yerel seçimler

Güzeltepe’de kadınlar sokaklardaydı: Kardeşlik olsun, birlik olsun, herkes için iyi olsun

Eyüp Güzeltepe’de sokağa çıkan kadınlar kardeşliğin, iyiliğin kazandığını söyledi. Adalet isteyen, sokaklarda özgürce dolaşabilmek isteyen kadınlar, ‘İşsizlik son bulsun’ dedi.

Siyasetin kutuplaştırcı dili kadınları da kutuplaştırıyor

Gaziosmanpaşa’ya bağlı Küçükköy semti salı pazarında kadınlarla seçimi konuştuk. Siyasetin kutuplaştırıcı dili pazara gelen kadınlara da fazlasıyla yansırken, kadınlar seçimden bıkmış durumda.

Tek adam kaybediyor, kadınların kazanma zamanı!

Bu seçim iki Rabia arasında bir seçim olarak anılacak: Tek Adam’ın rabiası bir yanda, Giresun Eynesil’in Rabiası tam karşısında.

Şu köyün, bu memleketin değil; kadınların adayıyım

Adana Sucuzade Mahallesi Muhtar Adayı Bahriye Kelleci: Bu dönem seçilmesem bile bu taleplerin yerine getirilmesi için kadınlarla birlikte çalışacağız.

Gülcan Kaçmaz Sayyiğit: Kadınların talebi, iradelerini gasbedenlere cevap vermek

Bir gece yarısı çıkarılan KHK ile işinden edilen, eğitim emekçisi Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, bugün Van’ın Edremit ilçesi belediye eş başkan adayı. O mücadeleyi seçerek bugün daha da güçlenmiş bir kadın.

Partileri farklı olsa da kadınların geçim derdi aynı

Seçim deyince içini döken de var sessiz kalan da, ama son dönem yaşanan ekonomik dalgalanmalar kadınları derinden sarsmış, ev ekonomisi derdine düşmüş kadınlar.

Kayseri’de kadın adaylar bir araya geldi

Kayseri’de 31 Mart yerel seçimlerine aday olan kadınlar “Kayseri’de Kadın Temsiliyeti ve Yerel Yönetimler” söyleşisinde bir araya geldi.

Kadınlar için hizmet üretmeyen belediye ne işe yarar ki?

31 Mart günü şehirlerde yaşayan kadınlar olarak şehrin sahipleri gibi davranalım olmaz mı? Bize hep şehrin kenarı köşesindeki insanlar muamalesi yaptılar yetmez mi?

DOSYA| Yerel seçimlere doğru kadınlar

Kadınlar nasıl bir yerel yönetim istiyorlar, talepleri ne, kadın adaylar neler vadediyor? Yerel seçimlere dair kadınların sözlerinin görünür olduğu bir dosya: Yerel seçimlere doğru kadınlar.

Lalegül Mahallesi Muhtarı Ebru Mert: Kadınlar gücünün farkında olmalı

Ankara Yenimahalle’nin yoksul semtlerinden Demetevler Lalegül Mahallesi Muhtarı Ebru Mert kadınların muhtarlığın kapısını özellikle taciz, şiddet ve iş bulma talebiyle çaldığını anlatıyor.

Yerel yönetimlerde eşitlikçi politikalar hayati!

Dr. Esra Ergüzeloğlu, yerel yönetimlerde kadın temsiliyetinin önemine işaret ederken, kadın sorunlarına odaklanan yerel yönetim anlayışının da yaşamsal değerde olduğunu belirtti.

Aliağalı kadınların en acil talebi: KREŞ

Yerel seçimler öncesi kahvaltıda bir araya gelen Aliağalı kadınlar gündeme dair sohbet etti. Kadınların en acil ve öncelikle çözülmesi gereken talebi nitelikli, güvenli, bilimsel eğitim veren kreşler.

Sincanlı kadınlar: Kapımızı çalmasınlar

Sincan’da kadınlara yerel seçimler için fikirlerini sorduk, hemen hepsi ekonomik krizin etkilerini anlatıyor ve ‘krizi çıkaranlara, cebimizi yakanlara oy yok’ diyorlar.