GÜNDEM

Kadınlar Medeni Kanun için TÜBAKKOM Çalıştayı'nda buluştu

Medeni Kanun Çalıştayına katılan siyasi parti temsilcileri, kitle örgütleri, akademisyenler ve 39 barodan avukatlar Medeni Kanun’a yönelik planlanan değişiklikleri masaya yatırdı.

CHP’nin Mamak adayı Gündüz'ün göçmen çocuklara ayrımcı sözleri tepki çekti

CHP’nin Mamak Belediye Başkan adayı Veli Gündüz Şahin, yerel seçim çalışması sırasında sokakta karşılaştığı göçmen çocuklara ayrımcı ve ırkçı sözler sarfetti.

Bir yılda 10 bin 400 kız çocuğu evlendirildi

TÜİK'in dün açıkladığı 2023 yılı evlenme ve boşanma istatistiklerinde çocuk yaşta evliliklere dair veriler dikkat çekti.

Adana Kadın Platformu: Kadınların haklarının garantisi Medeni Yasa’ya sahip çıkalım

Adana Kadın Platformu, hedefe alınan Medeni Kanun'a dair açıklama yaptı: Kadınların beşikten mezara haklarının garantisi Medeni Yasa’ya sahip çıkalım.

MEB ‘Zengin aileler bir öğün yemek istemiyor’ dedi kadınlar tepki gösterdi: Çocukların açlığı görmezden gelinemez

Bir öğün ücretsiz yemek davasında MEB, yemekleri depolayamayacaklarına ve yüksek gelirli ailelerin okullarda ücretsiz yemek istemediğine dair savunma verdi.

Gülsuyulu kadınların talebi: Sağlıklı ulaşım, yeterli sayıda hat

Kadınlar, 8 Mart'a giderken Gülsuyu Gülensu Kadın Dayanışma Evi Derneğinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

DEVA Partili Esen: 'Çocuklara okullarda öğün desteği için açılan davanın destekçisiyiz'

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Elif Esen, 'Türkiye’de 7 milyon çocuğun yoksulluk çekiyor, tüm çocuklarımızın karnı tok sırtı pek olana dek bu işin peşini bırakmayacağız' dedi.

MESEM bu kez taciz iddiası ile gündemde: İki kız çocuğunun istismarı Meclise taşındı

EMEP Milletvekili İskender Bayhan iş cinayetleri ve sömürü koşullarıyla gündemde olan MESEM'e kayıtlı iki kız öğrencinin Sertrans Lojistik ve Mercedes'te yaşadığı istismarı Meclis gündemine taşıdı.

Kocaeli'de kadınlar 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek için bir aradaydı

Kadınlar, Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği’nin yaptığı çağrı ile 'okullarda bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek' talebi için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Adana'da okul önünde velilerden 'Bir Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek' talebine destek

Adana Kadın Platformu, Ankara'da görülecek bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek davası için basın açıklaması düzenledi.

Denizli'de 1 öğün ücretsiz sağlıklı yemek için 3 kurumdan ortak açıklama

KESK Denizli Şubeler Platformu, Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) Denizli Şubesi ve Denizli Ekmek ve Gül Grubu ortak çağrısı ile Candoğan Parkında bir öğün ücretsiz yemek için basın açıklaması yapıldı

İzmir'de kadınlar Bir Öğün Ücretsiz Yemek için buluştu: Çocuklarımızın hakkı olanı istiyoruz!

Ekmek ve Gül, BORKAD, BEKEV, ÖV-DER, okullarda 1 Öğün Ücretsiz Sağlıklı Yemek kampanyasına sahip çıktığını duyurdu.

Bornova’da ÇEDES’e karşı platform kuruldu | Gerici kuşatmalarına karşı mücadeleyi yükselteceğiz

İzmir Bornova'da ÇEDES'e karşı Bornova Laik Eğitim Demokratik Yaşam Platformu kuruldu. Platformun gerçekleştirdiği ilk açıklamada 'bu gerici kuşatmayı dağıtana kadar bir adım geri atmayacağız' denildi

Çocuklar için bir öğün yemek davasına MEB'in savunması: ‘Üst düzey gelirli aileler çocuklara yemek verilmesini istemiyor!’

'Bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek' davasında MEB'in hukuk müşaviri, 'Bir öğün ücretsiz yemeğin verilmesi için yemekleri nerede depolayacağız?' diyerek MEB'i savundu.

Kadınlar bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek için sokakta!

Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneğinin MEB'e karşı açtığı okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek davasının ilk duruşması görüldü. Duruşma günü, kadınlar farklı illerde yan yana geldi

Ankara'da kadınlar okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek davası için buluştu

MEB'e karşı, okullarda bir öğün ücretsiz, sağlıklı yemek hakkı için açılan davanın ilk duruşması bugün görüldü. Kadınlar, Duruşmanın görüldüğü Ankara 3. İdare Mahkemesinde basın açıklaması yaptı.

Sadece beslenme hakkı değil, çocukların esenliği için 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek

'Bence karar vericilerin yapması gerekenler çok net, raporlar da ortada. Bizim yapmamız gereken ise çocukların bu haklarının hayata geçmesi için istikrarlı savunuculuk ve dayanışmadır.'

Evli olduğu erkeğin kendisini öldüreceğini ihbar eden kadın 1 haftadır kayıp

112'yi arayarak evli olduğu erkeğin kendisine şiddet uyguladığını ve kendisini öldüreceğini ihbar eden Leyla Demir, 1 haftadır kayıp. Şüpheli S.D. ise sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı.

Özgecan'ın şüpheli ölümünde 'mermi' ile tehdit iddiası

Özgecan Usta’nın terastan düşerek ölümüyle ilgili Bartu Can Akkışla’nın yargılandığı davada, baba Kenan Usta, evde bir tane mermi bulunduğunu, sanığın kızını bu mermi ile tehdit ettiğini öne sürdü.

Hakkını hukuk yoluyla arayabilirsin ama paran varsa

Adalet hizmetlerinden yararlanmanın yüksek maliyetlere ulaşması, ekonomik anlamda güçsüz ya da elverişsiz durumda bulunan bireyler bakımından hak arama hürriyetinin kısıtlanması sonucunu doğuruyor