Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği

Sosyal yardımlar yoksulluğa yama, alabilmek şiddetten kaçan kadınlara eza!

Kadınlara sosyal yardımın resmen boşandığında bağlanması, uzun süren boşanma davalarında kadınlara ağır mağduriyetler yaşatıyor.

Hayatımızın iplerini üç beş adama bırakmaya niyetli değiliz

Kimseden lütuf beklemiyoruz, haklarımız ve hayatlarımız için mücadeleye devam edeceğiz. Sadece sandıkta oy kullanarak da değil, oyumuzu koruyarak, yan yana durarak, örgütlenerek yaşamı değiştireceğiz.

Mamak’ta kadınlar Songül için yürüdü| Bizi mahkum etmek istedikleri hayatı kabul etmiyoruz

Ankara’da kadınlar ağabeyi tarafından katledilen Songül Şaşırmaz’ın evine yürüdü, ‘Bu iktidarın da bu kadın düşmanı zihniyetin de bizi mahkum etmek istediği hayatı kabul etmiyoruz’ diye seslendi.

Geleceğe dair hayalleri olan bir kadın katledildi, takipçisiyiz

Mahallemizde yaşanan kadın cinayeti hepimizi derinden üzdü. Biz Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği olarak bu cinayetin takipçisi olacağız. Sizleri de bizim yanımızda olmaya davet ediyoruz.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 8 yaşında!

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği, kuruluşunun 8. yılını mücadeleyi büyütme, daha fazla kadınla yan yana gelme sözüyle kutladı.

Tuzluçayır’da deprem sonrası çocukları güçlendirmek için ‘Çocuk Odası’ kuruldu

Oyun etkinlikleri resim öğretmenleri, okul öncesi ve beden, müzik öğretmenleri tarafından sürdürülürken, çocuk odası duvarlarına resimler yapıldı, gereken malzemeler parça parça toplandı.

Tuzluçayırlı kadınlar depremzede ailelerle buluştu: Umudu dayanışmayla büyütüyoruz

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinin çağrısıyla bir araya gelen 35 yöre derneği 8 Mart açıklaması sonrası deprem bölgesinden gelen ailelerle kahvaltıda buluştu.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği: Gözümüz kulağımız deprem bölgesinde

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği üyesi kadınlar yardımları deprem bölgelerine göndermek üzere kolları sıvarken, depremzedelere dayanışma mesajları da gönderdi.

Mülteci Büşra: Ben kadınlardan öğreniyorum, çocuklarım da benden öğreniyor

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğiyle tanışıp dernekte okuma-yazma öğrenen mülteci Büşra: İnsan eğer okuma bilmiyorsa görmüyor demektir.

‘Annem akşamdan kalan makarnayı koyuyor beslenmeme, utanıyorum açıp yemeye’

‘Anne biliyor musun, bugün okulda hangi güzel yemeği yedim?’ diye çocukların eve mutlu döndükleri, okula heyecanla, daha bir hevesle gittikleri bir eğitim sistemi neden mümkün olmasın?

Umut etmek, talep etmek, hak olanı almak…

Çalışsın çalışmasın eve giren her kuruşu, iğneden ipliğe yetirmek, yetirmeye çalışmak; sofrada çocukları daha fazla yiyebilsinler diye her daim ‘tokum!’ demek hep kadınlara düşüyor.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği Çağdaş Market çalışanlarına seslendi: Yalnız değilsiniz!

Çağdaş Marketler Zincirinde tacize uğrayan ve hakları gasbedilmek istenen kadın işçi için Tuzluçayır’daki market önünde açıklama yapan Tuzluçayırlı Kadınlar işçileri birlikte mücadeleye çağırdı.

‘Devlet bizi ölünce mi fark edecek?’

Mamak’ta yaşayan Tülay Erden boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından katledildi. Tülay’ın ailesiyle bir araya gelen Tuzluçayırlı kadınların ortak talebi kadın katliamlarının son bulması oldu.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 6. yaşını kadınlarla kutladı: 1 Mayıs’ta da yan yana olalım

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 6. kuruluş yıl dönümünü Dernek binası önünde yaptığı etkinlikle kutladı. Birlikte üreten, çektiği halaylarla coşan kadınlar 1 Mayıs’a da çağrı yaptı.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 6 yaşını kutluyor

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 6. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Kadınlar, 6. Yaşlarını #1Mayıs çağrısıyla yapıyor.

Mamak’ta 32 dernekten ortak açıklama: Patron, iktidar kol kola emeğimize göz koymuş

Mamak’ta Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği'nin çağrısıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için 32 dernek bir araya gelip ortak açıklama yaptı.

Mamak’ta 32 dernek 8 Mart için bir geldi: 5 Mart’ta Hacı Bektaşı Veli Parkı’ndayız

Mamak ilçesinde bulunan 32 dernek, 8 Mart vesilesiyle bir araya geldi. Kadınların 5 Mart’ta yoksulluğa ve şiddete karşı eşitlik ve insanca yaşam taleplerini haykıracak.

Mamak’ta kadınların 8 Mart hazırlıklarına başladı

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği, Diriliş Mahallesi Muhtarı Dilek Kara Baydar’la 8 Mart vesilesiyle bir araya geldi.

Kadınlar boşanabilmek için istemiyor, erkekler bağlansa da vermiyor…

Ankara’da, Tuzluçayır Kadın Dayanışma Derneğinden kadınların nafaka al(ama)ma hikayelerini paylaşıyoruz bugün de.

‘Evde eşimden sokakta herhangi birinden korkar oldum’

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 25 Kasım vesilesiyle serbest kürsü etkinliği yaptı, şiddeti konuştu. Kadınların ağızlarından dökülen ortak şey ise güvenli yaşamak istedikleri oldu.