GÜNDEM

Tacizci teşhir ettikleri için işten atılan işçilere tazminat ödenecek

AYM, çalıştığı işyerinde yaşanan tacizi teşhir eden bildirler dağıttığı için işten çıkarılan işçilerin başvurusunda ifade özgürlüğü hakkının ihlal edildiğine karar verdi.

EMEP Milletvekili Sevda Karaca Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde kadınlarla bir araya geldi

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde kadınlarla bir araya gelen EMEP Milletvekili Sevda Karaca, katılımcılarla bir öğün ücretsiz sağlık yemek kampanyası, iş kazaları ve yoksulluğu konuştu.

Gezi Davasında tahliye olan Mücella Yapıcı: Ben burada canlarımı bıraktım

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Gezi davasında, Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Utku'ya verilen cezaları onadı. Mücella Yapıcı adli kontrol şartıyla tahliye oldu.

Sevda Karaca: 'TÜGVA'ya ayrılan bütçeyle yeni okul yolu da yapılır, öğrencilere ücretsiz yemek de sağlanır.'

EMEP Milletvekili Sevda Karaca, TELE1'de katıldığı canlı yayında, Gaziantep'te öğrencilerin okul yolu çilesine dair konuştu.

Velilerin birliği dini dayatmayı püskürttü

Eğitimde gerici dayatmalar artarken İstanbul’da bir ortaokulda çocuklarına ‘seçmeli ders’ adı altında din dersi dayatılmasına veliler karşı çıkınca dayatma püskürtüldü.

İktidarın yeni yüzyıl vizyonu: ‘Kadını perde arkasına sakla, hakkını gasbet’

Devletin görevlerini kadının üstüne yıkarak sorumluluktan kaçan, muhalif sesleri bastırmaya çalışan iktidar yaptığı çalıştaylarla ‘Bu daha başlangıç’ sinyalini de veriyor.

MEB çocukların beslenmesinden kestiği parayı, TÜGVA'nın yaz okuluna veriyor

İktidara yakınlığı ile bilinen Türkiye Gençlik Vakfı'nın düzenlediği "yaz okulları" için MEB 135 okul tahsis ederek, TÜGVA için açılan okulların giderlerini kendi bütçesinden karşıladı.

CHP’li İlgezdi: İsraf saraya var, temel ihtiyaç çocuklarımıza yok

CHP’li Gamze Akkuş İlgezdi okul öncesinde ücretsiz yemeğin kaldırılmasına tepki göstererek; “Çocuklarımıza 1 öğün ücretsiz yemek verince mi batacak bu devlet" dedi.

Tuğba Dursun’u öldüren Burhan Dursun’a ağırlaştırılmış müebbet verildi

Sanık, indirim istese de mahkeme heyeti verdiği kararda “Eşi Kasten Öldürme” suçundan indirim olmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Okul gıdası logosuna dair tebliğin uygulanması 2026'ya ertelendi

Okullarda satılan gıda ürünlerinde "okul gıdası" logosu bulundurulmasına ilişkin tebliğin bazı maddelerinin uygulanma zorunluluğu 2026'ya ertelendi.

Maltepe’de kadınlar ücretsiz, sağlıklı yemek için broşürleriyle okul önlerinde

Maltepe Ekmek ve Gül Grubu üyesi kadınlar okul önlerinde ‘Okullarda 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek’ kampanyamıza dair velilerle görüştü, broşür dağıttı, imza kampanyası için çağrı yaptı.

Pınar Damar öldürülmeden önce cinsel saldırıya uğramış

Kayıp olarak aranırken Bağcılar’da cansız bedeni bulunan Pınar Damar’ın ölümüyle ilgili kuzenin eşi M.A. tutuklanmıştı. ATK’den gelen rapora göre Pınar ölmeden önce cinsel saldırıya maruz kalmış.

Eyüpsultan'da tehdide karşı barikat kuran kadın: Umutlarım tükenmek üzere

İstanbul Eyüp'te eski dini nikahlı eşine şiddet uygulayan ve sürekli tehdit eden Ahmet Çelik'in tutuklanması ya da elektronik kelepçe takılması talebini mahkeme reddetti.

Vaaz veren imam düğün davetiyesine kadınların isminin yazılmasını hedef aldı

İmam Abdurrahman Büyükkörükçü bir vaazda yaptığı konuşmada düğün davetiyesinde kadın ismine ‘Ne lüzum var’ diyerek cinsiyet eşitliğini hedef aldı.

Adana’dan bir veli: En önemli sorunumuz beslenme

Adana’da sohbet ettiğimiz bir veli: Çocuklarımızı anaokulunda okutmak bu kadar zorken ilkokulda, ortaokulda ne yapacağımızı şimdiden kara kara düşünüyoruz.

Ankara'da anestezi doktoru hastasına cinsel saldırıda bulundu

Geçtiğimiz sene de başka bir hastayı taciz eden ve 16 ay tutuklu kalan anestezi doktoru İsa Özüm K., anestezi etkisindeki hastaya cinsel saldırıda bulundu.

Bir istismar ile başka bir istismarı aklama çabası| Yeni Şafak yine bildiğimiz gibi

Evrensel gazetesi Medya Sayfası Editörü Gözde Tüzer, Yeni Şafak gazetesinin yaptığı haberle Hiranur Vakfında yaşanan istismarı aklamaya çalışmasını yazdı.

TÜBAKKOM aile çalıştaylarına dair açıklama yaptı: 'Barolar çağrılmadı'

TÜBAKKOM: 'Bir gecede, hukuka aykırı şekilde İstanbul Sözleşmesi'nden imza çeken siyasi irade, kadınların emek emek kazandığı medeni hakları üzerinde sessiz sedasız değişiklik yapmaya hazırlanıyor.'

‘Bize 3 çocuk diyorlardı, şimdi çocukların karnı doymuyor’

Eskişehir’de ‘Okullarda 1 öğün ücretsiz, sağlıklı yemek’ kampanyasını konuştuğumuz kadınların pek çoğu çocuklarının karnının doymadığını anlatıyor.

Savaş karşıtı aktivist Anastasiia erkek arkadaşı tarafından öldürüldü

Rus savaş karşıtı aktivisti Anastasiia Emelianova, yaşadığı evde erkek arkadaşı tarafından katledildi. Anastasiia'nın arkadaşları, onun öldüğünü ölümünden dört gün sonra öğrenebildi.