AJANDA

GÜNÜN ÇAĞRISI: Katledilen Zeynep Şenpınar’ın davasına kadınlardan çağrı

Boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından katledilen Zeynep Şenpınar davası bugün başlıyor. Dava öncesi kadınlar saat 12’de Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda bir araya gelecek.

Elif Aydın davasına çağrı: Elif Aydın için adalet istiyoruz!

Boşanma aşamasındaki erkek tarafından katledilen Elif Aydın için adalet isteyen Bursa Kadın Platformundan davaya çağrı: 'İstanbul Sözleşmesi ve 6284 uygulansaydı Elif Aydın aramızda olacaktı.'

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Kadının Toplumsal Evrimi

İkitelli Bilim ve Sanat Atölyesi, Ekmek ve Gül Dergisi Editörü Şengül Karadağ ile kadınların toplumsal evrimine dair sorular soruyor, kadınları bu sorulara birlikte cevap aramaya çağırıyor.

Eskişehirli kadınlar haklarından ve hayatlarından vazgeçmemek için buluşuyor

Eskişehirli kadınlar, kadınların haklarına yönelik saldırılara karşı sessiz kalmıyor. Kadınlar yapacakları açıklamayla Eşitlik İçin Kadın Platformunun Eskişehir kampanyasının startını verecek.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Hafize Kurban için adalet

Denizli’de eşi Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’ın yargılandığı dava görülecek. Davanın karar duruşması olması beklenirken Denizli Ekmek ve Gül Grubu tüm kadınları davaya destek olmaya çağırdı.

İstanbul Sözleşmesi hakkında yalanlar ve gerçekler

İstanbul Sözleşmesi tartışmaları ve Sözleşmeye dönük karalamalar sürerken, Şişli Ekmek ve Gül Grubu İstanbul Sözleşmesi’yle yalanları ve gerçekleri konuşuyor.

Kocaeli İstanbul Sözleşmesi İnisiyatifi kadınları foruma davet ediyor

Kocaeli İstanbul Sözleşmesi İnisiyatifi, İstanbul Sözleşmesi’nin doğru bir şekilde anlaşılması ve uygulanması talebiyle 29 Ağustos Cumartesi günü düzenlediği forumla kadınlarla yan yana gelecek.

Eskişehirli kadınlar ‘kadın zinciri’ kuruyor

İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmek istenmesine karşı ülkenin dört yanında tepkiler sürüyor. Eskişehir Demokratik Kadın Platformu kadınları ‘kadın zincirine’ çağırıyor.

‘İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz’ demek için her gün sokaklardayız

Haklarımızdan Vazgeçmiyoruz; İstanbul Sözleşmesini Uygula Kampanya Grubundan çağrı: İstanbulSözleşmesindenVazgeçmiyoruz demek için tüm hafta nöbetteyiz! Sen de gel…

Antalya’da kadınlar ‘çocuk istismarının affı olmaz’ diyecek

Antalya Kadın Platformunun çağrısıyla kadınlar meclise getirileceği öngörülen ‘Çocuk istismarına evlilikle af’ düzenlemesine karşı 12 Ağustos Çarşamba günü sokağa çıkıyor.

5 Ağustos’ta kadınlar sokakta!

Kadınlar, eşitlik haklarının güvenceye alınması ve şiddete karşı korunması için önemli bir uluslararası belge olan İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmek istenmesine karşı sokağa çıkıyor.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Günyüzü Kuş Sergisi

Yalıçapkını, Sığırcık, Serçe, Taklacı, Anka ve 365 güne sığan daha nicesi bu pazar omzunuza konmak, sohbet etmek, keyifle paylaşmak için kanatlanacak.

Hafize Kurban davası 23 Temmuz’da görülecek

2019 yılı ağustos ayından boşanma aşamasında olduğu Uğur Kurban tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın cinayet davasında yarın görülecek duruşmanın karar duruşması olması bekleniyor.

İstanbul Sözleşmesi'ne saldırı karşısında haklarımız ve hayatlarımız için buluşuyoruz!

İstanbul Sözleşmesine dönük saldırılara karşı sözümüzü birleştirmek, hayatlarımıza birlikte sahip çıkmak için 26 Temmuz Pazar İstanbul ve Ankara'da buluşalım.

Kadınlar ‘Rabia Naz’a ne oldu?’ diye soracak

Şüpheli şekilde ölen Rabia Naz’ın dosyasının kapatılması üzerine Giresun Kadın Platformu karara tepki göstermek için sokağa çıkacak.

TCK 103 Kadın Platformundan çocuk istismarına karşı il il eylem çağrısı

TCK 103 Kadın Platform, yarın pek çok il için eylem çağrısı yaparken ‘Çocuk cinsel istismarı faillerine af girişimlerinden, İstanbul Sözleşmesi’ni ve 6284’ü karalamaktan vazgeçin’ dedi.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Hafize Kurban için adalet!

2019 yılı ağustos ayından boşanma aşamasında olduğu Uğur Kurban tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın cinayet davasında karar duruşması yarın. Kadınlara çağrı yapan abla Hacer Balık adalet istiyor.

İzmir Kadın Platformu kadın aktivistlere yönelik operasyonlara karşı açıklama yapacak

İzmir Kadın Platformu ‘Kadın mücadelesi engellenemez’ diyerek kadın aktivistlere dönük gözaltı ve tutuklamalara karşı açıklama yapacak.

Çocuklarını istismar eden M.A.K’nin yargılandığı dava görülecek

Adana’da, eşine açtığı boşanma davası sırasında çocuklarının babaları tarafından istismar edildiğini öğrenen B.K’nin, baba M.A.K’ye açtığı davanın üçüncü duruşması yarın görülecek.

Merve Kotan davası 18 Haziran’da görülecek

Aydın’da kendisinden ayrılmak isteyen Merve Kotan’ı öldüren Muhammet Gürsoy yargılanmasına devam ediliyor.