Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği

Kadınlar boşanabilmek için istemiyor, erkekler bağlansa da vermiyor…

Ankara’da, Tuzluçayır Kadın Dayanışma Derneğinden kadınların nafaka al(ama)ma hikayelerini paylaşıyoruz bugün de.

‘Evde eşimden sokakta herhangi birinden korkar oldum’

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 25 Kasım vesilesiyle serbest kürsü etkinliği yaptı, şiddeti konuştu. Kadınların ağızlarından dökülen ortak şey ise güvenli yaşamak istedikleri oldu.

Tuzluçayırlı kadınlar sokakta: Geçinemiyoruz

Gelen zamlar ve uygulanan ekonomi politikalarına karşı emekçiler pek çok kentte ‘Geçinemiyoruz’ diyerek alanlara çıktı. Tuzluçayır’da kadınlar da sokaktaydı.

Tuzluçayırlı kadınlar: Hakların asgarisi, şiddetin azamisine öfkeliyiz!

Tuzluçayır’da kadınlar Tuzluçayır Kadın Dayanışma Derneği çağrısıyla bir araya gelerek şiddete, yoksulluğa tepki gösterdi. Kadınlar polis engeline rağmen yürüyerek sözlerini dile getirdi.

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 25 Kasım etkinlikleri düzenliyor

Ankara Mamak’taki Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği, 25 Kasım’a giderken film gösterimi, söyleşi ve serbest kürsü etkinlikleriyle bir araya geliyor.

Tuzluçayır’da kadınlar pandeminin okullardaki etkilerini konuştu

Okullarda salgına karşı yeterli önlemlerin alınmaması, eğitimin pandemiden nasıl etkilendiği ve çocukların derslere "online" katılmasının çocuklar üzerindeki etkileri Tuzluçayır'da tartışıldı.

Şiddet her yerdeyse mücadele de her yerde!

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 25 Kasım’a giderken yürüttükleri tartışmaları, yaptıkları planları aktarıyor.

Ev ev her kadına ulaşmayı sağlayan seçim deneyimi

‘Seçimi çok az bir farkla kaybettik ama mahallede çok fazla kadına ulaştık, onlarla yan yana geldik ve desteklerini sağladık...’

Tuzluçayırlı kadınlar 'İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz' demek için buluştu

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği 1 Temmuz'da İstanbul Sözleşmesi'nin yürürlükten klkmasına karşı piknikte buluşarak İstanbul Sözleşmesi'nin önemini ve yapacaklarını konuştu.

Kadın mücadelesinin içinden bir muhtar adayı

‘Hiç aklıma gelmezdi muhtar olabileceğim. Şimdi muhtar adayıyım. Kadın derneğinde olmam, örgütlü olmam ve dayanışmanın bana verdiği güç ile her şeyi yapabiliriz.’

Tuzluçayır'da kadınların 1 Mayıs'ı engel tanımadı: İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmeyeceğiz

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği: ‘Kadınları eve hapsetmeye çalışan, istihdama katılmasını engelleyen, şiddet görmesinin önünü açan bu sisteme karşı bir araya gelmeli, sesimizi duyurmalıyız.’

Sözleşmeyi bilmeyen kadınlar sahip de çıkamıyor

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının kadınlar açısından ne anlama geldiğini tartıştı.

Devlet Reyhan’ın çığlığını duymadı

Ankara’da öldürülen Reyhan Korkmaz’ın komşuları, Reyhan’ın şiddetten kurtulmak için birçok kez polise başvurduğunu, şiddetten korunmadığını, göz göre göre öldürüldüğünü söylemiş.

Mamak’ta her ay bir kadın öldürülüyorken bundan sonra ne yapacağız?

Mamak’ta Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinde bir araya gelen kadınlar Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını tartışırken hem endişelerini dile getirdi hem de önerilerini…

Kadınlar Reyhan Korkmaz’ın evinin önündeydi: İstanbul Sözleşmesi uygulansın

Ayrıldığı erkek tarafından öldürülen Reyhan Korkmaz’ın evinin önünde açıklama yapan kadınlar: ‘Biz, ‘Kadınlar ölmesin’ derken her gün ölüyoruz. Öldürülmemek için tek çaremiz kaldı yan yana gelmek.’

Tuzluçayır Kadınları öldürülen Reyhan Korkmaz için eylemde

Uzaklaştırma kararına rağmen öldürülen Reyhan için Mamak’ta kadınlar ‘adalet’ talebiyle eylem yapacak.

Ankara Mamak’ta 8 Mart yürüyüşünü polis engelledi

Mamak’ta Tekmezar Parkı’nda bir araya gelen kadınlar Tuzluçayır Meydanı’na yürümek istedi, polis engelledi. Kadınlar basın açıklamasını Tekmezar Parkı’nda yaptı.

Tuzluçayır kadınları: Açlığa ve şiddete karşı 8 Mart’a

Tuzluçayır kadınları ‘Ya açız ya işsiziz ya da öldürülüyoruz. Açlığa şiddete karşı örgütlenelim.’ diyerek kadınları 5 Mart Cuma günü Tekmezar Parkı’na birlikte olmaya çağırıyor.

‘Mars’ta yaşam aranadursun kadınların derdi bu dünyada eşit bir yaşam’

Birleşmeden zincirlerimizi kıramayacağız. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü 164 yıl önceki kadınların iktidara, patron zihniyete karşı birliğinin sembolüdür. 164 yıl sonra bugün, burada birleşiyoruz.

Mamak Dernekler ve Sendikalar Platformu 8 Mart çağrısı

Mamak Dernekler ve Sendikalar Platformu 5 Mart 16.00'de tüm kadınları yapacakları yürüyüşe çağırdı.