Seçim 2023
60 yıldır şiddet uygulayan eşini öldüren Mevlüde Akgül için ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açıldı
Ankara’da 60 yıldır kendisine ve kızına şiddet uygulayan Ahmet Akgün’ü öldüren Mevlüde Akgün hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ankara’da 76 yaşındaki Mevlüde Akgün isimli kadın, kendisine ve engelli kızına 60 yıldır sistematik şiddet uygulayan eşini öldürdü. Mevlüde Akgün hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay 14 Ocak’ta Mamak ilçesi Bahçelerüstü Mahallesi’nde meydana geldi. Mevlüde Akgün, tartışma sırasında kendisine saldıran eşi Ahmet Akgün’ün elinden bıçağı alıp onu bıçakladı. Mevlüde Akgün, daha sonra kızını telefonla arayarak eşinin öldüğünü söyledi. Kızının ihbarı üzerine polisler Mevlüde Akgün’ü gözaltına aldı. Akgün, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

‘BANA VE KIZIMA ŞİDDET UYGULUYORDU’

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlanarak, Mevlüde Akgün hakkında "Eşe karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame düzenledi. İddianamede ifadesine yer verilen 5 çocuk annesi Mevlüde Akgün, 60 yıllık evli olduklarını belirterek, eşinin sürekli kendisine ve kızına şiddet uyguladığını, hakaret ve küfürler ettiğini, geceleri sürekli kendisini ve kızını rahatsız ettiğini söyledi.

‘BIÇAKLA TEHDİT ETTİ’

Mevlüde Akgün, olay günü de eşinin elinde bıçakla odasına geldiğini ifade ederek, “Eşim yanıma gelerek bana bağırdı, küfür ve hakaretler etti. Elindeki bıçakla beni tehdit etti. Daha sonra yan odaya geçti. Yanına gittim. Odaya girdiğimde oturduğu yerden kalkarak bıçağı bana doğru savurdu. Ben de elindeki bıçağı alarak kendimi savunmak için vurdum” dedi. Mevlüde Akgün önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Haber-Fotoğraf: DHA


İlgili haberler
Şiddet mağduru Dilek Göktaş: Çalışamıyorum, bakkal...

Antalya’da ayrıldığı Abdullah Oğuz’un sistematik şiddetine maruz kalan Dilek Göktaş, ‘Çalışamıyorum,...

Melek İpek davasında gerekçeli karar: Muhtemel sal...

Melek İpek davasında gerekçeli karar hazırlandı. Kararda, ‘Bir kimsenin muhtemel saldırıya karşı haz...

Katledilen Fatma Altınmakas’ın davası ertelendi

Tecavüze uğradıktan sonra eşi Kazım Altınmakas tarafından katledilen Fatma Altınmakas cinayetine ili...