TGS Kadın ve LGBTİ Komisyonu

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu 25 Kasım açıklaması: Mücadeleyi birlikte büyütelim

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla açıklaması yaptı.

ILO190 No’lu sözleşme TGS’li işyerlerinde

Türkiye Gazeteciler Sendikası örgütlü olduğu işyerlerinde, ILO 190 No’lu sözleşme ve bununla birlikte 206 sayılı tavsiye kararına ilişkin ek protokol yaptı.

ILO 190 ve kadın gazeteciler

ILO 190’ın kadın gazeteciler için önemini, kadın gazetecilerin işyerlerinde maruz kaldığı şiddeti, TGS İstanbul Şube Başkanı Banu Tuna ile konuştuk.

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde çağrı yaptı: ILO 190’ı tanıyın

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde ‘ILO 190’ı tanıyın’ çağrısıyla imza kampanyası başlattı.

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu Gazeteci Kadınlara Yönelik Şiddet Çalıştayı düzenledi

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu ve İGC ortaklığında Gazeteci Kadınlara Yönelik Şiddet Çalıştayı sonuç bildirgesi, işyerinde ve sahada şiddete karşı neler yapılması gerektiğine işaret ediyor.

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu: Afgan gazeteci kadınlara koşulsuz sığınma hakkı tanınsın

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu yaptığı açıklama ile risk altındaki Afgan gazeteci kadınlara koşulsuz sığınma hakkı ve güvenli geçiş sağlanmasını talep etti.

Yerel medyada kadın ve LGBTİ+ gazeteci olmak söyleşisi

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu pandemi öncesinde ve sonrasında yerel medyada kadın gazetecilerin yaşadığı sorunların konuşulacağı online bir etkinlik düzenliyor.

TGS’den ‘Pandemide gazeteci kadınlar’ raporu: İşveren de iş bekliyor evdekiler de

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, pandemide gazeteci kadınların iş yaşamında karşılaştığı ayrımcılığı ortaya koyan anket çalışması yaptı.

Medyada Taciz: Sendikalı ol, güçlü ol!

TGS Kadın ve LGBTİ Komisyonu üyesi Gülfem Karataş yazdı: ‘Medyada kronikleşmiş bir taciz durumu var, evet. Bu durum ancak örgütlü olduğumuzda engellenebilir.’

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz

25 Kasım’da Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” diyerek bir açıklama yayımladı.

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu: İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyeceğiz

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, 25 Kasım'a ilişkin açıklamasında, ‘Kadın düşmanı medyaya sözümüz: Sözleşmeden vazgeçmeyeceğiz!’ dedi.

Coalition For Women in Journalism’dan kadın gazeteciler için kampanya

Kadın gazetecilerin maruz kaldığı tehditlere ve hakaretlere dikkat çekmek için bir kampanya başlatan Coalition For Women in Journalism, bugün #ThreatsToWIJ hashtagi ile sosyal medyada olacak.

Türkiye Gazeteciler Sendikası: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz

İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasını değil, uygulanmasını talep ettiklerini belirten TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, ‘#İstanbulSözleşmesindenVazgeçmiyoruz’ dedi.

TGS kadın gazetecilere kitap gönderdi

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ Komisyonu tutuklu kadın gazetecilerle dayanışmak için bir araya gelerek kitap gönderdi.

GÜNÜN KAMPANYASI: Tutuklu kadın gazetecilere kitap gönderiyoruz

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, tutuklu kadın gazeteciler için kitap kampanyası başlattı.

‘Kadın Gazetecilerin Güvenliği’ paneli yapılacak

Gazetecilikte Kadın Koalisyonu (CFWIJ), 16 Aralık'ta İstanbul'da Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) işbirliğiyle TGS Akademi’de ‘Kadın Gazetecilerin Güvenliği Paneli’ gerçekleştirecek.

TGS: Cinsiyetçiliği yok sayma, yapmadığını varsayma!

Türkiye Gazeteciler Sendikası “Cinsiyetçiliği yok sayma, yapmadığını varsayma” diyerek “Etik gazetecilik için cinsiyet eşitliği rehberi” hazırladı.

Kadın gazeteciler için TGS’de ne değişti, TGS’yle ne değişti?

Sendika içerisinde cinsiyet eşitliği demek medya sektörü içerisinde kadın ve LGBTİ+ bireylerin daha görünür olması ve istihdamın artması demek.

Kadın gazeteciler tacize, şiddete, ayrımcılığa maruz kalıyor!

Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın hazırladığı rapora göre kadın gazeteciler yöneticileri, patronları, meslektaşları ve kolluk kuvvetleri tarafından şiddete ve tacize maruz kalıyor...

Onlar tek, biz çokuz artık!

Büyük medyanın tek sesli ve iktidarın hâkimiyetinde olması bize daha çok yalan haber, çarpıtılmış bilgi olarak dönecek. Şimdi kadınların gerçeklerini yazan mecralarımıza daha çok sahip çıkma zamanı.