GÜNDEM

TMK fabrikasında sendikalaşan işçiler işten atıldı, işçiler üretimi durdurdu

Bursa’da TMK fabrikasında Türk Metal Sendikasına üye olan 7 işçinin işten atılması sonrasında fabrikadaki diğer işçiler üretimi durdurdu.

Asen Metal işçileri Smart Solar işçilerini ziyaret etti

Smart Solar işçisi 3 vardiya kendini fabrikaya kapattı: Sendika hakkımız engellenemez.

Katillere haksız tahrik indirimi, şiddete karşı çıkan kadınlara dava: 25 Kasım yürüyüşüne katılan kadınlar yargılanıyor

2018'in 25 Kasım'ında kadına yönelik şiddete, kadın cinayetine karşı sokağa çıkan kadınların yargılandığı dava bugün görüldü.

‘Girlfriend experience’mış, ben anlatayım canım size o ‘experience’ı...

Yoksul mahallelerde yoksul kız çocuklarının mahallelerin kıyısına çöreklenen AVM’lerde, rezidanslarda zengin mafyatik tiplere neden ve nasıl 'girlfriend experience' sunduklarından bahsedelim.

Smart Solar işçileri hakları için direnişte

Sendikal hakların tanınmadığı ve işten atmaların yaşandığı Smart Solar’da işçiler kendilerini fabrikaya kapattı. Sabah vardiyasına gelen işçiler de fabrika önünden arkadaşlarına destek verdi.

Fatma Kovan öldüren Osman A. için müebbet hapis cezası istendi

Boşandığı Fatma Kovan’ı öldüren Osman A. için savcı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

2 yılın ardından Altın Erdoğan davasının ilk duruşması görüldü

Antalya’da işverenin azmettirmesi sonucu darp edilen ve bir gözünü kaybeden Altın Erdoğan’ın davasının ilk duruşması bugün görüldü.

‘Sadakat yükümlülüğü’ indirim sebebi sayıldı, Hafize Kurban’ın katilinin cezası bozuldu

Boşanma aşamasında olduğu Hafize Kurban’ı öldüren Uğur Kurban’a verilen 24 yıl hapis cezasını çok bulan Yargıtay sadakat yükümlülüğünü öne sürerek kararı bozdu. Dava yeniden görülecek.

Arzu Sena Topuz davasında karar duruşması görülecek: 'Bizler faillere güç verenlerden çok daha güçlüyüz'

Arzu Sena Topuz davasının karar duruşması Cuma günü saat 14.00'de İstanbul Anadolu 55. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek. Topuz, karar duruşmasına dayanışma çağrısı yaptı.

Haksız tahrik indirimleri faillere yol gösteriyor: Tuğba Dursun’un katilinden “ihanet” savunması

Tuğba Dursun’u öldüren Burhan Dursun, “İhaneti affedemezdim” sözleriyle kendini savundu, avukatı haksız tahrik indirimi talep etti. Pınar Gültekin'in katiline 'haksız takrik' indirimi verilmişti.

EMEP: Kadınların iradesi hukuksuz, gayrimeşru tek adam kararından üstündür!

EMEP Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, 'Herkesi, haklarından, hayatlarından, İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyen kadınların bu haklı mücadelesine destek olmaya çağırıyoruz' dedi.

Kadınlar İstanbul Sözleşmesi için 4. kez Danıştay'da | 'Kadınlar şiddete karşı koyacak bir yaşam, iş, güvence istiyor'

'İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz' demek için kadınlar, dördüncü kez İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali için açılan davaların görüleceği Danıştay'da.

Foça’da mahalleli kadınlar baz istasyonuna tepki gösterdi: Sağlıklı yaşam istiyoruz

İzmir Foça’da, kadınlar mahallerinde kurulmak istenen ikinci baz istasyonuna ‘Sağlıklı yaşam istiyoruz’ diyerek tepki gösterdi.

Öz kızını istismara maruz bırakan C.A. davasında mahkeme 30 yıl hapis cezası kararında direndi

Öz kızını sistematik istismara maruz bırakan C.A.’nın aldığı ceza ses kaydının yasak delil sayılması nedeniyle bozuldu. Bugün yerel mahkemede yeniden görülen davada mahkeme kararında direndi.

Bir günde iki kadın katledildi, bir kadın asitli saldırıya uğradı

Bir günde, Balıkesir ve Isparta’da iki kadın daha katledildi. Isparta'da ise bir erkek uzaklaştırma kararına rağmen bir kadının evine gidip yaralanmasına sebep oldu.

Genç kadınlardan Pınar Gültekin davası kararına tepki: 'Yatar çıkarım'cıların ekmeğine yağ sürüldü

Pınar Gültekin davasında katil Cemal Metin Avcı'ya haksız tahrik indirimi uygulanması ve diğer sanıklara beraat kararı verilmesine tepki gösteren genç kadınlar Ekmek ve Gül’e konuştu.

Cinsel saldırı suçundan tutuksuz yargılanan H.B. 9 yıl hapis cezası aldı

Özel bir veteriner kliniğinde çalışan veteriner hekim Ç.B.’ye cinsel saldırı suçundan yargılanan Prof. Dr. H.B. 9 yıl hapis cezası alırken Veteriner S.D. ile Jinekolog H.B. beraat etti.

Kadınlar Pınar Gültekin cinayeti kararına öfkeli: Adalet sağlanana kadar mücadelemizden vazgeçmiyoruz

Kadınlar, Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı’ya haksız tahrik indirimi verilmesi kararına tepki göstermek için pek çok ilde sokağa çıktı.

İktidarın üç maymun yasası: Görme, duyma, haber yapma

Bugün herhangi bir haksızlığa, yoksulluğa sosyal medyadan tepki göstermeyi, bunun haberini yapmayı, en nihayetinde iktidara ve onun her alandaki politikalarına duyulan öfkeyi frenlemek istiyorlar.

Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Müdürü Rüştü Moğul bir hemşireyi darp etti

Zonguldak’ta Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde görevli hemşire Duygu Güneş, hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Rüştü Moğul ve şoförü tarafından darp edildi. Güneş, şikayetçi oldu.