Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği

‘Annem akşamdan kalan makarnayı koyuyor beslenmeme, utanıyorum açıp yemeye’

‘Anne biliyor musun, bugün okulda hangi güzel yemeği yedim?’ diye çocukların eve mutlu döndükleri, okula heyecanla, daha bir hevesle gittikleri bir eğitim sistemi neden mümkün olmasın?

Umut etmek, talep etmek, hak olanı almak…

Çalışsın çalışmasın eve giren her kuruşu, iğneden ipliğe yetirmek, yetirmeye çalışmak; sofrada çocukları daha fazla yiyebilsinler diye her daim ‘tokum!’ demek hep kadınlara düşüyor.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği Çağdaş Market çalışanlarına seslendi: Yalnız değilsiniz!

Çağdaş Marketler Zincirinde tacize uğrayan ve hakları gasbedilmek istenen kadın işçi için Tuzluçayır’daki market önünde açıklama yapan Tuzluçayırlı Kadınlar işçileri birlikte mücadeleye çağırdı.

‘Devlet bizi ölünce mi fark edecek?’

Mamak’ta yaşayan Tülay Erden boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından katledildi. Tülay’ın ailesiyle bir araya gelen Tuzluçayırlı kadınların ortak talebi kadın katliamlarının son bulması oldu.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 6. yaşını kadınlarla kutladı: 1 Mayıs’ta da yan yana olalım

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 6. kuruluş yıl dönümünü Dernek binası önünde yaptığı etkinlikle kutladı. Birlikte üreten, çektiği halaylarla coşan kadınlar 1 Mayıs’a da çağrı yaptı.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 6 yaşını kutluyor

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 6. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Kadınlar, 6. Yaşlarını #1Mayıs çağrısıyla yapıyor.

Mamak’ta 32 dernekten ortak açıklama: Patron, iktidar kol kola emeğimize göz koymuş

Mamak’ta Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği'nin çağrısıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için 32 dernek bir araya gelip ortak açıklama yaptı.

Mamak’ta 32 dernek 8 Mart için bir geldi: 5 Mart’ta Hacı Bektaşı Veli Parkı’ndayız

Mamak ilçesinde bulunan 32 dernek, 8 Mart vesilesiyle bir araya geldi. Kadınların 5 Mart’ta yoksulluğa ve şiddete karşı eşitlik ve insanca yaşam taleplerini haykıracak.

Mamak’ta kadınların 8 Mart hazırlıklarına başladı

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği, Diriliş Mahallesi Muhtarı Dilek Kara Baydar’la 8 Mart vesilesiyle bir araya geldi.

Kadınlar boşanabilmek için istemiyor, erkekler bağlansa da vermiyor…

Ankara’da, Tuzluçayır Kadın Dayanışma Derneğinden kadınların nafaka al(ama)ma hikayelerini paylaşıyoruz bugün de.

‘Evde eşimden sokakta herhangi birinden korkar oldum’

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 25 Kasım vesilesiyle serbest kürsü etkinliği yaptı, şiddeti konuştu. Kadınların ağızlarından dökülen ortak şey ise güvenli yaşamak istedikleri oldu.

Tuzluçayırlı kadınlar sokakta: Geçinemiyoruz

Gelen zamlar ve uygulanan ekonomi politikalarına karşı emekçiler pek çok kentte ‘Geçinemiyoruz’ diyerek alanlara çıktı. Tuzluçayır’da kadınlar da sokaktaydı.

Tuzluçayırlı kadınlar: Hakların asgarisi, şiddetin azamisine öfkeliyiz!

Tuzluçayır’da kadınlar Tuzluçayır Kadın Dayanışma Derneği çağrısıyla bir araya gelerek şiddete, yoksulluğa tepki gösterdi. Kadınlar polis engeline rağmen yürüyerek sözlerini dile getirdi.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 25 Kasım etkinlikleri düzenliyor

Ankara Mamak’taki Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği, 25 Kasım’a giderken film gösterimi, söyleşi ve serbest kürsü etkinlikleriyle bir araya geliyor.

Tuzluçayır’da kadınlar pandeminin okullardaki etkilerini konuştu

Okullarda salgına karşı yeterli önlemlerin alınmaması, eğitimin pandemiden nasıl etkilendiği ve çocukların derslere "online" katılmasının çocuklar üzerindeki etkileri Tuzluçayır'da tartışıldı.

Şiddet her yerdeyse mücadele de her yerde!

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 25 Kasım’a giderken yürüttükleri tartışmaları, yaptıkları planları aktarıyor.

Ev ev her kadına ulaşmayı sağlayan seçim deneyimi

‘Seçimi çok az bir farkla kaybettik ama mahallede çok fazla kadına ulaştık, onlarla yan yana geldik ve desteklerini sağladık...’

Tuzluçayırlı kadınlar 'İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz' demek için buluştu

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 1 Temmuz'da İstanbul Sözleşmesi'nin yürürlükten klkmasına karşı piknikte buluşarak İstanbul Sözleşmesi'nin önemini ve yapacaklarını konuştu.

Kadın mücadelesinin içinden bir muhtar adayı

‘Hiç aklıma gelmezdi muhtar olabileceğim. Şimdi muhtar adayıyım. Kadın derneğinde olmam, örgütlü olmam ve dayanışmanın bana verdiği güç ile her şeyi yapabiliriz.’

Tuzluçayır'da kadınların 1 Mayıs'ı engel tanımadı: İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmeyeceğiz

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği: ‘Kadınları eve hapsetmeye çalışan, istihdama katılmasını engelleyen, şiddet görmesinin önünü açan bu sisteme karşı bir araya gelmeli, sesimizi duyurmalıyız.’