Seçim 2023

Zülal Tütüncü

Zülal Tütüncü’yü öldüren sanığa müebbet verildi

Bornova’da öldürülen Zülal Tütüncü davasının karar duruşmasında sanığa müebbet verildi. Aile cezayı az bularak mahkemeye tepki gösterdi.

Zülal Tütüncü davasında savcı müebbet hapis istedi

Zülal’i öldüren Günhan Öztürk'ün 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, savcı kasten öldürmeden müebbet hapis cezası istemiyle mütalaa verdi.

Zülal Tütüncü’yü öldüren erkek akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia etti

Ege Üniversitesi Öğrencisi Zülal Tütüncü’nün öldürülmesi davasının 1. duruşması görüldü. Sanık olay günü alkolü olduğu için yaşananları hatırlamadığını idda etti, ‘Yeni tanıştık’ dedi.

Zülal’in davası emsal olsun

Öldürülen Zülal Tütüncü’nün arkadaşları ‘Davanın takipçisi olacağız, çıkacak kararın tüm kadın cinayetlerine emsal olmasını umut ediyoruz ve adalete olan güvenimizin boşa çıkmamasını istiyoruz’ diyor.

Arkadaşları Zülal için eylem yaptı: Artık tahammülümüz yok!

Ege Üniversitesi öğrencileri ve kadın örgütleri, öldürülen Zülal Tütüncü için eylem yaptı. Kadın cinayetlerine tepki gösteren kadınlar ‘Bir arkadaşımızın daha ölümüne tahammülümüz yok’ dedi.

Zülal için sokaktayız!

Vahşice katledilen Zülal Tütüncü için, arkadaşlarının ve kadın örgütlerinin çağrısıyla bu akşam 18.00’da Bornova Küçükpark Meydan’da bir araya gelinecek.

Zülal’in arkadaşları tepkili; Medya cinayetleri meşrulaştırıyor

Ege Üniversitesi öğrencileri, arkadaşları Zülal Tütüncü’nün katledilmesi hakkında çıkan haberlerin cinayeti meşrulaştırdığını söyleyerek tepki gösterdi. Arkadaşları bugün üniversitede anma yapacak.