Adana Kadın Platformu’ndan ‘tacizciye ev hapsi’ ödülüne tepki
Tacizle yargılanan zanlı, taciz ettiği çocuğun kaldığı apartmandaki evine ‘ev hapsine’ gönderildi. Ailesi kızın kapısının önünde kurban kesti. Kadınlar bu ödül gibi cezaya tepki vermekte gecikmedi.

Adana Kadın Platformu taciz ile yargılanan apartman yöneticisi C.S'nin tahliye edilerek taciz ettiği çocukla aynı apartmanda ev hapsine gönderilmesine, çocuk ve babası hakkında koruma kararı olmasına rağmen zanlının ailesinin apartmanın önünde kurban keserek kutlama yapmasına izin verilmesine tepki gösterdi.
Adana’nın Güzelyalı Mahallesinde 20 yıldır aynı binada apartman görevlisi olarak çalışan ailenin 15 yaşındaki kızına 4 yıl boyunca tacizde bulunan apartman yöneticisi C.S hakkında, ailenin şikayeti sonucu Adana 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde "çocuğun cinsel istismarı ve tehdit" suçlamaları ile dava açılmıştı. Zanlının avukatının itirazını değerlendiren Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi, "ev hapsi" adli kontrolü ile tahliye kararı vermişti.

ZANLININ EN HAPSİNİ KURBAN KESEREK KUTLADILAR
Karara tepki gösteren kadınlar Atatürk Parkı'nda bir araya geldi. Platform adına basın açıklamasını okuyan mağdur çocuğun avukatı Sevil Aracı, kararın sanık için ödül, çocuk için ceza olduğunu dile getirdi.
Verilen koruma kararına rağmen tacizci ve ailesinin mağdur ve ailesine karşı hakaretlerini, baskıcı tavırlarını sürdürdüğünü dile getiren Aracı, "İş o kadar ifrata varmıştır ki dün alınan tahliye kararı sanığın ailesi tarafından apartmanın önüne tüm akrabalar toplanarak, kurban kesilerek kutlamıştır. Yaklaşma yasağı bulunan evin önünde kurban kesecek kadar ileri giden sanık ve ailesi sanki bir zafer kazanmış edası ile tahliyeyi duyurmuştur" dedi. 

BUNALIMA GİREN ÇOCUĞA AİLE BAKANLIĞINDAN 'DESTEK':
'OKUL AÇILDIĞINDA REHBERLİK ÖĞRETMENİYLE GÖRÜŞÜR'

A.Y.'nin yaşadığı olayların olumsuz etkileri sonucu 8 Ağustos günü intihar girişiminde bulunduğunu ifade eden Aracı, "Çocuğun yaşadıklarından sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın olaya sözde müdahil olarak konu ile ilgilendiğini belirterek "İl Müdürlüğünden gelen görevliler çocuğa okullar açıldığında rehberlik servisi ile görüşeceklerini söylemekle yetinmişlerdir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bu duruma karşı alması gereken tedbirler bununla mı sınırlıdır? İşten ve evlerinden atılma tehdidi ile karşı karşıya olan bir ailenin hukuk mücadelesine verebilecekleri destek bu mudur? Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını göreve çağırıyor, çocuğun ve ailesinin korunması için gereken tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz"dedi.

TÜM KADINLARI TEPKİ VERMEYE ÇAĞIRIYORUZ
Ev hapsi kararının işsizlik ve daha büyük yoksulluk tehdidine rağmen çocukları için adalet arayışına girişen aileye ve onların konumundaki pek çok aileye “size bizden adalet çıkmaz” demek anlamına geldiğini söyleyen Aracı, "Bu kararı kabul etmiyoruz. Ezilenler için adalet olmamasını kabul etmiyoruz! Çocuk tacizcileri tutuklu yargılanmalıdır. Tüm kadınları karara tepki vermeye çağırıyoruz" dedi.İlgili haberler
Başka şansımız var mı?

Suçluyla mağduru aynı binaya koyan zihniyete karşı mücadeleden başka şansımız var mı diye soruyor Av...

Tacizciye, taciz ettiği çocukla aynı apartmanda ‘e...

Adana’da apartman görevlisinin 15 yaşındaki kızını taciz eden yönetici önce tutuklandı, sonra ev hap...

Adalet bunun neresinde?

Kız çocuğu 4 yıl boyunca apartman yöneticisinin tacizine uğradı, tacizci tutukladı. Sonrasında aile...