GÜNDEM

Kadın gazetecilere yönelik en çok şiddet Türkiye, Gürcistan ve Belarus'ta gerçekleşti

Temmuz ayında; 61 kadın gazeteci şiddete, tehdide veya tacize maruz kaldı. En çok vaka kaydedilen üç ülke Türkiye, Gürcistan ve Belarus oldu.

Tecavüz girişiminde bulunan İ.B. hakkında 13 yıl hapis istendi

Yanında çalışan göçmen kadına tecavüz girişiminde bulunan ve kadın dayanışmasıyla engellenen diş hekimi İ.B. hakkında 13 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Van Kadın Platformu: Katledilmek kaderimiz değil!

Azra Gülendam Haytaoğlu ve Emine Gökkız cinayetine tepki gösteren Van Kadın Platformu, ‘Bu yaşananlar bizim kaderimiz değil’ dedi.

Mersin Kadın Platformu: Katledilen kadınlar isyanımızdır

Pozcu Platinum önünde basın açıklaması yapan Mersin Kadın Platformu, kadın katillerinin en ağır cezayı almasını istedi.

Kocaeli: İstanbul Sözleşmesi’ni tartışmaya açanlar cinayetlerin suç ortağı!

Kocaeli Kadın Platformu ve Kocaeli İstanbul Sözleşmesi İnisiyatifi, Azra Gülendam Haytaoğlu’nun katledilmesini protesto etti.

Beşiktaş Kadın Dayanışması: 1 Temmuz’un isyanıyla Azra ve Emine için sokaktayız!

Beşiktaş Kadın Dayanışması, katledilen Azra ve Emine için Beşiktaş sokaklarından, ‘Hayatlarımız için isyandayız, katilleri koruyanlara karşı isyandayız’ sözleri ile haykırdı.

Samsunlu kadınlar: Katiller aramızda!

Katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu ve Emine Gökkız için açıklama yapan Samsun Kadın Dayanışması, ‘Katilleri cesaretlendirenler de en az failler kadar katildir’dedi.

Diyarbakırlı kadınlar: Yaşamak ve yaşatmak mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz

Dicle Amed Kadın Platformu: Yaşamak ve yaşatma mücadelesinden asla vazgeçmeyecek, kadın mücadelesini her gün biraz daha büyüterek alanlarda durmaya devam edeceğiz’

Mardin: Kadın katilleri en ağır cezayı alsın

TMMOB Mardin İl Koordinasyon Kurulu ve Şahmaran Kadın Platformu yaptığı açıklamayla, kadın katillerinin en ağır cezayı almasını ve İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden yürürlüğe koyulmasını istedi.

Ankara’da katledilen Azra ve Emine için yapılan eyleme polis saldırısı

Ankara’da katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu ve Emine Gökkız için eylem yapmak isteyen kadınlara polis saldırdı, 11 kadın darbedilerek gözaltına alındı.

Dersimli kadınlar: Şengal'den Antalya'ya katledilen kadınlar isyanımız!

Dersim Kadın Platformu, Şengal'de IŞİD saldırısında binlerce Êzidî’nin katledilmesinin 7. yıl dönümü ve artan kadın cinayetleri dolayısıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.

Temmuz ayında 20 kadın katledildi

Temmuz ayı verilerini paylaşan KCDP’nin raporuna göre, 20 kadın katledildi, 12 kadın şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.

Kayıp Emine öğretmenin cansız bedeni bulundu

Maraş’ta, cumartesi gününden beri kayıp olarak aranan öğretmen Emine Gökkız’ın, ormanlık alanda cansız bedenine ulaşıldı.

Sıla Yılmaz’dan dün sabahtan beri haber alınamıyor

Antalya’nın Kepez ilçesinde 18 yaşındaki Sıla Yılmaz isimli genç kadından dünden bu yana haber alınamıyor.

16 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan erkeğe iyi hal indirimi!

Evli olduğu kadının 16 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarda bulunan Engin O., iyi hal indirimiyle 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, gruptaki son maçında Rusya'yı 3-2 mağlup etti

A Milli Kadın Voleybol Takımı, B Grubu'ndaki son maçında Rusya Olimpiyat Komitesi'ni 3-2 mağlup ederek gruptan çıktı.

5 gündür haber alınamayan Azra Haytaoğlu cinsel saldırıya uğrayarak katledilmiş

Antalya’da 5 gündür haber alınamayan üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu, cinsel saldırı sonucu öldürülmüş olarak bulundu.

Eski eşinin şiddeti sonrası hastanelik olduğu halde şikayeti alınmayan Avcı: 'Devlet kadını korumuyor!'

Yaşadığı yerde gizlilik kararı olmasına rağmen kendisini bulan B.E. tarafından saatlerce şiddet uygulanan Serap Avcı, kendisinin ve çocuğunun güvenliğinin sağlanmasını istiyor.

Düşmanlığa engel olup kız kardeşlik bağını örmek için

Kız kardeşlik diyoruz ya biz aramızdakine; nefretin, düşmanlığın olmadığı dayanışmanın hüküm sürdüğü bir şey bu. O nedenle ırkçılığa karşı mücadele daha da omuz vermemiz gereken şey.

Yeşil sahadaki kadınlardan yeşil cübbelilere cevap

Halı saha maçlarımızı ilk yapmaya başladığımızda sürekliliği sağlayamayacağımızı düşünenlere, yıllardır halı sahada yükselttiğimiz gücümüzle, saygı göstermeyi öğrettik.