tarım işçisi çocuklar

Tarım işçileri yevmiyelerde artış istiyor

Fahiş zamlar emekçilerin yaşamını zorlaştırıyor. Günlük 150 lira yevmiyeyle çalışan tarım işçilerinin durumu ise daha zor.

Okullar açıldı, mevsimlik tarım işçisi çocuklar hâlâ tarlada çalışmak zorunda

Urfa’dan Erzurum’a ailesi ile birlikte tarım işçiliği yapmak için gelen R.D. okulların açılmasına rağmen tarlada patates topluyor. R.D. okula bu yıl geç başlayacağını söylüyor.

Çocuk tarım işçisi: ‘Babam telefonunu sattı, canlı derse giremiyorum’

Pandemide aylarca işsiz kalan baba telefonunu satmak zorunda kaldı, tarım işçiliği için ailesi ile İstanbul’dan Adana’ya geldi. İnternet, tablet, telefon yok. Çocuklar eğitime erişemiyor...

Mevsimlik tarım işçisi kadınlar: Kadın olarak daha çok yıpranıyoruz

Tarım mevsimi boyunca il il dolaşarak işçilik yapan, koronavirüs korkusuyla çalışan mevsimlik tarım işçisi kadınlar, daha iyi ücret, daha iyi çalışma ve barınma koşulları talep ediyor.

Pandemi sürecinde tarımda çalışma hakları ve kadın emeği

‘Önümüzdeki süreçte hem işçilerin sağlığı için hem de her yıl çocuklarıyla birlikte seyahat eden kadın tarım işçilerinin işe erişimi için alınacak önlemler çok önemli ve belirleyici olacak.’

Tarım işçisi Zeynep: Hayalim iç mimar olmaktı ama...

Van’dan Adana’ya uzanan bir hayat Zeynep’in hayatı. Depremle birlikle düştükleri göç yolunda kurduğu hayalleri bugün narenciye bahçelerinde anlattığı hikayelere dönüşmüş.

Tarım işçisi 15 bin çocuk okula geç başlayacak

Dünya Çocuk Gününde Türkiye tablosu: Urfa’da tarım işçiliğinde çalışan ailenin çocukları olan 15 bine yakın öğrenci, okula 2 ay geç başlayacak.

GÜNÜN SERGİSİ: Durgun Düşler

Adana’da 10-13 yaş arası tarım işçisi çocukların düşleri sergiye taşındı.