yerel yönetimler

Ortaca’da kadınlar yerel yönetim söyleşisinde buluştu

Ortanca Kadın Platformu'nun çağrısıyla kadınlar, belediye başkan adaylarının katıldığı 'Kadınlar yerel yönetimden neler istiyor' konulu söyleşide bir araya geldi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erkan: 'Bu kenti kadın dostu bir kent haline getirelim'

EMEP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arzu Erkan, 8 Mart öncesi Gebze'de kadınlarla buluştu. Erkan, 'Gelin kadının, kadının yurdu olduğunu, bu kentte bu kenti yönetenlere gösterelim' dedi.

Mamak Belediye Başkan Adayı İlke Işık: Güvenli kentleri birlikte kuracağız

EMEP'in Mamak Belediye Başkan Adayı Avukat İlke Işık Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği'ni ziyaretinde, 'Şiddete veya tacize uğramış hiçbir kadının yalnız kalmamasını sağlayacağız' dedi.

Yeldeğirmeni Ekmek ve Gül grubu yerel seçimleri konuşuyor

Yeldeğirmeni Ekmek ve Gül grubu, Kadıköy Belediye Meclis Üyesi adayı Zehra Özöcal'ın katılımı ile yerel seçimlerin kadınlara ne vadettiğini konuşmak için kadınları kahvaltıya çağırıyor.

Narlıdere’de kadınların yerel yönetimden talepleri: Güvenli, sağlıklı, katılımcı kent

Ekmek ve Gül Narlıdere Balçova Kadın Dayanışma grubu ve Narlıdere Çağdaş Erzincanlılar Derneğinin ortak çağrısıyla dernek salonunda bir araya gelen kadınlar yerel yönetimlere dair taleplerini tartıştı

İkitelli’yi yine sel vurdu | ‘Bir şey yapılması için bu hâle mi gelmemiz gerekiyor?’

İstanbul’da selin vurduğu bölgelerden İkitelli’de evlerini su basan mahalleliler, daha önce de derenin sık sık taştığını, defalarca kez belediyeye başvurduklarını ancak adım atılmadığını söyledi.

Kadın örgütleri HDP’nin ‘Kadın özgürlükçü yerel yönetimler’ atölyesinde buluştu

HDP Kadın Meclisinin düzenlediği ve pek çok kadın örgütünün katıldığı ‘Kadın Özgürlükçü Yerel Yönetimler’ atölyesi başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kadın çalıştayı düzenlemeye hazırlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu, kasımda toplumsal cinsiyet eşitliği alanında yapılan ve yapılacak çalışmalara ele almak üzere kadın çalıştayı düzenlemeyi hedefliyor.

Kadınlar barışı konuştu

‘Kadınlar Barışı Konuşuyor’ başlıklı panelde bir araya gelen kadınlar, barışın, barış dilinin inşa edilmesinin, güçlendirilmesinin önemine dikkat çekildi.

İmamoğlu’nun artık vaatlerini yerine getirmesini bekliyoruz

Binbir tartışmayla tamamlanan İstanbul yerel seçiminin ardından kadınlar taleplerinin karşılanması için ısrarcı. Kadınlar, kreş, şiddetle mücadele ve kendilerine daha çok bütçe ayrılmasını istiyorlar.

GÜNÜN ÖNERİSİ: KEİG’den yerel yönetimlere öneriler...

KEİG, ‘belediyelerde toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımının kurumsallaştırılması’ ve ‘kadınların sosyo-ekonomik hayata katılımı’ için yerel yönetimlere önerilerde bulundu.

Kadınlar için hizmet üretmeyen belediye ne işe yarar ki?

31 Mart günü şehirlerde yaşayan kadınlar olarak şehrin sahipleri gibi davranalım olmaz mı? Bize hep şehrin kenarı köşesindeki insanlar muamalesi yaptılar yetmez mi?

İşe yaradığımı hissetmek istiyorum

Belediyelerden kadınların ürettiklerini paylaşabilmesi için uygun yerler yapmasını bekliyoruz.

Yerel yönetimlerde eşitlikçi politikalar hayati!

Dr. Esra Ergüzeloğlu, yerel yönetimlerde kadın temsiliyetinin önemine işaret ederken, kadın sorunlarına odaklanan yerel yönetim anlayışının da yaşamsal değerde olduğunu belirtti.

Sosyal yardımlar yoksulluğa yama yapılıyor

Yardımlar adeta yoksulluğa yama yapılırken Prof. Dr. Meryem Koray, sosyal yardımların kadınları güçlendirmediğine ve yardım değil ‘hak’ talep edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Aliağalı kadınların en acil talebi: KREŞ

Yerel seçimler öncesi kahvaltıda bir araya gelen Aliağalı kadınlar gündeme dair sohbet etti. Kadınların en acil ve öncelikle çözülmesi gereken talebi nitelikli, güvenli, bilimsel eğitim veren kreşler.

Mahallelerde seçim havası

Bir kez daha size neden oy verelim? Mahalleyi yaşanmaz hale getirdiğiniz için mi, kadınları güçlendirmediğiniz için mi, söz verdiğiniz halde kadınlar, gençler için sosyal alanlar açmadığınız için mi?

GÜNÜN RAKAMI: Türkiye’de kadın belediye başkanı oranı 2.86

Yerel yönetim seçimlerine doğru giderken Türkiye’de yerel yönetimlerde kadın temsiliyetinin durumu...

Dönüştüren, güçlendiren bir yerel yönetim!

Yerel seçimlere doğru giderken yerel yönetimlerle kadınların ilişkisini, beklentilerini ve çalışmalarını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Özgün Akduran ile konuştuk.

Ekmek ve Gül okurları muhtar adaylarıyla buluştu

Ekmek ve Gül okurları Ümraniye’de kadın muhtar adaylarıyla bir araya geldi, projelerini dinledi.