Katilden 'Atalay Filiz' savunması
Songül Erçil'i vahşice katleden Fatih Karaman daha önce 'Milli duygularıma hakaret ettiği için öldürdüm' demişti. Şimdi de cinsel saldırı iddiasına karşı 'Öyle olsa Atalay Filiz gibi kaçardım' dedi.

Fatih Karaman tarafından ‘milli duygularıma hakaret etti’ diyerek öldürülen Songül Erçil cinayeti davası görüldü. Davada sanıktan yine skandal bir savunma geldi. Songül Erçil’i cinsel saldırıda bulunmak için öldürdüğünü kabul etmeyen Fatih Karaman en az 3 cinayetin sorumlusu olan ve 3 yıl boyunca yakalanamayan Atalay Filiz’i örnek gösterdi. Karaman “Öyle bir niyetim olsa Atalay Filiz gibi kaçardım” dedi.

KATİLDEN YİNE ‘MİLLİ DUYDULARIMA HAKARET ETTİ’ SAVUNMASI
Geçtiğimiz yıl 27 yaşındaki Songül Erçil’in vücut uzuvları çöp arıtma ve ayrıştırma tesislerinde çıkmış, araştırmalar sonucu Fatih Karaman’ın Erçil’i vahşice öldürüp parçalara ayırdığı ortaya çıkmıştı. İlk ifadesinde “milletime hakaret etti” savunması yapan Karaman’ın yargılandığı dava görüldü. Sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Cinsel saldırı suçunu kabul etmeyen Karaman’ın mahkemedeki ifadesi de skandal oldu. “Ben askerliğimi Hakkari Çukurca’da yaptım. Milletime dil uzatıldığında hemen cevabını veririm. Olay günü televizyonda şehit haberleri geçmeye başladı. ‘Allah rahmet, eylesin kalanlara Allah yardım etsin’ diye dua ettim. Bu sırada Songül, küfür ederek ‘boşuna mücadele ediyorsunuz’ dedi. Ben buna tepki gösterince tartışmaya başladık” diye ifade veren Fatih Kahraman, cinayeti gerçekleştirdikten sonra da içkisini içmeye devam ettiğini daha sonra da Songül Erçil’i parçalara ayırdığını söyledi.

CEZA İNDİRİMİ YOK
Songül Erçil’in ağabeyi Oğuzhan Erçil de “Kız kardeşim çok iyi, saf temiz bir insandı. Bu adam kardeşime tecavüz edip, olay anlaşılmasın diye parçalara ayırdı” dedi. İfadeler sonrası mütalaasını veren savcı, Karaman’ın cinsel saldırıda bulunmaya çalıştığını, genç kadının direnmesi sonucu duyduğu öfke nedeniyle cinayeti işlediğini söyledi. Son sözü sorulan Karaman ise cinsel saldırı suçuna karşı “Söyledikleri kanıma dokunduğu için böyle hareket ettim. Farklı bir niyetim olsaydı Atalay Filiz gibi başkalarını da öldürüp kaçabilirdim” dedi. Mahkeme heyeti, Fatih Karaman’ı canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Katil Fatih Kahraman hakkında herhangi bir ceza indirimi uygulamadı.

İlgili haberler
Şiddete uğradığınızda neler yapabilirsiniz?

Şiddete uğrama ihtimaliniz varsa ya da şiddet dolu hayatınızı değiştirmek istersiniz ihtiyacınız ola...

Taksilerin sağ camına dikkatli bakın

Artık taksilerin camında 'Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı' etiketleri olacak ve bu numaralar ücret...

Kadın cinayetinde yine bildik 'namus' savunması

Adana’nın Yüreğir ilçesinde iki kadın katledildi. Senem ve Zeliha, şiddete karşı birbirine tutunan i...


Sıradaki haber
10 dakikada 1 hafta