Yasemin Çakal

İsviçre, Yasemin Çakal’a ‘politik oturum hakkı’ tanıdı

Kendini ölümden korumak için eşi Özkan Kaymaklı’yı öldüren ve 3 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Yasemin Çakal’a İsviçre’de ‘politik oturum hakkı’ tanındı.

Yasemin Çakal’a 15 yıl hapis cezası

Yasemin Çakal’ın, beraat etmesi için başvurulan İstinaf Mahkemesi tarafından 15 yıl hapis cezası verildi. Karara tepki gösteren Çakal “Çok büyük haksızlık yapıldı” dedi. Karar temyiz edilecek.

GÜNÜN DAVASI: Yasemin Çakal için beraat istenecek

Yıllardır kendisine şiddet uygulayan eşini öldürdüğü için yargılanan Yasemin Çakal’ın beraat talebinin değerlendirileceği istinaf duruşması bugün. Kadınlardan Yasemin’le dayanışma çağrısı var.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Yasemin’den Nevin Yıldırım duruşmasına çağrı

Yasemin Çakal’dan Nevin Yıldırım’ın temyiz duruşması için kadınlara çağrı var. Kadınların dayanışmasıyla özgürlüğe kavuştuğunu söyleyen Yasemin “Bana verdiğiniz desteği Nevin’e de verin” dedi.

Beni özgürlüğe kadınlar kavuşturdu

3 yıllık tutukluluğun ardından ceza verilmesine gerek görülmeyerek 4 Temmuz’da tahliye edildi Yasemin Çakal. Zorlu bir süreci geride bırakan Yasemin’le hayatının nasıl değiştiğini konuştuk.

Yasemin'i cezaevi çıkışında kadınlar karşıladı

Evliliği boyu eşi Özkan Kaymaklı’nın şiddetine ve cinsel saldırılarına maruz kalan Yasemin Çakal mahkemenin tahliye kararının ardından cezaevi önünde kadınlar tarafından karşılandı.

Çilem'den Yasemin'e: Özgürlük bulaşıcı derler!

O da evliliği boyunca şiddete uğramış, ölmemek için öldürmek zorunda kalmıştı. Yasemin'in tahliye kararına en çok sevinenlerden biri de Çilem Doğan oldu.

Yasemin Çakal'a tahliye kararı: Kadın dayanışması kazandı!

Evliliği boyunca Özkan Kaymaklı’nın fiziksel ve psikolojik şiddetine, cinsel saldırılarına maruz kalan Yasemin Çakal'ın karar duruşmasından tahliye çıktı.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Yasemin Çakal’ı bu davada yalnız bırakmayalım!

Bir önceki duruşmada yaşadıkları 33 sayfalık Adli Tıp Raporu ile ispatlanan Yasemin Çakal’ın davasının karar duruşması bugün.

Raporlar da Yasemin’in gördüğü şiddeti ve istismarı onayladı

Evliliğinin başından itibaren yoğun bir şiddete maruz kalan Yasemin’in yaşadıkları Adli Tıp Ana Bilim Dalı raporuyla ispatlandı. 33 sayfalık rapor Yasemin’in sadece anlatabildikleriydi...

Yasemin Çakal davasında 14. duruşma

En son duruşmada ‘Yaşadıklarımı kendime bile söyleyemedim’ diyen Yasemin Çakal'ın duruşması 24 Mayıs’ta. Yasemin tüm kadınların dayanışmasını bekliyor.

Yaşadığı şiddeti anlatmakta zorlandı Yasemin

Kendini ve oğlunu ölümden kurtarmak için öldürmek zorunda kalmıştı. 'Yaşadıklarımı kendime bile söyleyemedim' dedi. Duruşma kapalı yapıldı.

Ekmek ve Gül'de bugün

Ekmek ve Gül TV'de bugün Kadıköy'de NoBaşkanlıkNoCry diyen kadınlar referandum gündemiyle canlı yayında sizinle olacak. Bugün ayrıca Yasemin Çakal davasını da Ekmek ve Gül'den takip edebilirsiniz.

Yasemin Çakal Davası

Yasemin, sistematik bir şekilde şiddet gördüğü kocasını kendisini korumak için öldürdü. Çocuğuyla birlikte cezaevinde olan Yasemin ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanıyor.