5 yaşındaki çocuğu istismar eden zanlı için 18 yıldan az olmamak üzere hapis istemi
İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde 5 yaşındaki çocuğu cinsel istismara maruz bırakan erkek hakkında 18 yıldan az olmamak üzere hapis cezası talep edildi.

İstanbul Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde 22 Nisan’da cinsel istismara maruz bırakılan 5 yaşındaki bir kız çocuğu hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilmiş, fail erkek ise yakalanarak tutuklanmıştı.

İstismar vakasına ilişkin savcılık tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı.

Habertürk’ten Arzu Kaya’nın haberine göre iddianamede, faile “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 18 yıldan az olmamak üzere hapis cezası talep edildi.

Ağır ceza mahkemesinin iddianameyi kabul etmesi halinde sanık erkek, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

NE OLMUŞTU?
Küçükçekmece’de istismarın duyulması üzerine mahallede yaşayanlarca yürüyüşler gerçekleştirmiş, çocukların istismardan korunması için devlet tarafından tedbirler alınmasını talep edilmişti.
İstismarın ardından çocuğun öldüğüne dair yalan haberler de dolaşıma sokulmuştu. Bu dezenformasyon ile olayın failinin Suriyeli olduğu, dört failin bir arada bu fiili işlediği iddiası ortaya atılmış ve olay Suriyelilere yönelik bir kışkırtmaya dönüşmüştü. Kışkırtma ‘İdam isteriz’, ‘Hadım isteriz’ kampanyası ile devam etmişti.
İstismara ilişkin Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmaya dair gizlilik kararı verilmiş ve yayın yasağı getirilmişti.
Çocuğun beyanı Çocuk İzlem Merkezinde bulunan uzman ve avukat eşliğinde alınmış, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aileye destek sağlanacağına dair açıklama yapmıştı.
İlgili haberler
Küçükçekmece’de çocuk istismarı protestosu

İstanbul Küçükçekmece’de 4 yaşındaki bir çocuk istismara maruz kaldı. Mahalle halkı karakol önünde t...

Küçükçekmece’de kadınlar istismara karşı sokakta:...

Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde yaşanan çocuk istismarına karşı kadın örgütleri ve vatandaşlar Kü...

Küçükçekmece’de kadınlar tacize karşı sokağa çıktı

Küçükçekmece’de 15 yaşındaki bir çocuğun sözlü tacize uğramasının ardından kadınlar sokağa çıktı.