AJANDA

Eskişehirli kadınlar ‘kadın zinciri’ kuruyor

İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmek istenmesine karşı ülkenin dört yanında tepkiler sürüyor. Eskişehir Demokratik Kadın Platformu kadınları ‘kadın zincirine’ çağırıyor.

‘İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz’ demek için her gün sokaklardayız

Haklarımızdan Vazgeçmiyoruz; İstanbul Sözleşmesini Uygula Kampanya Grubundan çağrı: İstanbulSözleşmesindenVazgeçmiyoruz demek için tüm hafta nöbetteyiz! Sen de gel…

Antalya’da kadınlar ‘çocuk istismarının affı olmaz’ diyecek

Antalya Kadın Platformunun çağrısıyla kadınlar meclise getirileceği öngörülen ‘Çocuk istismarına evlilikle af’ düzenlemesine karşı 12 Ağustos Çarşamba günü sokağa çıkıyor.

5 Ağustos’ta kadınlar sokakta!

Kadınlar, eşitlik haklarının güvenceye alınması ve şiddete karşı korunması için önemli bir uluslararası belge olan İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmek istenmesine karşı sokağa çıkıyor.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Günyüzü Kuş Sergisi

Yalıçapkını, Sığırcık, Serçe, Taklacı, Anka ve 365 güne sığan daha nicesi bu pazar omzunuza konmak, sohbet etmek, keyifle paylaşmak için kanatlanacak.

Hafize Kurban davası 23 Temmuz’da görülecek

2019 yılı ağustos ayından boşanma aşamasında olduğu Uğur Kurban tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın cinayet davasında yarın görülecek duruşmanın karar duruşması olması bekleniyor.

İstanbul Sözleşmesi'ne saldırı karşısında haklarımız ve hayatlarımız için buluşuyoruz!

İstanbul Sözleşmesine dönük saldırılara karşı sözümüzü birleştirmek, hayatlarımıza birlikte sahip çıkmak için 26 Temmuz Pazar İstanbul ve Ankara'da buluşalım.

Kadınlar ‘Rabia Naz’a ne oldu?’ diye soracak

Şüpheli şekilde ölen Rabia Naz’ın dosyasının kapatılması üzerine Giresun Kadın Platformu karara tepki göstermek için sokağa çıkacak.

TCK 103 Kadın Platformundan çocuk istismarına karşı il il eylem çağrısı

TCK 103 Kadın Platform, yarın pek çok il için eylem çağrısı yaparken ‘Çocuk cinsel istismarı faillerine af girişimlerinden, İstanbul Sözleşmesi’ni ve 6284’ü karalamaktan vazgeçin’ dedi.

GÜNÜN ÇAĞRISI: Hafize Kurban için adalet!

2019 yılı ağustos ayından boşanma aşamasında olduğu Uğur Kurban tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın cinayet davasında karar duruşması yarın. Kadınlara çağrı yapan abla Hacer Balık adalet istiyor.

İzmir Kadın Platformu kadın aktivistlere yönelik operasyonlara karşı açıklama yapacak

İzmir Kadın Platformu ‘Kadın mücadelesi engellenemez’ diyerek kadın aktivistlere dönük gözaltı ve tutuklamalara karşı açıklama yapacak.

Çocuklarını istismar eden M.A.K’nin yargılandığı dava görülecek

Adana’da, eşine açtığı boşanma davası sırasında çocuklarının babaları tarafından istismar edildiğini öğrenen B.K’nin, baba M.A.K’ye açtığı davanın üçüncü duruşması yarın görülecek.

Merve Kotan davası 18 Haziran’da görülecek

Aydın’da kendisinden ayrılmak isteyen Merve Kotan’ı öldüren Muhammet Gürsoy yargılanmasına devam ediliyor.

‘Ayşe Tuba Arslan davasında buluşalım’

Eskişehir’de 23 kez şikayetçi olduğu halde önlem alınmadığı için öldürülen Ayşe Tuba Arslan davasının duruşması 19 Haziran Cuma günü yapılacak.

Eski eşi tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan F.T’nin ikinci duruşması yarın

Boşandığı R.I. tarafından bıçaklı saldırıya maruz kalan, F.T’nin duruşması yarın Ankara Adliyesi 1. Ağır Ceza mahkemesinde görülecek.

Denizli Ekmek ve Gül Grubu Hafize Kurban davasına çağrı

Ayrılmak istediği erkek tarafından katledilen Hafize Kurban cinayetinin yarın görülecek davası için çağrı yapan Denizli Ekmek ve Gül Grubu ‘Adalet istiyoruz’ diyor.

18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 12-22 Haziran’da online

Salgın nedeniyle ertelenen 18. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 12-22 Haziran tarihleri arasında ‘Hak Odaklı Sinema’ temasıyla online olarak yapılacak.

GÜNÜN ETKİNLİĞİ: Madencilik Sektöründe Kadın Emeği

TMMOB Maden İstanbul Şubesinin düzenlediği çevrimiçi seminerde bu hafta Madencilik Sektöründe Kadın Emeği konusu işleniyor.

23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali izleyiciyle online buluşuyor

Uçan Süpürge Vakfı, bu yıl 23’üncüsünü organize ettiği Uluslararası Kadın Filmleri Festivalini koronavirüs dolayısıyla online olarak gerçekleştirilecek. Festival 2 ve 17 Mayıs tarihleri arasında.

Denizli Ekmek ve Gül Kadın Grubu Hafize Kurban davasına çağrı

Boşanmak aşamasındaki eşi tarafından katledilen Hafize Kurban’ın cinayeti davasının 4. duruşması 13 Mart'ta.