yolsuzluk

Yolsuzluk yapanlar bizden fedakarlık bekliyorlar

Evin tüm yükü omuzlarımda ve bu şartlarda 1400 lira ile geçinmemizi bekleniyor. Kendileri en lüks otomobillere binip, yolsuzluk yaparken üstelik. Aylardır evimize et girmedi. Buna yaşamak mı denir?

O belgelerde işçi Ayşe’nin adı yok

Reza Zarrab’ın hükümet yetkililerine dağıttığı rüşvetler, Erdoğan’ın yakınlarının Man Adası’na akıttığı milyonlar...Tüm bunların yanında sömürünün en ağırını yaşayan işçi kadınlar...

Yolsuzluğun olmadığı bir yönetim mümkün mü? Evet, tabii ki!

Seçilmiş temsilcilere maddi manevi bir takım ayrıcalıklar tanınmadığı, çeşit çeşit payelerin verilmediği, toplumun efendileri haline dönüşmedikleri bir yaşam mümkün!

Ömür boyu çalışsam göremeyeceğim paradan 3-5 lira gibi bahsediyorlar

Ülke Reza Zarrab’ın hükümet yetkililerine dağıttığı rüşvetler ve Erdoğan’ın yakınlarının vergi cenneti Man Adası’na akıttığı milyonlarla çalkalanırken Tuzluçayırlı kadınlar bu yolsuzluğa ne diyor?

Müjdeyi bir de taşeron işçisi kadına sorun

İstanbul Üniversitesinde temizlik işçisi bir kadın kadro vaadinin yine seçimleri hedef aldığını söylüyor. Birçok kriter getirileceğini anlatan kadın işçi “Birlik olmak zorundayız” diyor.

Öfkenin, hakikati ortaya çıkaracak bir müdahaleye ihtiyacı var

Yuttukları, dağıttıkları, cebe indirdikleri her bir kuruşta bu kadınların, bu gençlerin, bu bebeklerin, bu babaların canının hakkı olduğunu düşünün...

Sırtlanacağımız tek şey özlemini duyduğumuz dünya olacak

Cumhurbaşkanı “2019’u kadınlar sırtlayacak” diyor. Sırtlayacağımız, kurmak için omuz vereceğimiz bir dünya var elbette. Ama“mahdumlar” gemileri daha rahat yüzdürsün diye değil.