Van

Şehriban’ı katleden Esat Dinç’in yeniden yargılandığı dava ekimde görülecek

Şehriban Dinç’i katleden Esat Dinç’in yargılandığı dava Erzurum İstinaf Mahkemesi tarafından bozuldu. Mahkeme, failin ailesi hakkında devam eden dava ile failin yargılandığı davayı birleştirdi.

Köylüler istismarcı imamı savundu: Böyle bir şey yok, konuyu kapatın

Van, Aladüz Köyünde bir çocuk imamın istismarına maruz kaldı. Köylüler istismarcı imama sahip çıkarak, ‘gözümüzden zarar gördük meladan (imam) zarar görmedik, böyle bir şey yok, konuyu kapatın’ dedi.

‘Emeğimizin karşılığı 15 lira olmamalı’

Gevaş’ta fasulye üretiminde yer alan kadınlar, emeklerinin karşılığını alamadıklarını söylüyor.

Van’da berivanları taşıyan araç kaza yaptı, bir kadın hayatını kaybetti

Gürpınar'da berivanları taşıyan aracın yaptığı kaza sonucu 1 kadın yaşamını yitirdi. Kazada 3'ü ağır 17 kişi yaralandı.

Van’da eşini bıçaklayan erkek yakalandı, bıçaklanan kadının tehdit aldığı iddia edildi

Pazar günü Van Dursun Odabaş Tıp Merkezine getirilen 27 yaşındaki Filiz Karagülle eşi tarafından bıçaklanmıştı, Karagülle'nin şikayetçi olmaması için eşinin ailesinden tehdit aldığı iddia ediliyor.

Çocuğu istismara maruz kalan mülteci aile: Savaştan kaç gel, burada da zulüm gör!

Geçtiğimiz kasım ayında istismara maruz kalan mülteci çocuğun annesi Ekmek ve Gül’e konuştu: Biz burada misafiriz, bize yapılan zulümdür. Bunu yapanın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz.

Van’daki depremzedeler: Ekmeğe muhtaç durumdayız

Van’daki depremde evleri hasar gören çok sayıda aile, kendi imkanlarıyla kurdukları brandalarda kalıyor. Ekmeğe muhtaç durumda olduklarını söyleyen depremzedeler, acil yardım talep ediyor.

Asgari ücretle çalışan sağlık emekçisi bir kadın: İnsan yok pahasına çalıştığını düşünüyor

Van'da 4D kadrosunda çalışan sağlık emekçisi bir kadın, asgari ücretle korona sürecinde hastanenin riskli bölümünde çalışmak zorunda kalıyor: ‘İnsan yok pahasına çalıştığını düşünüyor.’

Sağlık emekçisi bir kadın: Korkuyorum!

‘El dezenfektanı kullanalım diyoruz onu bile bazen zor bulabiliyoruz. Yani kısacası kahraman ilan edildiğimiz şu günlerde yalnızca alkışlarla korunmamız bekleniyor.’

Van’da kadın cinayeti: N.A. adlı kadın evinde ölü bulundu

İpekyolu ilçesinde N.A adlı bir kadın öldürüldü.

Van’da ‘Kor Kitap Sayfalarında Kadın’ söyleşisi düzenlendi

Van’da editörümüz Sevda Karaca'nın katılımıyla “Kor Kitap Sayfalarında Tarihiyle, Bilimiyle, Edebiyatıyla, Haklarıyla Kadın” söyleşisi düzenlendi.

Van Ekmek ve Gül Grubundan kadınlar: Biz de varız!

Her bir kadının kendi sorunlarını dile getirdiği, kendilerine ve birbirlerine katkılar sunduğu, dayanışmayı öğrendiği Van Ekmek ve gül Grubu kadınlarından mektup var.

Kayyum Ayşe Şan Kadın Kitap ve Konuk Evi'nin kapısına kilit vurdu

Van’ın Muradiye Belediyesine atanan kayyum Ayşe Şan Kadın Kitap ve Konuk Evi'nin tabelasını indirerek, kapısına kilit vurdu.

‘İnsanın yeşil parka alası geliyor’

Şimdilik dört işim, günlük giderlerim ve 10 bin TL borcum var. Kendimi bir parodi dizisinde hissediyorum. Çözümü de belli aslında...

Bir kayyum hikayesi: İşimden oldum, direncimden asla!

Van’da kayyumla işinden olan belediye işçisi bir kadın anlatıyor: Sinmedim, hakkımı aramaktan vazgeçmedim, bugünlerin biteceğine inancımı yitirmedim!

Van’da kadınlar 25 Kasım’da buluşuyor

Van’da kadınlar 25 Kasım’da buluşuyor: Haklarımız ve hayatlarımız için buluşalım.

Gülcan Kaçmaz Sayyiğit: Kadınların talebi, iradelerini gasbedenlere cevap vermek

Bir gece yarısı çıkarılan KHK ile işinden edilen, eğitim emekçisi Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, bugün Van’ın Edremit ilçesi belediye eş başkan adayı. O mücadeleyi seçerek bugün daha da güçlenmiş bir kadın.

İstismar davalarında aynı argüman: Akıl hastalığı

Birçok çocuk istismarı davasını takip eden Avukat Gülbahar Doğan, faillerin tamamının ortak savunma argümanının ‘akıl hastalığı’ iddiası olduğunu söyledi.

Van’da 8 Mart buluşması

Van Emek Gençliği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için buluştu, etkinlikte çocuk yaşta evliliğe dikkat çekmek için de bir tirad çalışması sunuldu.

Afrîn’de insanlar değil, insanlık yok oluyor!

‘Artık susmayalım! ZEYTİN DALI barışın simgesi ve bırakın öyle kalsın. Savaşı hiçbir şey simgelemesin. Analar ağlamasın, gülsün; gülsün ki bütün bir dünya gülsün...’