AKP’li Belediye Başkanının işçilere istifa baskısı yaparken yeni görüntüleri çıktı
Kadın işçilere hakaret eden AKP’li Belediye Başkanı Şahin’in çok sayıda işçiye baskı yaptığı görüntüleri de ortaya çıktı.

Belediye işçilerini sendikadan istifaya zorlayan Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Yaşar Şahin'in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Kalabalık bir işçi grubuna istifa baskısı yapan Şahin’in istifa etmek istemediğini söyleyen işçi kadını "Çık dışarı" diyerek odasından kovduğu görüntülere yansıdı.

Halk TV'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, videoda aralarında Sevinç Karaca'nın da olduğu 20-30 kadar işçiyi makam odasında karşısına dizen Şahin, işçilere tek tek "İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?" diye soruyor.

Şahin, işçilere hitaben "Ben yönetemeyeceğim adamı atarım, bu dik kafaları atacağım da zaten. Size bu güveni kim veriyorsa o başkanlarınızla çalışırsınız. Ben belediyeyi düzeltelim diyorum, adam gibi yönetelim diyorum pazarlık yapıyorsunuz" ifadelerini kullanıyor.

Sevinç Karaca'ya da aynı soruyu yönelten Şahin, "İstifa etmeyi düşünmüyorum" yanıtını alınca "Sen bu kadar delikanlıysan, ben o kadar enayi değilim" diyerek Karaca'yı odasından kovuyor.

Belediye işçisi Sevinç Karaca maruz kaldıkları baskıyı, hakaretleri anlattı. Okumak için TIKLAYIN

Şahin'in yüz yüze istifalarını istediği işçilere danışmanının mesaj attığı da ortaya çıktı. Whatsapp gruplarından atılan mesajlarda "Arkadaşlar sendikadan istifa edecek olanlar için yarın akşama kadar süre var. En son yarın akşam istifa çıktılarınızı getirir misiniz" ifadelerine yer verildi.

Ekran görüntüsü halktv.com.tr'den alınmıştır.

İlgili haberler
İşveren istifa istese bile, biz vermeyelim!

İşçilerin kıdem tazminatı başta olmak üzere yasal haklarını yakmak isteyen işverenler işçiden istifa...

Xiaomi Salcomp işçisi kadınlar: Sendika girene kad...

Salcomp'tan kadın işçiler sendikal haklarını kabul ettirmek ve 'kölelik koşullarına' karşı çıkmak iç...

Bakırköy işçisi kadınların grevi, neşesi, direnci...

Bakırköy Belediyesi işçisi kadınlar baskıya rağmen arkadaşları ile birbirlerine tutunmayı ve güvenme...