakları Konseyi Araştırma Komisyonu, savaş nedeniyle Suriye’de iki milyondan fazla çocuğun düzenli olarak okula gidemediğini, çok sayıda çocuğun da cinsel şiddet mağduru olduğunu kaydetti.

WHO: Suriye’de 29 çocuk soğuk hava nedeniyle hayatını kaybetti

WHO, Suriye’nin kuzeyindeki bir kampta soğuk hava nedeniyle iki ay içerisinde 29 çocuğun hayatını kaybettiğini, çocuklar arasında yeni doğan bebeklerin de olduğunu açıkladı.

GÜNÜN RAKAMI: Okula giden Suriyeli çocukların sayısı azaldı

2017-18 yılında yüzde 62,5 olan okullaşma oranı Ekim 2018 tarihinde yüzde 61,3’e geriledi.

1 aylık Ömer bebek 10 saattir aç! Suçlu kim?

Babaannesi 1 aylık Ömer’i getirdiğinde Ömer 10 saattir açtı. Ne Ömer’in ailesi ne diğer yoksul Suriyeliler bu savaşın suçlusu. Eğer suçlu arayacaksak bu insanlara bu hayatı reva görenlerde aramalıyız.

Kardeşleri okuyabilsin diye günde 13 saat çalışıyor

Bugün memleketi Halep’ten çok uzakta olan ve bir çocuk bayramı olduğunu ilk kez duyan Ejder, kardeşlerini okutmak için 23 Nisan’ı atölyede çalışarak geçirecek.

Bu dünya hepimize yetecek kadar büyük, inanın!

Bir öğretmenin penceresinden, savaşın çocukları nasıl etkilediğine bakmak ister misiniz? İnanın bu hikaye başka birçok yaşamın parçası...

Ayrımcılığa karşı bir okuma-yazma hikayesi

Suriye’den savaş nedeniyle Türkiye’ye gelen, Türkiye’de de türlü ayrımcılığa maruz kalanlardan biri Asel. Kağıtlara yazılan yazıları okuyabilmek için Türkçe okuma-yazma öğreniyor.

23 Nisan'a çocuklar yine acı bir tabloyla giriyor

Türkiye'de 2 milyon çocuk işçi var ve çocukların büyük bir kısmı kayıt dışı olarak çalışıyor. Çırak olarak çalışan çocuklarsa 'çocuk işçi' olarak görülmüyor ancak bir işçi kadar ağır işlere koşturuyor