Aleyna Ağgül'ün intihar notunda 'Ölümümden sorumlu' dediği Gökhan Aktürk serbest
Iğdır'da 18 yaşındaki Aleyna Ağgül'ün intihar etmeden önce "Ölümümden Gökhan Argın sorumludur" diye not bırakmasına rağmen Gökhan Argın ve oğlu Göktürk Argın serbest bırakıldı.

Iğdır'da 18 yaşındaki Aleyna Ağgül, yaşadığı apartmanın 5. katından atlayarak intihar etti. Ağgül'ün "Ölümümden Gökhan Argın sorumludur" yazılı bir not bıraktığı belirtilirken şüpheli Gökhan Argın serbest bırakıldı.

Sabah'ta yer alan habere göre Aleyna Ağgül'ün arkadaşı olan Göktürk Argın'ın babası Gökhan Argın, Ağgül'ün fotoğrafları ile kendisine şantaj yaparak tecavüz etti. Yaşadıklarının ardından bunalıma giren genç kadın oturduğu apartmanın 5'inci katından atlayarak intihar etti.

Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında Gökhan Argın ve 18 yaşındaki oğlu Göktürk Argın gözaltına alındı. Gökhan Argın'ın alkollü araç kullanmak, ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından kaydı olduğu belirtildi. Gökhan Argın'ın ayrıca Iğdır'da otomobiliyle alkollü şekilde trafik kurallarını ihlal ettiği için kendisine ceza kesen polislere sosyal medya hesabından hakaret edip, "FETÖ'cü" diyerek suçladığı, bu nedenle Iğdır Emniyet Müdürlüğü'nün hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

BAŞ ŞÜPHELİ OLMASINA RAĞMEN SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan Gökhan Argın ve oğlu Göktürk Argın, ifade vermelerinin ardından "delil yetersizliği" gerekçesiyle adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Aleyna Ağgül'ün ailesi ise şüphelilerin serbst kalmasına tepki gösterdi.

Fotoğraf: DHA

İlgili haberler
Baskının ve şiddetin habercisi: Kadın intiharları

Psikolog Banu Bülbül, 28 günde en az 28 kadının intihar ettiği ülke tablosunu değerlendirdi. ‘Bu tab...

Tecavüze uğradığını bildirdi, gözaltına alınan şah...

Eda Nur Kaplan'ın arkadaşları, Edanur'a cinsel saldırıda bulunan faillere işlem yapılmadığını, Edanu...

‘İntihar algısı ile cinayetin veya alıkoyma suçunu...

HDP’li vekilden Gülistan Doku ile ilgili soru önergesi: ‘Kamuoyunda intihar algısı yaratılarak cinay...