GÜNDEM

Eskişehir’de bazı anaokullarında ücretsiz yemek için ücret istediler

MEB okul öncesinde ücretsiz yemeğe geçildiğini açıklasa da Eskişehir’deki velilerden dönemlik para istendi. Üstelik ‘Ya soğuk simit ya sıcak yemek’ gibi duygu sömürüsü ifadeleriyle.

Fethiye’de kitle örgütlerinden açıklama: Beslenme hakkı çocuğun insan hakkıdır

Fethiye’de kadın örgütleri, ‘Beslenme çocuğun insan hakkıdır’ diyerek, okullarda bir öğün ücretsiz ve sağlıklı yemek talep etti.

Bursa Kadın Platformu: Çalışırken öldüremediklerini sokakta öldürmeye çalışıyorlar

Barutçu Tekstil’de sendikalaştıkları için işten atılan ve direnişte olan işçilerin bulunduğu yere amonyak dolu tankları ağzı açık şekilde bırakılması protesto edildi.

H.K.G. davası| İktidar göz önünde bir yargılama istemiyor

Kamuoyu baskısı olmadan, haberlere konu olmadan yapılacak bir yargılamada amaçlanan yargılamanın gözlerden uzak bir şekilde yapılması ve dosyanın unutturulmak istenmesidir.

Zehirlenmek istenen işçi kadınlar Barutçu patronu hakkında suç duyurusunda bulundu

Barutçu Tekstil’de sendikalaştıkları için işten atılan ve direnişte olan işçilerin bulunduğu yere patronun amonyak dolu tankları ağzı açık şekilde bırakmasına karşı suç duyurusunda bulunuldu.

Eyüp Devlet Hastanesi yemekhanesinde işçiyi atıp öğrenciyi sömürüyorlar

Eyüp Devlet Hastanesi yemekhanesinde işten atılan işçilerin boşluğunu MESEM projesi kapsamındaki öğrencilerle doldurdular. Sendikalar, işten atmaların ve öğrenci sömürüsünün son bulmasını istedi.

Barutçu Tekstil patronu direnişçi işçileri amonyak kokusuna boğdu

Barutçu Tekstil’de sendikalaştıkları için işten atılan Öz İplik-İş üyesi 9 kadın işçinin fabrika önünde başlattığı direniş sürerken patron, ağzı açık asit tanklarını işçilerin direniş alanına bıraktı.

Mutabakat metninde kadınlar ‘restorasyon süsü’ mü?

Sevda Karaca, altılı masanın 'Ortak Politikalar Mutabakat Metni'ni değerlendirdi.

Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu üçüncü toplantısında neler konuşuldu?

Meclis'te kurulan Çocuk İstismarının Araştırılması Komisyonu geçtiğimiz hafta çarşamba günü yaptığı toplantıda Aile ve Sosyal Hizmetler ve Adalet Bakanlığından uzmanları dinledi.

Hiranur Vakfı davasına karartma| İstismar davası halktan gizleniyor

Hiranur Vakfı'nın istismar davasının ilk duruşması bugün görüldü. Mahkeme avukatların katılımı reddetti.

Bakanlıktan H.K.G'ye istismar davasına yayın yasağı talebi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yarın başlayacak duruşmanın kapalı yapılmasını ve yayın yasağı kararı alınmasını talep etti.

Sağlık-İş İzmir Şubesinden okul çağındaki çocuklarda sağlıklı beslenme söyleşisi

Sağlık-İş'in “Okul çağındaki çocuklarda sağlıklı beslenme” konulu söyleşisinde konuşan Halk Sağlığı Uzmanı Türkan Günay çocukların üç ara öğün, üç ana öğün şeklinde beslenmesi gerektiğini söyledi.

Güvencesiz, sigortasız çalışan tekstil işçisi kadınlar: ‘Asgari ücret bile almıyoruz, ek zam hayal!’

İstanbul’da tekstil atölyelerinin yoğun olduğu Bahçelievler Zafer Mahallesi’nde sokak sokak atölyeleri gezdik, işçi kadınlarla konuştuk.

Barodan ASHM'deki istismar iddialarına ihbar: Valilik, raporları haberin ardından göndermiş

Dersim’de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde kalan çocukların kurum müdürü tarafından istismara maruz bırakılmasına dair Valilik raporunun, haberimizden sonra savcılığa iletildiği ortaya çıktı.

Uzaklaştırma kararlarına rağmen eşi tarafından silahlı saldırıya uğradı: ‘Can güvenliğim yok’

Diyarbakır’da şiddet gördüğü eşinden kaçarak İstanbul’a gelen Şehriban Bilge şikayet ve uzaklaştırma kararlarına rağmen Nurettin Bilge tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Çocuğu, kadını korumayan yargı AKP’li vekile 6284 ile kalkan oldu

Kadına yönelik şiddeti önlemek üzere çıkarılan 6284 sayılı Kanun eski AKP Milletvekili Şükrü Ayalan’a kalkan oldu.

İki ayrı istismar davası iki skandal karar: Tacize indirim, mahkumiyete istinaf engeli

Aksaray’da üvey çocuğuna istismarda bulunan kişinin cezasını istinaf ‘Delil yok’ diyerek kaldırdı. Eskişehir’de ise çocuklara istismarda bulunan okul müdürü iyi hal indirimi aldı.

Eşini öldüren katil mahkemeye çıkarılmadı

Evli olduğu Pakistan Demir’i katleden Mehmet Emin Öner’in yargılandığı davanın 2’nci duruşması görülürken, failin ‘tehlikelilik arz ettiğinden zorunlu yatış’ kararıyla duruşmaya katılması engellendi.

Yargıtay tecavüz faillerine ‘iyi hal’ indirimi ile verilen cezayı onadı

Van Geri Gönderme Merkezinde Z.N.’ye cinsel saldırıdan yargılanan güvenlik görevlilerine iyi hal indirimi uygulanarak verilen 15 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

Ara tatil hakkını savunan öğretmen ‘ahlak dışı davranış’ gerekçesiyle işten çıkarıldı

Çalıştığı kurumda ara tatil hakkı savunduğu için işten çıkarılan İrem Nur Erdem isimli öğretmeni meslektaşları, öğrencileri ve veliler yalnız bırakmadı.