GÜNDEM

Onur Yürüyüşü | Gözaltılara rağmen yüzlerce kişi Beyoğlu sokaklarında

İstanbul'da Onur Yürüyüşü öncesi polis, Cihangir'de kafelerde oturanları gözaltına aldı. AFP fotomuhabiri Bülent Kılıç da gözaltına alındı. Gözaltılara rağmen yüzlerce kişi Beyoğlu sokaklarında.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği Yaza Merhaba kahvaltısında

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği'nin düzenlediği "Yaza Merhaba" kahvaltısında kadınlar buluştu.

İşçi kadınların çocuk bakımına çare arayışı: Ya gece vardiyası ya işi bırakma ya da büyükanneye emanet!

Kreş sorunu emekçi aileler için büyük dert! Devletin çözmediği sorunu aileler çocuklarını il dışındaki babaannelere göndermek, gece vardiyasını tercih etmek gibi yöntemlerle çözmeye çalışıyor.

Sağlıkçı olma hayali, overlok makinesi hayatı: Çocuk işçi Medine

İstanbul’da İkitelli Mahallesi onlarca çocuğun bodrum katlarında çalışmak zorunda kaldığı mahallelerden biri. Medine de temiz hava, park ve okuldan mahrum olan çocuk işçilerden biri.

Kahvaltı bahane, birlikte olmak şahane!

Evli, bekar, işçi veya işsiz kadınlar olarak bütün çeşitliliğimizle bir araya gelebilmek ve işte, evde yaşadığımız sorunları birbirimizle paylaşmak, birlikte çözüm aramak bugün hepimize çok iyi geldi.

Av. Sezgin K., yargılandığı cinsel saldırı davasında 3 yıl ceza aldı

Arzu Sena Topuz çalışmak için işe girdiği hukuk bürosunda patronu Avukat Sezgin K. tarafından cinsel saldırıya uğradı ve dava açtı. Dün görülen duruşmada sanık 3 yıl hapis cezası aldı.

Pınar Gültekin davasında gerekçeli karar: Tehdit edildi, ölmediğini bilemezdi, Amacı eziyet etmek değildi...

Pınar Gültekin cinayeti davasında katile haksız tahrik indirimiyle verilen 23 yıl hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. Kararda sunulan gerekçeler ‘Avukat bile böyle savunmazdı’ dedirtti.

TMK fabrikasında sendikalaşan işçiler işten atıldı, işçiler üretimi durdurdu

Bursa’da TMK fabrikasında Türk Metal Sendikasına üye olan 7 işçinin işten atılması sonrasında fabrikadaki diğer işçiler üretimi durdurdu.

Asen Metal işçileri Smart Solar işçilerini ziyaret etti

Smart Solar işçisi 3 vardiya kendini fabrikaya kapattı: Sendika hakkımız engellenemez.

Katillere haksız tahrik indirimi, şiddete karşı çıkan kadınlara dava: 25 Kasım yürüyüşüne katılan kadınlar yargılanıyor

2018'in 25 Kasım'ında kadına yönelik şiddete, kadın cinayetine karşı sokağa çıkan kadınların yargılandığı dava bugün görüldü.

‘Girlfriend experience’mış, ben anlatayım canım size o ‘experience’ı...

Yoksul mahallelerde yoksul kız çocuklarının mahallelerin kıyısına çöreklenen AVM’lerde, rezidanslarda zengin mafyatik tiplere neden ve nasıl 'girlfriend experience' sunduklarından bahsedelim.

Smart Solar işçileri hakları için direnişte

Sendikal hakların tanınmadığı ve işten atmaların yaşandığı Smart Solar’da işçiler kendilerini fabrikaya kapattı. Sabah vardiyasına gelen işçiler de fabrika önünden arkadaşlarına destek verdi.

Fatma Kovan öldüren Osman A. için müebbet hapis cezası istendi

Boşandığı Fatma Kovan’ı öldüren Osman A. için savcı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

2 yılın ardından Altın Erdoğan davasının ilk duruşması görüldü

Antalya’da işverenin azmettirmesi sonucu darp edilen ve bir gözünü kaybeden Altın Erdoğan’ın davasının ilk duruşması bugün görüldü.

‘Sadakat yükümlülüğü’ indirim sebebi sayıldı, Hafize Kurban’ın katilinin cezası bozuldu

Boşanma aşamasında olduğu Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’a verilen 24 yıl hapis cezasını çok bulan Yargıtay sadakat yükümlülüğünü öne sürerek kararı bozdu. Dava yeniden görülecek.

Arzu Sena Topuz davasında karar duruşması görülecek: 'Bizler faillere güç verenlerden çok daha güçlüyüz'

Arzu Sena Topuz davasının karar duruşması Cuma günü saat 14.00'de İstanbul Anadolu 55. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Topuz, karar duruşmasına dayanışma çağrısı yaptı.

Haksız tahrik indirimleri faillere yol gösteriyor: Tuğba Dursun’un katilinden “ihanet” savunması

Tuğba Dursun’u öldüren Burhan Dursun, “İhaneti affedemezdim” sözleriyle kendini savundu, avukatı haksız tahrik indirimi talep etti. Pınar Gültekin'in katiline 'haksız takrik' indirimi verilmişti.

EMEP: Kadınların iradesi hukuksuz, gayrimeşru tek adam kararından üstündür!

EMEP Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, 'Herkesi, haklarından, hayatlarından, İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyen kadınların bu haklı mücadelesine destek olmaya çağırıyoruz' dedi.

Kadınlar İstanbul Sözleşmesi için 4. kez Danıştay'da | 'Kadınlar şiddete karşı koyacak bir yaşam, iş, güvence istiyor'

'İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz' demek için kadınlar, dördüncü kez İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali için açılan davaların görüleceği Danıştay'da.

Foça’da mahalleli kadınlar baz istasyonuna tepki gösterdi: Sağlıklı yaşam istiyoruz

İzmir Foça’da, kadınlar mahallerinde kurulmak istenen ikinci baz istasyonuna ‘Sağlıklı yaşam istiyoruz’ diyerek tepki gösterdi.