yargı kararları

Kadınları hedef alan İmam Halil Konakçı'ya yargıdan "ifade özgürlüğü" kararı

“Kadın erkek eşitliği tamamen yalan. Namazını kıldırt hanımına, başını örttür. Sokaklar kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor” diyen imam hakkındaki şikayet işleme konulmadı.

Şiddet şikayetinde 10 kişiden 7’si hakkında işlem yapılmadı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, 2012-2019 yılları arasında kadına yönelik şiddet başvurularında savcıların 25 bin 481 kişiden 18 bin 551’i hakkında işlem yapmadığını açıkladı.

Kadınların yargı ile imtihanı

‘Kadınlar isteği zaman istediği yerde olur, kimse karışamaz’ diyen Yargıtay kararı önemli, ama bu savunmayı erkeklere öğretenin bir yanıyla da yargı kararları olduğunu unutmayalım.

Talat Bulut suçsuz, akbil suçlu!

Talat Bulut taciz suçlamasından ‘aklandı...’ Otobüste yakalanan bir tacizcinin akbiline el konuldu... İlke Işık taciz karşısında yargının halini yazdı.

Cinsel saldırı ve tehditte bulunan erkeğe ödül!

Elektrik sayaçlarını kontrol etme bahanesiyle evine girdiği kadına cinsel saldırıda bulunan ve mahkemece serbest bırakılan şahıs kadını ‘ canını seviyorsan dışarı çıkma’ diye tehdit etmeye başladı.

Başka şansımız var mı?

Suçluyla mağduru aynı binaya koyan zihniyete karşı mücadeleden başka şansımız var mı diye soruyor Avukat Sevil Aracı, siz cevaplayın...

Nedir çektiğimiz 'iyi hal' ve 'haksız tahrik' indirimlerinden?

Mahkeme, bir kadının giydiği taytı yine 'tahrik' kabul etti. Gelin, kadın cinayetlerini adeta teşvik eden diğer 'haksız tahrik' ve 'iyi hal' indirimi örneklerine bakalım